• Informacje na temat:

  hunowie

Artykuły na temat: hunowie
 • Hunowie Europy

  ...biskupa paraduje po nowoczesnej Warszawie. Brukowe gazety ukazały jego obrazoburczy konterfekt, jak z tęgą miną stoi na miejskim placu i daje młodzikowi całować się w dłoń. Albowiem współcześni Hunowie...

 • Partia potomków Hunów

  ...gloryfikację stepowego barbarzyństwa: Hunowie raczej zbyt dobrze się w Europie nie kojarzą. Europie tak mocno zapadły w pamięć huńskie najazdy, że to ich imieniem tradycyjnie nazywano Niemców, gdy okresowo(...) Hunowie i koniec. Jobbik domaga się nawet powołania specjalnej komisji, która udowodniłaby, że Węgrzy są prawowitymi spadkobiercami Hunów. Na Kurultaj przyjechali przedstawiciele wszystkich chyba...

 • ...dialektem huńskiego. Nauczyciel zapowiada wystąpienie na drogę sądową. Hunowie siali postrach w Europie w piątym wieku, gdy pod przywództwem słynnego wodza Attyli udało im się dotrzeć aż do Rzymu.

 • Rząd nie chce zrezygnować z organizacji roku Polski w Rosji i Rosji w Polsce. Sugeruje zawężenie współpracy - pisze "Nasz Dziennik", podkreślając niestosowność imprezy w obecnej sytuacji międzynarodowej.

 • ...dialektem huńskiego. Nauczyciel zapowiada wystąpienie na drogę sądową. Hunowie siali postrach w Europie w piątym wieku, gdy pod przywództwem słynnego wodza Attyli udało im się dotrzeć aż do Rzymu.

 • Sąd Najwyższy w Kambodży rozwiązał główną partię opozycyjną

  Sąd Najwyższy Kambodży rozwiązał główne opozycyjne ugrupowanie polityczne, Partię Narodowego Ocalenia Kambodży (CNRP), torując autorytarnemu premierowi Hun Senowi drogę do kolejnej wygranej w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.

 • Presja na Koreę Północną: Odejście od programu nuklearnego

  Japonia i Korea Płd. uzgodniły, że należy wywierać presję na Pjongjang, aż podejmie konkretne kroki mające na celu denuklearyzację - powiedział w poniedziałek szef dyplomacji Japonii Taro Kono po spotkaniu z szefem wywiadu Korei Płd. Suh Hunem.

 • Wybór strategii, czyli Murzyn u bram

  Polska to piękny kraj, ale kiepsko położony. Zbrojnie wizytowali nas wszyscy: Hunowie i Mongołowie z jednej strony, Francuzi i Niemcy z drugiej. Z jednej strony morze, z drugiej Karpaty – więc rzadko mieliśmy wizyty z północy i południa. Ale na osi wschód-zachód bywało tłocznie. Co przeszli faszyści, to za chwilę wracali radzieccy żołnierze. Zabijali, gwałcili i grabili po równo.

 • Ponad 100 mieszkańców wioski zaraziło się HIV. Przyczyna: Brudne igły

  Premier Kambodży Hun Sen zażądał wszczęcia dochodzenia w sprawie masowego zarażenia wirusem HIV w jednej z wiosek w północnej części kraju - donosi serwis CNN.

 • Korea Północna ponownie odrzuciła amerykańskie oskarżenia o ataki hakerskie na studio filmowe Sony Pictures. - Mój kraj nie miał z tym nic wspólnego - oświadczył we wtorek w Nowym Jorku zastępca północnokoreańskiego ambasadora przy ONZ An Myong Hun.

Dyskusje na temat: hunowie