• Informacje na temat:

  hymn polski

Artykuły na temat: hymn polski
 • Obniżanie hymnu

  W związku ze zbliżającym się 100-leciem odzyskania niepodległości dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki Waldemar Domański oraz Ewa Kornecka z kabaretu...

 • Lokomotywy Kolei Litewskich wykonały hymn Polski

  Siedem lokomotyw Kolei Litewskich (LG) wykonało hymn Polski. W ten sposób państwowa spółka złożyła życzenia Polsce z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości - poinformowały w piątek LG.

 • Hymn Polski, czyli Mazurek Dąbrowskiego, został skomponowany 1797 r. przez Józefa Wybickiego. Od 26 lutego 1927 r. stał się oficjalnym hymnem Polski.

 • Trener Kamila Stocha zaśpiewał hymn Polski: Trochę trenowałem

  Trener Stefan Horngacher promieniał radością po historycznym zwycięstwie Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni. Wszystkich zaskoczył, gdy... odśpiewał polski hymn i przyznał: "Jesteśmy najbardziej szczęśliwą drużyną na świecie".

 • Hymn, flaga... Jak powinien zachować się polski kibic?

  Mężczyźni podczas wykonywania hymnu powinni zdjąć nakrycia głowy, a flaga nigdy nie może dotknąć ziemi - m.in. takie wskazówki znajdują się w miniprzewodniku wydanym przez MSWiA. Poradnik ma być rozdawany kibicom przed piłkarskim meczem Polska-Urugwaj.

 • #KiedyMyZyjemy. Polscy celebryci uczą jak śpiewać polski hymn

  Wielu polskich celebrytów włączyło się do akcji społecznej pod hasłem #KiedyMyZyjemy, która ma na celu zwrócenie uwagi na błąd, który wielu Polaków popełnia przy śpiewaniu narodowego hymnu. Inicjatywę rozpoczęli kibice Legii Warszawa.

 • Polski zespół Tulia wykona hymn USA podczas meczu NBA!

  To ogromne wyróżnienie dla polskiego zespołu, który zasłynął dzięki coverom hitów Nieznajomy Dawida Podsiadły i Enjoy the Silence Depeche Mode. Tworzące grupę Tulia Polki wystąpią podczas meczu NBA, przed milionami Amerykanów. Zespół wykona hymn USA oraz swój autorski utwór.

 • Jak wieszać flagę, jak poprawnie zaśpiewać hymn?

  Jak eksponować polską flagę i poprawnie wykonywać hymn państwowy oraz dlaczego śpiewamy "wrócim się przez morze" - na te i inne pytania można znaleźć odpowiedzi w miniprzewodniku "Biało-czerwona i hymn Polski".

 • "Niepodległa do hymnu!". W południe Polacy odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego"

  ...11 listopada w ramach akcji "Niepodległa do hymnu!" Polacy o godz. 12 odśpiewali hymn Polski. W centralnym miejscu akcji - przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie - uczestniczył m.in. prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

 • Hymn Polski w niezwykłym wykonaniu! Litwini zagrali go na... lokomotywach

  Siedem lokomotyw Kolei Litewskich (LG) wykonało hymn Polski. W ten sposób państwowa spółka złożyła życzenia Polsce z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Zdjęcia na temat: hymn polski
Wideo na temat: hymn polski
Dyskusje na temat: hymn polski