• Informacje na temat:

  i wojna światowa

Artykuły na temat: i wojna światowa
 • Czy trzecia wojna światowa już trwa?

  Trzecia wojna światowa najprawdopodobniej już wybuchła – twierdzi Sean O'Grady w felietonie opublikowanym w "The Independent".

 • Papież Franciszek: Trwa trzecia wojna światowa

  Papież Franciszek oświadczył, że na świecie trwa trzecia wojna światowa, o czym świadczą między innymi konflikty na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. W wywiadzie dla belgijskiego tygodnika katolickiego „Tertio” stwierdził, że Europie brakuje liderów.

 • Łukaszenka: Relacje międzynarodowe jak przed I wojną światową

  ..."Nie możemy czekać bezczynnie, aż wybuchnie III wojna światowa" - zaznaczył białoruski prezydent i wezwał państwa Europy i analityków do wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa. Łukaszenka wystąpił(...) wymienił m.in. konflikt na Ukrainie, w Syrii, sytuację wokół Korei Północnej i programu jądrowego Iranu. Według niego narasta konflikt między Rosją a Zachodem, który przejawia się w wojnach sankcyjnych...

 • Papież Franciszek: Trwa trzecia wojna światowa. Europa potrzebuje liderów

  ..."Na świecie toczy się trzecia wojna światowa" - tych mocnych słów użył papież Franciszek w wywiadzie dla belgijskiego tygodnika "Tertio". Stwierdził też, że Europa potrzebuje liderów.

 • Tygodnik "Przegląd": Czy grozi nam III wojna światowa?

  I Rosja, i USA zdają sobie sprawę, że w atomowym starciu nie byłoby zwycięzców, tylko wzajemne unicestwienie - pisze Tadeusz Iwiński w najnowszym tygodniku "Przegląd". Czy grozi nam III wojna światowa?

 • 99 lat temu zakończyła się I wojna światowa. Zmieniła oblicze całego globu

  I wojna światowa - konflikt zbrojny z lat 1914-1918 toczący się w Europie, Azji i Afryce - radykalnie zmieniła oblicze ówczesnego świata. Wojna przyniosła kres epoki królów. Skończyło się(...) niemiecki żołnierz Ernst Juenger, późniejszy znany pisarz. Przerażający bilans wojny I wojna światowa miała także daleko idące reperkusje dla rozwoju techniki wojskowej. Na polach bitew wprowadzono wiele...

 • I wojna światowa to konflikt zbrojny w latach 1914 - 1918 pomiędzy krajami ententy (Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami, USA) a państwami centralnymi (Austro-Węgrami, Niemcami, Turcją i Bułgarią).

 • II wojna światowa: Dziesięć najważniejszych dat

  ...70 lat temu, 8 maja 1945 roku, zakończyła się w Europie druga wojna światowa. Globalny konflikt rozpoczął się 1 września 1939 roku, kiedy nazistowskie Niemcy napadły na Polskę.

 • II wojna światowa nie rozpoczęła się na Westerplatte?

  Na pytanie: gdzie zaczęła się II Wojna Światowa - większość z nas bez wahania odpowie - oczywiście na Westerplatte. Ale mało kto wie, że jedne z pierwszych działań wojennych prowadzone były w południowej Małopolsce. Wojska niemieckie uderzyły tam jeszcze przed 1 września. Później doszło do bohaterskiej obrony Wysokiej - to mała wieś niedaleko Jordanowa. Niezwykłe męstwo polskich żołnierzy określa...

 • Papież Franciszek: Toczy się rozproszona trzecia wojna światowa

  W wywiadzie dla włoskiego lewicowego dziennika "La Repubblica" papież Franciszek ostrzegł, że trzeba powstrzymać watażków wojennych, bo wojna i przemoc rujnują świat.

Zdjęcia na temat: i wojna światowa
Wideo na temat: i wojna światowa
Dyskusje na temat: i wojna światowa