• Informacje na temat:

  i wojna światowa

Artykuły na temat: i wojna światowa
 • Czy trzecia wojna światowa już trwa?

  Trzecia wojna światowa najprawdopodobniej już wybuchła – twierdzi Sean O'Grady w felietonie opublikowanym w "The Independent".

 • Papież Franciszek: Trwa trzecia wojna światowa

  Papież Franciszek oświadczył, że na świecie trwa trzecia wojna światowa, o czym świadczą między innymi konflikty na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. W wywiadzie dla belgijskiego tygodnika katolickiego „Tertio” stwierdził, że Europie brakuje liderów.

 • Papież Franciszek: Trwa trzecia wojna światowa. Europa potrzebuje liderów

  ..."Na świecie toczy się trzecia wojna światowa" - tych mocnych słów użył papież Franciszek w wywiadzie dla belgijskiego tygodnika "Tertio". Stwierdził też, że Europa potrzebuje liderów.

 • Tygodnik "Przegląd": Czy grozi nam III wojna światowa?

  I Rosja, i USA zdają sobie sprawę, że w atomowym starciu nie byłoby zwycięzców, tylko wzajemne unicestwienie - pisze Tadeusz Iwiński w najnowszym tygodniku "Przegląd". Czy grozi nam III wojna światowa?

 • 99 lat temu zakończyła się I wojna światowa. Zmieniła oblicze całego globu

  I wojna światowa - konflikt zbrojny z lat 1914-1918 toczący się w Europie, Azji i Afryce - radykalnie zmieniła oblicze ówczesnego świata. Wojna przyniosła kres epoki królów. Skończyło się(...) niemiecki żołnierz Ernst Juenger, późniejszy znany pisarz. Przerażający bilans wojny I wojna światowa miała także daleko idące reperkusje dla rozwoju techniki wojskowej. Na polach bitew wprowadzono wiele...

 • I wojna światowa to konflikt zbrojny w latach 1914 - 1918 pomiędzy krajami ententy (Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami, USA) a państwami centralnymi (Austro-Węgrami, Niemcami, Turcją i Bułgarią).

 • II wojna światowa: Dziesięć najważniejszych dat

  ...70 lat temu, 8 maja 1945 roku, zakończyła się w Europie druga wojna światowa. Globalny konflikt rozpoczął się 1 września 1939 roku, kiedy nazistowskie Niemcy napadły na Polskę.

 • II wojna światowa nie rozpoczęła się na Westerplatte?

  Na pytanie: gdzie zaczęła się II Wojna Światowa - większość z nas bez wahania odpowie - oczywiście na Westerplatte. Ale mało kto wie, że jedne z pierwszych działań wojennych prowadzone były w południowej Małopolsce. Wojska niemieckie uderzyły tam jeszcze przed 1 września. Później doszło do bohaterskiej obrony Wysokiej - to mała wieś niedaleko Jordanowa. Niezwykłe męstwo polskich żołnierzy określa...

 • Papież Franciszek: Toczy się rozproszona trzecia wojna światowa

  W wywiadzie dla włoskiego lewicowego dziennika "La Repubblica" papież Franciszek ostrzegł, że trzeba powstrzymać watażków wojennych, bo wojna i przemoc rujnują świat.

 • Posłowie Platformy wnioskowali, a Sejm zadecydował, kiedy skończyła się II wojna światowa. Więc skończyła się nie 9 maja 1945 roku, lecz dzień wcześniej. Na pierwszy rzut oka to spór formalny - gdy feldmarszałek Keitel podpisywał akt bezwarunkowej kapitulacji, w Niemczech była godzina 22.30, 8 maja. Ale w Moskwie było już po północy. Stąd data dzień późniejsza.

Zdjęcia na temat: i wojna światowa
Wideo na temat: i wojna światowa
 • Witold Waszczykowski: Pracujemy nad sprawą reparacji

  Kiedy decyzja w sprawie reparacji? Poczekajmy kilka tygodni, lub miesięcy - mówi szef MSZ Witold Waszczykowski pytany o ewentualną sprawę odszkodowań za II wojnę światową

 • Wzięli ślub po 70 latach rozłąki

  90-letni Bob i jego o cztery lata młodsza wybranka Martha wzięli ślub. Historia ich miłości sięga... 70 lat wstecz! Po raz pierwszy spotkali się w latach 30. ubiegłego wieku. Rozdzieliła ich II wojna światowa.

 • Wagon z historią. Takiego zażądał Hitler

  Wagon - identyczny, jak ten, w którym w 1918 roku we francuskim Compiègne podpisano rozejm na froncie zachodnim i tym samym zakończono I wojnę światową - można oglądać w zabytkowej parowozowni w Skierniewicach w Łódzkiem.

Dyskusje na temat: i wojna światowa