• Informacje na temat:

  iberoamerykańska literatura

Artykuły na temat: iberoamerykańska literatura
 • Carlos Fuentes nie żyje. Miał 83 lata

  W wieku 83 lat zmarł we wtorek Carlos Fuentes, meksykański pisarz, eseista, dramaturg i publicysta. Fuentes był w grupie pisarzy, którzy zapoczątkowali modę na literaturę iberoamerykańską. Przez lata uchodził za pewnego kandydata do literackiej Nagrody Nobla.

 • Nie żyje pisarz Carlos Fuentes

  W Meksyku zmarł pisarz Carlos Fuentes. Miał 83 lata. Fuentes zapoczątkował modę na literaturę iberoamerykańską i przez lata uchodził za pewnego kandydata do literackiej Nagrody Nobla.

 • Ricardo Piglia nie żyje. Argentyński pisarz miał 75 lat

  W piątek zmarł w Buenos Aires w wieku 75 lat jeden z czołowych argentyńskich pisarzy, krytyków literackich i eseistów Ricardo Piglia.

 • .... W 2005 r. odbyło się referendum ws. jego odwołania, jednak z powodu niskiej frekwencji wyniki nie były wiążące. Hobby Jędrzejczaka to jazz - prezydent gra na perkusji - a także literatura iberoamerykańska i tenis ziemny. Tadeusz Jędrzejczak mieszka z rodziną w podgorzowskich Chwalęcicach. Jego żona Danuta jest lekarzem nefrologiem, mają dwie córki. Kolejni miejsca w wyborach w Gorzowie zajęli...

 • Wyniki wyborów 2018. Piotr Jedliński wygrał wybory na prezydenta miasta w I turze

  Kandydat Koalicji Obywatelskiej, ubiegający się o reelekcję Piotr Jedliński (nie należy do PO) został w I turze wybrany na prezydenta Koszalina (Zachodniopomorskie) - wynika z informacji przekazanych przez Miejską Komisję Wyborczą.

 • ...do tego całymi latami - tłumaczył. Mekas mówił, że jego filmy są jak współczesna literatura iberoamerykańska albo jak książkowe dzienniki - można sięgać do fragmentów, przeskakiwać do różnych punktów...

 • Anna Zalewska: Wygaszanie gimnazjów najwcześniej od 1 września 2017

  ...... Pani myśli i mówi "klasyka" - to jest raczej Sofokles, raczej Mickiewicz czy współczesna poezja iberoamerykańska? Muszę pana zmartwić, dlatego że współczesna literatura jest prawie nietknięta. Między...

 • 12. Tydzień Kina Hiszpańskiego w Warszawie

  Pokaz thrillera "Nie zazna spokoju, kto przeklęty" w reżyserii Enrique Urbizu otworzy w czwartek w Warszawie 12. Tydzień Kina Hiszpańskiego. Do 1 kwietnia przegląd odbędzie się także w sześciu innych polskich miastach.

 • .... Dochodziłem do tego całymi latami - tłumaczył. Mekas mówił, że jego filmy są jak współczesna literatura iberoamerykańska albo jak książkowe dzienniki - można sięgać do fragmentów, przeskakiwać do różnych...

 • Kim jest Jacek Wilk - kandydat na prezydenta RP?

  Likwidacja przymusu płacenia ZUS czy podatku dochodowego, uzdrowienie gospodarki przez uproszczenie przepisów - to główne hasła kandydata na prezydenta RP, adwokata i wiceprezesa Kongresu Nowej Prawicy Jacka Wilka. W czwartek PKW zarejestrowała jego kandydaturę.