• Informacje na temat:

  ifigenia

Artykuły na temat: ifigenia
 • Fidel Castro został pochowany na cmentarzu w Santiago de Cuba

  Urna z prochami przywódcy rewolucji kubańskiej i byłego prezydenta Kuby Fidela Castro, który zmarł w wieku 90 lat, spoczęła w niedzielę na cmentarzu Santa Ifigenia w Santiago de Cuba. Pogrzeb miał charakter prywatny. Odbył się z udziałem rodziny i przyjaciół.

 • Pokazy spektakli absolwentów Akademii Praktyk Teatralnych "Ifigenia Cygańska" i "Odyseja" oraz warszawska premiera spektaklu "Ifigenia w T..." zaplanowano w ramach czwartej rezydencji Teatru Gardzienice w Warszawie. Tym razem teatr gości w Teatrze Powszechnym.

 • ..."Ifigenia w T..." i "Ifigenia w A..." - spektakle oparte na dramatach Eurypidesa pokaże Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice". Przedstawienia można będzie zobaczyć w piątek i w sobotę w siedzibie ośrodka we wsi Gardzienice na Lubelszczyźnie.

 • "(A)POLLONIA" - Międzynarodowy sukces Krzysztofa Warlikowskiego.

  Reżyser opowiada o aktach ofiary - zarówno mitycznych, jak i współczesnych. Wśród jego bohaterek są Ifigenia, ofiarowana przez ojca na rzecz zwycięstwa pod Troją, Alkestis, która oddała życie za swego męża Admeta, Apolonia Machczyńska, ukrywająca Żydów podczas wojny, za co straciła życie, osierocając syna.

 • Kobiety pędzlem Rościechy malowane

  Malarstwo Agaty Rościechy od lat konsekwentnie koncentruje się na jednym temacie. Jest nim kobieta. Prace z cykli "Manekiny" i "Ofiarowanie Ifigenii" prezentowane są na kolejnej wystawie w Klubie Porto Praga, nad którym opiekę kuratorską sprawuje Galeria Farbiarnia na Pięknej.

 • Warszawska premiera spektaklu z Gardzienic

  Słynny Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice przywozi do stolicy swoje spektakle. W piątek w Teatrze Powszechnym odbędzie się warszawska premiera przedstawienia "Ifigenia w T..." na podstawie antycznej tragedii Eurypidesa.

 • (A)Pollonia: żydowsko-helleńskie szaleństwo

  (A)Pollonia rozkręca się bardzo po lynchowsku. Scena rodzinna z udziałem Ifigenii, Agamemnona, Klitajmestry i kilku dziecięcych manekinów - a także tej sceny rozwinięcie - spokojnie mogłoby się znaleźć w co bardziej pokręconym dziele tego reżysera.

 • Kubańczycy pożegnali Castro. "Fidelu, twój naród jest przy tobie"

  Na pogrzeb zmarłego 25 listopada w wieku 90 lat lat przywódcy rewolucji kubańskiej i przywódcy komunistycznej Kuby przybyli m.in. prezydent Wenezueli Nicolas Maduro, prezydent Boliwii Evo Morales oraz byli prezydenci Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva oraz Dilma Rousseff. Urna z prochami ma zostać złożona w niedzielę o godz. 13 czasu polskiego na cmentarzu Santa Ifigenia w Santiago de Cuba...

 • W programie znajdą się m.in. "Elektra" i "Ifigenia w A..." według Eurypidesa - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej w stolicy dyrektor gardzienickiej placówki Włodzimierz Staniewski(...) spektakle "Elektra" i "Ifigenia w A..." - oba według Eurypidesa. W "Elektrze" za reżyserię, adaptację tekstu i dramaturgię gestu odpowiada Staniewski. - Elektra - złote dziecko wysokiego rodu...

 • ​Raul Castro obiecał bronić socjalistycznej spuścizny swego brata

  ...powszechnego kultu. Pogrzeb Fidela Castro ma się odbyć w niedzielę o godz. 13 czasu polskiego. Wtedy to urna z jego prochami zostanie złożona na cmentarzu Santa Ifigenia w Santiago de Cuba - kolebce...

Dyskusje na temat: ifigenia
 • Re: Beata Gosiewska w "SE": Zaskakuje mnie skala hejtu skierowanego przeciwko mnie

  Nie widzę problemu - kto głosował na pis, ordo iuris, górnicy, odpala ze swej pensji 100 zł miesięcznie na gosiewską i jej dzieci.

 • Re: Dzieci Bronisława Komorowskiego zachęcają do głosowania na ojca

  Miłe to tylko jeszcze słowo o tym gdzie pracują powinni powiedzieć i kto im to załatwił, czy aby na pewno wszyscy Polacy mają równe szanse? Wszystkie dzieci pracujące Komorowskiego pracują w placówkach i fundacjach pozarządowych na rzecz pracodawców żydowskich. Najstarsza córka Zofia pracuje w organizacji zwanej pozarządową "Stocznia", która pozyskuje fundusze strukturalne od Unii oraz dotowana jest przez magistrat warszawski. Wygrywa przetargi w magistracie i ma mnóstwo zleceń od bufetowej....

 • Re: Obrazki z Warszawy 8: Kto przejmie głosy lewicy

  Czy w PO są naprawdę sami debile i analfabeci co to za elektorat?Prezes durniu.

 • Re: Obrazki z Warszawy 8: Kto przejmie głosy lewicy

  W pierwszej turze głosowałem na Ogórek a teraz zagłosuję na Dudę bo mam dość złodziejstwa i PO stawiam na zmiany i młodość.Gorzej już być nie może.Zresztą na tych ludzi już się nie da patrzeć.Jeśli Komor wygra to będzie w kraju rewolucja.

 • Re: Nowy sondaż: Duda zmniejsza dystans do Komorowskiego

  Problem liczenia głosów nie leży w komisjach okręgowych bo tam jest nadzór tylko w wyższej komisji , która sumuje w sposób tajny te z okręgowych.

 • Nie dziwi duża liczba wysoko postawionych

  w hierarchi służbowej lekarzy. Już widzą się szefami sprywatyzowanych placówek służby zdrowia. To samo rektorzy(płatne studia, napływ świeżej kasy). Dziwi obecność w tym gronie muzyków. Zawsze uważałam ich za ludzi dotkniętych Palcem Bożym, wrażliwych i romantycznych. Tymczasem stosunek PO do kultury jest powszechnie znany. Ma się sama utrzymać, albo wypad. Żaden z polityków PO nie wygląda mi na takiego, który wytrzymałby w skupieniu całe "Requiem" Mozarta lub przeczytał "Czarodziejską Górę"...

 • Re: zalanie

  NO NIECH PIS UŻYJE MIŁOSIERDZIA BOSKIEGO,ISIŁY WIARY W BOGAWSZECHMOGĄCEGO-ABY PRZESTAŁO ZALEWAĆ PIEKARY ŚLĄSKIE ,BO ZALEJE SANKTUARIUM,JAK PO WIZYCIE JPII wrocław!oto władza pisu i kleru! zero władzy kleru nad przyrodą i są bezsilni-jak tych 10ciu księży razem z kaczyńskimi w smoleńsku!!!!!

 • ee tam

  on z z czystej nienawiści nauczył sie języka polskiego, żeby potem Pplaków popolsku obrażać.Narodowosc możemy tylko zgadywać,może romska ?