• Informacje na temat:

  ignacy jan paderewski

Artykuły na temat: ignacy jan paderewski
 • Ignacy Jan Paderewski - biografia

  Ignacy Jan Paderewski był wybitnym polskim kompozytorem, pianistą i politykiem.

 • Narodowy Bank Polski 29 sierpnia wprowadził do obiegu trzy monety upamiętniające wybitnego polskiego pianistę i męża stanu Ignacego Jana Paderewskiego. W tym roku mija 70 lat od jego śmierci.

 • W Bibliotece Jagiellońskiej można oglądać list Ignacego Jana Paderewskiego

  Tylko w poniedziałek w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie można oglądać list Ignacego Jana Paderewskiego do jego przyszłej żony Heleny Górskiej. Artysta wyraża w nim wątpliwości dotyczące rozwoju jego kariery po koncercie w Paryżu w 1888 r., który przyniósł mu międzynarodową sławę.

 • Premiera opery Paderewskiego w Operze Śląskiej

  Premiera "Manru" - jedynej i rzadko wystawianej opery Ignacego Jana Paderewskiego - odbędzie się 30 maja w Operze Śląskiej w Bytomiu. Spektakl reżyseruje Laco Adamik.

 • Recitalem 12-letniej Kanadyjki Alice Burli, określanej "cudownym dzieckiem" pianistyki, uczczono w sobotę w Bydgoszczy 90. rocznicę objęcia przez Ignacego Jana Paderewskiego funkcji prezydenta Rady Ministrów - premiera.

 • Powiat tarnowski uhonorował I. J. Paderewskiego

  Dwie tablice, upamiętniające Ignacego Jana Paderewskiego na Ukrainie, ufundowały władze powiatu tarnowskiego. Tablice wmurowano w Kuryłówce - miejscowości, w której się Paderewski urodził, oraz w kościele w Chmielniku, w którym został ochrzczony.

 • Prawie 90 tys. zł kosztował pierwszy etap renowacji zabytkowego, XIX-wiecznego parku w Kąśnej Dolnej (Małopolska). W parku, otaczającym dworek należący niegdyś do Ignacego Jana Paderewskiego, specjaliści leczą i ratują stuletnie drzewa, sadzone tam osobiście przez słynnego pianistę oraz polityka.

 • Paderewski na zdjęciach. Nowa wystawa w Łazienkach Królewskich

  ...6 listopada 2013 roku mija sto pięćdziesiąta trzecia rocznica urodzin wybitnego pianisty, męża stanu i orędownika niepodległej Polski - Ignacego Jana Paderewskiego. W związku z tym wydarzeniem w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie można oglądać nową wystawę fotograficzną.

 • Portret Ignacego Jana Paderewskiego z 1937 roku autorstwa malarza portrecisty Tadeusza Styki znalazł się na znaczku wydanym przez Pocztę Polską z okazji przypadającej w tym roku 150. rocznica urodzin kompozytora i polityka.

 • Zheeyoung Moon wygrała IX Konkurs Paderewskiego

  Reprezentantka Korei Południowej Zheeyoung Moon została zwyciężczynią finału IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy - ogłosiło w sobotę jury.

Zdjęcia na temat: ignacy jan paderewski
 • Zalana wodą Strzelnica Związku Strzeleckiego położona naprzeciw Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego przy ul. Zielenieckiej na wybrzeżu praskim, 1931.
Wideo na temat: ignacy jan paderewski
 • List Paderewskiego w Bibliotece Jagiellońskiej

  Tylko w poniedziałek w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie można oglądać list Ignacego Jana Paderewskiego do jego przyszłej żony Heleny Górskiej.

 • Marsz "Razem dla Niepodległej"

  Prezydent Bronisław Komorowski podczas marszu "Razem dla Niepodległej" uczcił pamięć Stefana Roweckiego "Grota" składając wieniec przed jego pomnikiem. Upamiętnił też współtwórcę Narodowej Demokracji Romana Dmowskiego, który w 1919 roku podpisywał w imieniu Polski traktat pokojowy w Wersalu. Z kolei przed pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego kwiaty złożyli także premierzy III RP.

Dyskusje na temat: ignacy jan paderewski