• Informacje na temat:

  igrzyska

Artykuły na temat: igrzyska
 • Igrzyska, Dionizja, debaty na agorze... Nie, nie jest to żadne szaleństwo, lenistwo, hedonizm i tak dalej. Sportowa rywalizacja, zabawa, wspólnie przeżywane emocje, to jak najbardziej ludzkie potrzeby. Sparta, która tylko się biła, obumarła, nic po sobie nie zostawiła. Potem też nie brakowało wodzów, którzy zabraniali poddanym zabaw, tańców, śpiewów, gry w piłkę (to afgańscy talibowie...

 • Owieczkin kontra władze NHL: Pojadę na igrzyska!

  Słynny rosyjski hokeista Aleksander Owieczkin, kapitan Washintgon Capitals, oświadczył, że mimo decyzji władz NHL zamierza pojechać na zimowe igrzyska w Pjongczang. W poniedziałek władze najlepszej hokejowej ligi świata ogłosiły, że jej zawodnicy nie wystąpią na igrzyskach w 2018 roku. Owieczkin zdaje się tym jednak nie przejmować. "Zamierzam tam być" - stwierdził.

 • ​Gwiazdy i przegrani igrzysk w Rio

  Ponad dwutygodniowe emocje za nami. Nieprzespane noce, nerwy, możliwość dopingowania w dyscyplinach, o których poza igrzyskami pamiętamy jedynie od święta. To wszystko zaoferowała nam wspaniała, sportowa impreza w Rio de Janeiro. Cieszyliśmy się rekordem świata Anity Włodarczyk, a po raz ostatni na igrzyskach oglądaliśmy wielkie gwiazdy sportu XXI wieku.

 • Igrzyska w Rio de Janeiro zakończone

  Przewodniczący MKOl Thomas Bach oficjalnie zamknął na stadionie Maracana w Rio de Janeiro Igrzyska XXXI Olimpiady. Następne odbędą się za cztery lata w Tokio.

 • Igrzyska w Pjongczangu. 177 przypadków zarażenia norowirusami

  Jeszcze w niedzielę mowa była o 158 przypadkach, ale kolejne 19 zostało potwierdzonych wieczorem tego dnia. Jak podkreślono, 68 osób zostało już wyleczonych, opuściło kwarantannę i wróciło do pracy przy igrzyskach.  POCOG zaznaczył, że współpracuje z kilkoma instytucjami, by zatrzymać epidemię. Badana jest jakość wody, a inspekcje odwiedzają m.in. restauracje, hotele i pomieszczenia dla osób...

 • Oto oficjalne maskotki zimowych igrzysk olimpijskich

  Soohorang i Bandabi będą waszymi dobrymi przyjaciółmi i będą promować igrzyska na całym świecie - powiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego igrzysk Lee Hee-beom podczas ceremonii w jednej(...) oficjalną maskotką olimpiady w Seulu w 1988 roku. Zimowe igrzyska w Pyeongchang odbędą się od 9 do 25 lutego 2018 roku. (MKam)

 • Igrzyska w Pjongczangu. Brytyjczycy mają plan ewakuacji

  Brytyjski Komitet Olimpijski przygotował plan ewakuacyjny dla sportowców, którzy w lutym przyszłego roku będą reprezentować Królestwo na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. To zabezpieczenie na wypadek zaostrzenia konfliktu na Półwyspie Koreańskim.

 • Reprezentanci Korei Północnej przylecieli na igrzyska

  Dziesięcioro północnokoreańskich sportowców przyleciało w czwartek do południowokoreańskiego Pjongczangu, gdzie 9 lutego rozpoczną się zimowe igrzyska olimpijskie. Prosto z lotniska udali się do wioski olimpijskiej w Gangneung.

 • Nowe konkurencje na igrzyskach w Rio

  Rugby wraca do grona sportów olimpijskich po 92 latach. Jeszcze dłużej, bo aż 114 na rywalizację o złoto na igrzyskach czekali golfiści.

 • Kilkadziesiąt robotów pomoże przy organizacji igrzysk

  ...androidy pojawią się na lotnisku. Jedna z firm testuje dwie maszyny w porcie lotniczym Seul Incheon International. Zimowe igrzyska olimpijskie rozpoczną się 9 lutego przyszłego roku i potrwają do 25

Zdjęcia na temat: igrzyska
Wideo na temat: igrzyska
 • O historii

  „Grecja jest kolebką europejskiej historii i kultury, z Grecji wywodzą się Igrzyska Olimpijskie” – mówi Georgios Notopoulos. „Ale ważna jest historia piłki. Ile razy Grecja była mistrzem Europy?” - pyta Niemiec Jan Schurmant. „Przed naszą erą była cały czas, tak więc wydaje mi się że jest odwiecznym mistrzem Europy” - odpowiada Grek.

 • To im zawdzięczamy najlepsze igrzyska w XXI wieku

  To im zawdzięczamy najlepsze igrzyska w XXI wieku

 • "Igrzyska i Trynkiewicz"

  „Rzeczpospolita” zapowiada emocje od samego początku, bo po dzisiejszej wieczornej ceremonii otwarcia już jutro biegnie Justyna Kowalczyk, a w niedzielę - konkurs skoków, gdzie liczymy nie tylko przecież na Kamila Stocha. W „Polsce The Times” cały pakiet tekstów o igrzyskach, między innymi o leczeniu olimpiadą rosyjskich kompleksów i o paradoksie - igrzyska nie muszą wcale wzmocnić prezydenta

Dyskusje na temat: igrzyska