• Informacje na temat:

  ii rozbiór polski

Artykuły na temat: ii rozbiór polski
 • Kukiz: Czwarty rozbiór Polski pod jednowładztwem PiS

  ...​Mamy czwarty rozbiór pod jednowładztwem PiS. Nie zdziwiłbym się, gdyby potwierdziły się informacje o zniesieniu wyborów bezpośrednich prezydentów, burmistrzów i wójtów - powiedział lider Kukiz’15 Paweł Kukiz w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

 • "Czwarty rozbiór osamotnionej w walce Polski". Mija 79 lat od sowieckiej agresji

  ...79 lat temu, 17 września 1939 r., łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski.

 • Kosiniak-Kamysz o projekcie dot. Kodeksu wyborczego: To rozbiór Polski samorządowej

  ...o zawetowanie tej ustawy, bo ona niszczy Polskę lokalną. To jest rozbiór Polski samorządowej” – mówił lider PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał też, że jest rozczarowany reformami prezydenckimi ws(...)„Nikt się nie spodziewał, że PiS wrzuci zbójecką ordynację i teraz trzeba walczyć o obronę Polski samorządowej, o podmiotowość małych ojczyzn, o prawo Polaków do decydowania o samorządach” – mówił...

 • 77 lat temu podpisano pakt Ribbentrop - Mołotow, nazywany "IV rozbiorem Polski"

  Mija 77 lat temu od podpisania paktu o nieagresji III Rzeszy i Związku Sowieckiego wraz z tajnym protokołem dodatkowym, którego konsekwencją był IV rozbiór Polski. Pakt 23 sierpnia 1939 r. podpisali w Moskwie Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow.

 • Rosja proponowała Polsce rozbiór Ukrainy? Sikorski tłumaczy

  Znany w USA serwis Politico omówił rozmowę z byłym szefem polskiej dyplomacji. Sikorski miał między innymi powiedzieć, że Władimir Putin próbował namówić Polskę do udziału w podziale Ukrainy(...) jego powierzchni historycznie należy do Rosji. Od tego czasu prezydent Rosji miał podejmować próby wciągnięcia Polski w inwazję na Ukrainę. "On chciał, abyśmy wzięli udział w rozbiorze Ukrainy...

 • Kopacz: Żaden polski premier nie będzie uczestniczył w haniebnym czynie rozbioru

  Ewa Kopacz ostro o słowach Władimira Putina, który 6 lat temu miał proponować Donaldowi Tuskowi rozbiór Ukrainy. To skandaliczne - mówiła premier w TVP2.

 • Eksponat z czasów I rozbioru Polski

  Arboretum w Bolestraszycach to ogród, w którym rosną najróżniejsze rośliny, często nigdzie indziej nie spotykane. To także wystawy, prezentacje, kolekcje i ciekawostki. A wśród nich przekrój ogromnej jodły pospolitej, która wyrosła w czasach I rozbioru Polski w 1772 roku.

 • Duda: Turcja jako jedyna nie uznała rozbiorów Polski

  Są we wspólnej historii Polski i Turcji karty, które wobec Turcji i tureckiego narodu wspominamy z wdzięcznością - mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda. Wyraził przekonanie, że oba kraje mogą budować dobre relacje na fundamencie wspólnej historii.

 • Władimir Putin broni IV rozbioru Polski

  Zawarty 23 sierpnia 1939 roku między Sowiecką Rosją i Niemcami, sprzeczny z umowami międzynarodowymi i dotyczący podziału terytoriów Polski pakt Ribbentrop-Mołotow był – według Władimira Putina – jedynie "zabezpieczeniem interesów" – cytuje prezydenta Rosji serwis AFP.

 • "Czas przerwać V rozbiór Polski". Związkowcy opanowali miasto

  ...hałastro!", "Razem silni w obronie praw pracowniczych", "Rząd do upadłości", "Tuskowa polityka niszczy polskiego rolnika", "Przetrwamy Tuskowych dworaków", "Czas najwyższy przerwać V rozbiór Polski(...), generalny strajk!", "Nie dla prześladowania związków zawodowych", "Nie pozwolimy na umowy śmieciowe", "Nie pozwolimy na budowanie Polski bez obywateli", "Nie pozwolimy na robienie z pracowników...

Wideo na temat: ii rozbiór polski
 • Kosiniak-Kamysz: To jest rozbiór Polski samorządowej

  "Jeżeli zabiera się gminom i wspólnotom gminnym prawo decydowania o tym, kto jest ich gospodarzem, to się ogranicza małe ojczyzny i je dewastuje. To jest rozbiór Polski samorządowej" - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz w Porannej rozmowie w RMF FM.

 • Kosiniak-Kamysz o projekcie dot. Kodeksu wyborczego: To rozbiór Polski samorządowej

  o zawetowanie tej ustawy, bo ona niszczy Polskę lokalną. To jest rozbiór Polski samorządowej” – mówił lider PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał też, że jest rozczarowany reformami prezydenckimi ws(...)„Nikt się nie spodziewał, że PiS wrzuci zbójecką ordynację i teraz trzeba walczyć o obronę Polski samorządowej, o podmiotowość małych ojczyzn, o prawo Polaków do decydowania o samorządach” – mówił

 • Rzepliński: Po spotkaniu Dudy z Kaczyńskim spodziewam się trzeciego rozbioru sądów

  „Nawet jakbym był najbardziej złośliwie nastawiony, to nie powiedziałbym, że którykolwiek polski polityk przypomina Kim Dzong Una, więc nie widzę szansy na jakiś ruch antyatomowy w Polsce” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński pytany o dzisiejszą Pokojową Nagrodę Nobla. Przyznał, że po dzisiejszym spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy

Dyskusje na temat: ii rozbiór polski