• Informacje na temat:

  ii wojna światowa w polsce

Artykuły na temat: ii wojna światowa w polsce
 • Posłowie Platformy wnioskowali, a Sejm zadecydował, kiedy skończyła się II wojna światowa. Więc skończyła się nie 9 maja 1945 roku, lecz dzień wcześniej. Na pierwszy rzut oka to spór formalny - gdy feldmarszałek Keitel podpisywał akt bezwarunkowej kapitulacji, w Niemczech była godzina 22.30, 8 maja. Ale w Moskwie było już po północy. Stąd data dzień późniejsza.

 • Szef MSZ Iraku: Walka z terroryzmem to nowa wojna światowa. Nikt nie może czuć się bezpieczny

  Walka z terroryzmem wykracza poza świat islamu i Bliski Wschód. To nowa wojna światowa, gorsza niż poprzednie. Nikt nie może czuć się w pełni bezpieczny - dotyczy to również Polski - powiedział minister spraw zagranicznych Iraku Ibrahim al-Dżafari.

 • ​III wojna światowa. Czy decyzja została już podjęta?

  Głośnym echem odbiły się na arenie międzynarodowej słowa lidera LDPR- Władimira Żyrinowskiego. Rosyjski polityk ostrzegł, że jeśli dojdzie do konfliktu wojennego między Rosją a Zachodem o Ukrainę, Polska wraz z innymi krajami bałtyckimi zostanie zmieciona z powierzchni ziemi. Czy rzeczywiście zagraża nam III wojna światowa?

 • Czy trzecia wojna światowa już trwa?

  Trzecia wojna światowa najprawdopodobniej już wybuchła – twierdzi Sean O'Grady w felietonie opublikowanym w "The Independent".

 • Dwa głosy o drugiej wojnie

  ...tak konfliktogenny temat jak II wojna światowa?

 • 70 lat temu wybuchła II wojna światowa

  ...i powietrza. Jak ustalili historycy, pierwszym celem niemieckich nalotów w Polsce nie było jednak Westerplatte, lecz szpital i kolegiata w Wieluniu. 1 września o godz. 4.40 na miasto spadło 380 bomb. Według...

 • 76 lat temu wybuchła II wojna światowa. "Świat musi stanąć na wysokości zadania i bronić słabszych"

  ..."Dlaczego musimy umierać za Gdańsk?" - w przeddzień wybuchu wojny pytali Francuzi. Podobnie dziś wielu w Europie i w Polsce pyta, dlaczego musimy ryzykować za ukraiński Mariupol. Historia udowodniła nam, że takie pytania znaczą tylko jedno - brak wyobraźni. Najpierw był Gdańsk, potem cała Europa. Najpierw jest Mariupol - mówił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Przemawiająca na Westerplatte...

 • 99 lat temu zakończyła się I wojna światowa. Zmieniła oblicze całego globu

  I wojna światowa - konflikt zbrojny z lat 1914-1918 toczący się w Europie, Azji i Afryce - radykalnie zmieniła oblicze ówczesnego świata. Wojna przyniosła kres epoki królów. Skończyło się(...) niemiecki żołnierz Ernst Juenger, późniejszy znany pisarz. Przerażający bilans wojny I wojna światowa miała także daleko idące reperkusje dla rozwoju techniki wojskowej. Na polach bitew wprowadzono wiele...

 • II wojna światowa: Dziesięć najważniejszych dat

  ...70 lat temu, 8 maja 1945 roku, zakończyła się w Europie druga wojna światowa. Globalny konflikt rozpoczął się 1 września 1939 roku, kiedy nazistowskie Niemcy napadły na Polskę.

 • "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego laureatem Złotych Lwów

  ..."Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego została nagrodzona w sobotę Złotymi Lwami, "Kamerdyner" Filipa Bajona - Srebrnymi. Laureatów głównych nagród 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ogłoszono w sobotę wieczorem.

Wideo na temat: ii wojna światowa w polsce
 • Żyrinowski: W przypadku wielkiej wojny z Polski nic nie zostanie

  Władimir Żyrinowski, szef nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, został objęty sankcjami przez Unię Europejską. Kontrowersyjny polityk, wychwalający prezydenta Władimira Putina i aneksję Krymu, zadeklarował, że kocha Polskę, ale "w przypadku wielkiej wojny z Polski nic nie zostanie". Stwierdził też, że gdyby nie polska polityka przed II wojną światową, nie byłoby hitlerowskich Niemiec.

Dyskusje na temat: ii wojna światowa w polsce