• Informacje na temat:

  iii rzesza

Artykuły na temat: iii rzesza
 • Drugi pakt Ribbentrop-Mołotow. 76 lat temu III Rzesza i ZSRS podpisały układ "O granicy i przyjaźni"

  ...28 września 1939 r. w Moskwie zawarty został układ "O granicy i przyjaźni" pomiędzy ZSRS i III Rzeszą. "Położony został kres nienormalnym stosunkom, jakie od szeregu lat istniały pomiędzy Związkiem Sowieckim i Niemcami" - mówił komisarz spraw zagranicznych ZSRS Wiaczesław Mołotow.Układ podpisali, podobnie jak ten z 23 sierpnia 1939 r., minister spraw zagranicznych III Rzeszy Joachim von...

 • Dzieci porwane przez III Rzeszę bez prawa do odszkodowań

  Według niemieckiego sądu, dzieci porwane i poddane germanizacji nie mają prawa do odszkodowania. Ofiary chcą odwołać się od tej decyzji. Przymusowej germanizacji w III Rzeszy były poddane setki tysięcy polskich dzieci.

 • Merkel wśród oficerów Wehrmachtu na okładce. "IV Rzesza"

  O obawach Europejczyków przed dominacją Niemiec pisze dzisiejszy "Spiegel" w materiale zatytułowanym "Czwarta Rzesza". Gazeta zamieszcza na stronie tytułowej prowokacyjny fotomontaż przedstawiający Angelę Merkel wśród oficerów Wehrmachtu na okupowanym przez nazistów Akropolu. Opublikowany artykuł wywołał ożywioną dyskusję w internecie.

 • "Der Spiegel" o strachu przed dominacją Niemiec - "Czwarta Rzesza"

  Rzesza to coś więcej niż państwo narodowe, to obszar władzy z centrum panującym nad wieloma narodami - pisze "Der Spiegel". Materiał, traktujący o obawach Europejczyków przed dominacją Niemiec, został opatrzony prowokacyjnym fotomontażem przedstawiającym Angelę Merkel wśród oficerów Wehrmachtu na okupowanym przez nazistów Akropolu.

 • Zespół ekspertów badających kolekcję Corneliusa Gurlitta pod kątem obecności obrazów zrabowanych przez III Rzeszę wykrył w ciągu dwóch lat działalności tylko cztery dzieła podlegające zwrotowi prawowitym właścicielom. Praca ekspertów kosztowała 1,9 mln euro.

 • Robert Baden-Powell spotkał się z Ribbentropem w Londynie w 1937 roku. Był on wtedy ambasadorem III Rzeszy w Wielkiej Brytanii. W swojej notatce Baden-Powell napisał, że "Niemcom bardzo zależy na tym, by skauting nawiązał bliższą współpracę z Hitlerjugend. W tym celu Ribbentrop zaproponował, byśmy wysłali dwóch przedstawicieli naszego skautingu na spotkanie z liderami Hitlerjugend w Niemczech dla...

 • Prasa USA: Reżim chiński jak III Rzesza

  Prasa amerykańska ostro krytykuje rząd chiński za kampanię przeciw pokojowej Nagrodzie Nobla dla dysydenta Liu Xiaobo. Dziennik "Washington Post" porównał w piątek reżim chiński do Trzeciej Rzeszy.

 • Wbrew wcześniejszym spekulacjom rosyjskich mediów, nie przedstawiono niezbitych dowodów na istnienie tajnego przymierza pomiędzy Polską a III Rzeszą przeciwko ZSRR - tak Andrzej Paczkowski skomentował ogłoszoną przez Służbę Wywiadu Zagranicznego Rosji książkę "Sekrety polskiej polityki 1935-1945".

 • Gurlitt zwróci obrazy zrabowane przez III Rzeszę

  Niemiecki kolekcjoner Cornelius Gurlitt zawarł porozumienie z przedstawicielami władz Bawarii oraz niemieckiego rządu. Zgodził się zwrócić działa sztuki pochodzące z rabunku dokonanego przez III Rzeszę. W zamian władze oddadzą mu pozostałe, zarekwirowane wcześniej obrazy.

 • "Niemiecki minister nie porównał Rosji do III Rzeszy"

  Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble nie zgadza się na porównywanie Rosji do III Rzeszy - ogłosił jego rzecznik. To reakcja na wcześniejsze medialne doniesienia, według których, minister miał powiedzieć, że działania Rosji przypominają mu zajęcie Kraju Sudeckiego przez III Rzeszę.

Zdjęcia na temat: iii rzesza