• Informacje na temat:

  ikona

Artykuły na temat: ikona
 • Nie żyje Charles Bradley - ikona soulu

  W Nowym Jorku zmarł słynny amerykański wokalista soulowy Charles Bradley - informuje magazyn "Billboard", powołując się na menedżera artysty. Bradley miał 68 lat. Od ponad roku zmagał się z chorobą nowotworową. Na początku września odwołał wszystkie zaplanowane do końca roku koncerty. Jak twierdzi "Billboard" artysta zmarł w otoczeniu najbliższej rodziny i przyjaciół.

 • Była ikona tenisa próbuje sił w... dyplomacji

  Były tenisista Ilie Nastase został dyplomatą. 71-letni Rumun będzie konsulem honorowym Czech w swoim kraju. O nowej roli byłego sportowca poinformował czeski minister spraw zagranicznych Lubomir Zaoralek. Nastase będzie pracował w Konstancy. "To dla mnie wielki zaszczyt. Mój własny kraj nie dał mi takiej szansy, ale wy mi ją podarowaliście i doceniam to" - podkreślił Rumun.

 • Cegielski: Gollob to ikona. Na pewno podejmie walkę o zdrowie

  ...„Teraz najważniejsze, by Gollob wrócił do zdrowia. Kto miałby podjąć walkę o zdrowie, jeśli nie mistrz świata. To największa ikona polskiego żużla i wielka ikona całego naszego sportu. Tego nikt mu nie odbierze” - mówi w rozmowie z RMF FM były żużlowiec Krzysztof Cegielski, który w 2003 roku na torze żużlowym po groźnym wypadku uszkodził rdzeń kręgowy i był częściowo sparaliżowany. Po wielu...

 • Ikona kina gościem krakowskiego festiwalu!

  Ikona kina, aktorka Felliniego, Leone i Viscontiego, kojarzona zarówno z kultowymi westernami, jak i filmami włoskiego neorealizmu - Claudia Cardinale odwiedzi Kraków podczas 8.edycji Festiwalu PKO OFF CAMERA.

 • Ikona boksu o Rio: Zawodowcy na igrzyskach to absurdalny pomysł

  Udział zawodowych bokserów w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro, co zostało potwierdzone w marcu przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu Amatorskiego (AIBA), to absurd i bezsensowny pomysł - twierdzi legenda tej dyscypliny Amerykanin Mike Tyson.

 • Nie żyje ikona śląskiego bluesa

  W wieku 61 lat w Katowicach zmarł śląski bluesman Jan "Kyks" Skrzek. "Był oddany bluesowi, miał świetny kontakt z publicznością" - wspomina muzyka inny bluesman Ireneusz Dudek.

 • Ikona motoryzacji porzucona w lesie. Honda NSX od lat porastała mchem

  Porzucone auto zostało znalezione w lesie pod Petersburgiem. Jest to wyjątkowy samochód – Honda NSX. Według danych urzędu skarbowego, w Rosji zarejestrowanych jest 20 egzemplarzy auta, o którym marzą fani motoryzacji na całym świecie. Ten konkretny obiekt pożądania rdzewiał wśród drzew już od kilku lat.

 • "Nasz Dziennik": Ikona Pielgrzyma Świata

  Polskie Siostry Karmelitanki z Islandii napisały ikonę św. Jana Pawła II Pielgrzyma Świata - informuje "Nasz Dziennik".

 • Ikona to modlitwa

  .... Stanowi ją właśnie ikona. Ikona jest modlitwą. Stanowi przedstawienie treści religijnych, którego pierwsze przejawy znamy z początków chrześcijaństwa. Tradycja głosi, że pierwszą ikonę namalował św(...) w tym znaczeniu sztuka tworzenia ikon) stopniowo rozwijała się według kanonu. Dziś ikony kojarzymy głównie z Prawosławiem, ale ksiądz Michał Janocha nie ma wątpliwości: - Ikona powstała w czasach...

 • Gustaw Holoubek - ikona polskiego teatru, wybitny aktor i reżyser, od 1996 roku dyrektor artystyczny warszawskiego Teatru Ateneum - zmarł dziś w Warszawie.

Zdjęcia na temat: ikona
Wideo na temat: ikona