• Informacje na temat:

  ikonografia

Artykuły na temat: ikonografia
 • ...11 aktorek, które zagrały Ofelię w różnych teatralnych inscenizacjach "Hamleta" Williama Szekspira wystąpi w niedzielę w performansie przygotowanym przez Zorkę Wollny. Projekt "Ofelie. Ikonografia szaleństwa" pokazany zostanie w ms2 - Muzeum Sztuki w Łodzi.

 • Dolnośląskie w ikonografii

  We wrocławskim Muzeum Militariów odbędzie się wystawa przedaukcyjna.

 • Do 12 kwietnia uczniowie krakowskich gimnazjów i szkół średnich mogą nadsyłać prezentacje multimedialne na konkurs "Powstanie styczniowe w ikonografii", organizowany z okazji przypadającego w tym roku 150-lecia wybuchu powstania styczniowego.

 • "Porta Fidei - Drzwi Płockie w Nowogrodzie Wielkim na Rusi" to tytuł wystawy fotogramów, którą otwarto w czwartek w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Inauguracji wystawy towarzyszyła sesja naukowa, poświęcona historii romańskich drzwi płockiej katedry.

 • Warsztaty ikonograficzne w Legnicy

  Czym jest ikonografia? Jaki wybrać pędzel? Na czym pisać - na desce czy może na kamieniu? Na te i inne pytania miłośnicy ikonografii znajdą odpowiedź właśnie na warsztatach ikonograficznych. Jak mówi ks. dr Jan Pazgan, poprzez zgłębianie teologii ikony oraz poprzez ćwiczenia praktyczne próbujemy dotknąć tajemnicy obecności Boga wśród nas, próbujemy wyrazić to, co jest niewidzialne. W warsztatach...

 • Zobacz niezwykłą wystawę

  ...w czwartek o godzinie 18:00 w Książnicy Pomorskiej odbędzie się wernisaż wystawy "Ikonografia i kartografia Polski XV-XX w.", objętej honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego...

 • Przedaukcyjna wystawa we Wrocławiu

  Już po raz kolejny Muzeum Miejskie Wrocławia oraz szczeciński Antykwariat Wu-eL zapraszają na wystawę "Wrocław i Śląsk w ikonografii, kartografii i medalierstwie" poprzedzającą aukcję wystawianych obiektów.

 • Zaproszenie na wykład dr Zofii Bator

  Towarzystwo Miłośników Sztuki Sakralnej serdecznie zaprasza na wykład dr Zofii Bator "Maryja a misterium życia w chrześcijańskiej ikonografii" - 4 lutego (środa) 2009 o godz. 17, aula Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, Plac płk. Berka Joselewicza 1(nowy gmach). Wstęp wolny

 • Sandomierz w 200. rocznicę bitwy z Austriakami

  W Sandomierzu rozpoczynają się w piątek obchody 200. rocznicy walk o Sandomierz. W ofercie programowej uroczystości znalazła się między innymi projekcja filmu "Popioły" w reż. Andrzeja Wajdy, sesja naukowa "Pamiętny rok 1809", wystawa historycznych pamiątek, ekspozycja "Sandomierz 1809 roku w ikonografii", a także dziękczynna msza święta za wyzwolenie miasta z niewoli austriackiej.

 • Sandomierz w 200. rocznicę bitwy z Austriakami

  Projekcja filmu "Popioły" w reż. Andrzeja Wajdy, sesja naukowa "Pamiętny rok 1809", wystawa historycznych pamiątek, ekspozycja "Sandomierz 1809 roku w ikonografii", a także dziękczynna msza święta za wyzwolenie miasta z niewoli austriackiej, złożą się na obchody 200. rocznicy walk o Sandomierz, które potrwają od piątku do niedzieli.

Zdjęcia na temat: ikonografia
Dyskusje na temat: ikonografia