• Informacje na temat:

  iliescu ion

Artykuły na temat: iliescu ion
 • Po przeliczeniu 96 procent głosów, oddanych w niedzielnych wyborach prezydenckich w Rumunii, prowadzi Ion Iliescu, były prezydent i lider postkomunistycznej Rumuńskiej Partii Demokracji Społecznej (PDSR). Poparło go 37 procent wyborców.

 • Były prezydent Rumunii oskarżony o zbrodnie przeciw ludzkości

  Były rumuński prezydent Ion Iliescu został oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości. Prokuratura uzasadnia swój wniosek "rolą jaką odegrał w krwawych wydarzeniach, które towarzyszyły rewolucji 1989 roku".

 • Rumuni wybierali wczoraj swojego prezydenta. W drugiej turze głosowania zmierzyli się: lider postkomunistów Ion Iliescu i przywódca skrajnej prawicy Corneliu Vadim Tudor.

 • Były prezydent podejrzany o zbrodnie przeciwko ludzkości

  Były prezydent Rumunii Ion Iliescu został objęty śledztwem w sprawie krwawo stłumionego antyrządowego protestu w 1990 roku. Zarzuty dotyczą zbrodni przeciwko ludzkości. Iliescu stawił się dzisiaj w prokuraturze.

 • Były prezydent Rumunii winny zbrodni przeciwko ludzkości?

  Były prezydent Rumunii Ion Iliescu został objęty śledztwem w sprawie krwawo stłumionego antyrządowego protestu w czerwcu 1990 roku - poinformowała prokuratura generalna. Zarzuty dotyczą zbrodni przeciwko ludzkości. Iliescu stawił się w środę w prokuraturze.

 • Były prezydent i były premier Rumunii oskarżeni o zbrodnie przeciw ludzkości

  Rumuńska prokuratura wojskowa oskarżyła w piątek b. prezydenta Iona Iliescu i b. premiera Petre Romana o zbrodnie przeciwko ludzkości. Wskazała ich jako odpowiedzialnych za represje wobec uczestników demonstracji w 1990 r. Zginęły wtedy 4 osoby, a ok. 1 300 zraniono.

 • Wielki powrót postkomunistów w Rumunii. Po 4 latach przerwy prezydentem został ponownie Ion Iliescu. Będzie rządził krajem, który boryka się rosnącym bezrobociem, brakiem pieniędzy i biedą. Jaka jest zatem przyszłość Rumunii pod rządami Iliescu?

 • Wielki powrót postkomunistów nastąpił w Rumunii. Po 4 latach przerwy prezydentem został ponownie Ion Iliescu. Wstępne sondażowe wyniki drugiej tury wyborów wskazują na jego zwycięstwo nad skrajnym nacjonalistą Corneliu Vadimem Tudorem.

 • Skończyła się kampania wyborcza przed druga turą wyborów prezydenckich w Rumunii. Po czterech latach rządów centroprawicy do władzy w tym kraju powraca postkomunistyczna lewica - jej kandydat Ion Iliescu jest faworytem wyborów.

 • Flagowy spór Rumunii i Czadu

  Prezydent Rumunii Ion Iliescu zapowiedział, że jego kraj nie zmieni swej flagi mimo że jest ona identyczna z flagą środkowoafrykańskiego Czadu. Według doniesień, Czad zwrócił się już oficjalnie do ONZ o rozstrzygnięcie sporu o flagę.

Zdjęcia na temat: iliescu ion
Dyskusje na temat: iliescu ion