• Informacje na temat:

  ilustracja

Artykuły na temat: ilustracja
 • Najpierw był rysunek pana w meloniku, potem opowiadania. Tak powstają ilustracje do Pana Kuleczki

  ..., że powstaje tekst, a do nich robiona jest ilustracja. Tutaj wśród wielu jakiś tam bazgrołów, rysunków konferencyjnych, robionych na marginesach fiszek, notesów, rachunków, pojawił się taki okrągły...

 • ​Co się dzieje za krzakami, czyli zagadkowa ilustracja w książce dla dzieci

  W brytyjskiej czytance dla dzieci "Biff, Chip and Kipper" znalazł się intrygujący obrazek.

 • Wystawa ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia w Szczecinie

  ...". Wilkoń niewątpliwie należy do takich zdolnych artystów, nawet bardzo zdolnych. Temat wystawy - "Ilustracja i rzeźba Józefa Wilkonia" Ekspozycja potrwa do 13 lutego 2011 r. Bilet normalny 6 zł, bilet...

 • "To ilustracja kolejnego kłamstwa Tuska"

  Sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski krytykuje decyzję premiera o pozostawieniu Mariusza Kamińskiego na stanowisku szefa CBA. "Ta decyzja, to ilustracja kolejnego kłamstwa Donalda Tuska" - uważa polityk Sojuszu.

 • Matura ilustracją edukacji o obniżonych wymaganiach

  W opublikowanym niedawno raporcie NIK z kontroli polskiego systemu egzaminów zewnętrznych, obnażającym jego wadliwe skonstruowanie i funkcjonowanie, znalazł się także fragment poświęcony bardzo niskim wymaganiom zaliczeniowym egzaminu maturalnego. Inspektorzy NIK poddali analizie trzydziestoprocentowy próg zdawalności w kontekście pełnienia przez maturę roli egzaminu wstępnego na studia. Warto przypomnieć, iż zdanie matury, czyli obecnie uzyskanie 30 procent możliwych do zdobycia punktów z...

 • Wystawa ilustracji pieśni patriotycznych

  Ponad 100 ilustracji do różnych polskich pieśni patriotycznych, autorstwa znanych polskich ilustratorów, zgromadzono na wystawie "Pieśń ujdzie cało", otwartej w czwartek w domu kultury w Krasnobrodzie (woj. lubelskie).

 • Ilustracje Stannego w Małej Literze

  Łódzka księgarnia Mała litera zaprasza na pokaz ilustracji Janusza Stannego, znamienitego ilustratora książek i plakacisty.

 • Ilustracje Olgi Siemaszko w BWA

  BWA Galeria Zamojska zaprasza na wystawę jednej z najwybitniejszych ilustratorek, legendarnej postaci "polskiej szkoły ilustracji" - Olgi Siemaszko.

 • Epos "Kalevala" w ilustracjach Korpaka

  Fiński epos "Kalevala" w ilustracjach Adama Korpaka zobaczyć można od 12 sierpnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha przy ulicy Marii Konopnickiej w Krakowie.

 • Wystawa ilustracji Adama Korpaka do "Kalewali"

  W Muzeum Narodowym w Kielcach będzie można oglądać wystawę około stu ilustracji fińskiego eposu "Kalewala" wykonanych przez Adama Korpaka - polskiego artystę tworzącego od ponad 30 lat w Finlandii.

Zdjęcia na temat: ilustracja
Dyskusje na temat: ilustracja