• Informacje na temat:

  imię róży

Artykuły na temat: imię róży
 • Umberto Eco nie żyje. Autor "Imienia róży" zmarł w wieku 84 lat

  W wieku 84 lat zmarł w piątek wieczorem wybitny włoski pisarz i eseista, semiolog Umberto Eco – podał dziennik "La Repubblica" powołując się na jego rodzinę. Autor "Imienia róży" zmarł w swym domu – poinformowała gazeta, z którą był związany.

 • Następnie urządzili pod komendą policji małą manifestację solidarności ze sprawcą incydentu, by po namyśle uznać, że lepiej się  jednak od niego odciąć i zapewnić świat, że "obywatele" to organizacja pokojowa i non-violence, która zakłóca comiesięczne manifestacje PiS w sposób godny i kulturalny, w imię imperatywów moralnych, co symbolizować mają używane przez nich jako znak rozpoznawczy białe...

 • "Imię róży" i "Festung Breslau" wśród najlepszych książek audio

  ..."Imię róży" Umberto Eco w interpretacji Krzysztofa Gosztyły zostało najlepszą książką audio wydaną w Polsce w 2010 roku w kategorii literatura piękna. Wśród kryminałów najlepszy okazał się "Festung Breslau" Marka Krajewskiego czytany przez Roberta Więckiewicza. Nagrody wręczono podczas 15. Targów Książki w Krakowie.

 • Nie żyje Umberto Eco

  Zmarł jeden z najwybitniejszych włoskich pisarzy Umberto Eco - podał dziennik "La Repubblica". Miał 84 lata. Autor "Imienia Róży" zmarł w swoim domu - podał dziennik, powołując się na jego rodzinę.

 • Prokuratura Okręgowa w Poznaniu ponownie umorzyła śledztwo w sprawie sterylizacji Wioletty Szwak. Według śledczych nie doszło do złamania prawa. Zabieg u mieszkanki Błot Wielkich wykonano dwa lata temu tuż po porodzie. Kilka dni później kobiecie decyzją sądu odebrano córkę.

 • Umberto Eco został pożegnany w Mediolanie

  Na zamku Sforzów w Mediolanie odbyła się świecka ceremonia pożegnania Umberto Eco, wybitnego pisarza, zmarłego w piątek w wieku 84 lat. Uroczystości z udziałem kilkuset osób towarzyszyła muzyka barokowego kompozytora Arcangelo Corellego, którego autor "Imienia Róży" bardzo lubił.

 • Wzmocnienie instytucji europejskich receptą na silniejszą Unię Europejską. Zdaniem eurodeputowanej PO Róży Thun, tylko w ten sposób można przełamać kryzys na linii Zachód-Moskwa.

 • PE: Delegacja PiS potępia działania przeciwko Czarneckiemu

  ...potępia inicjatywę przewodniczących 4 grup politycznych skierowaną przeciwko wiceprzewodniczącemu Parlamentu Europejskiego Ryszardowi Czarneckiemu za jego słowa wypowiedziane na temat poseł Róży Marii(...) o Róży Thun (PO). "W informacji opublikowanej na blogu 4 stycznia 2018 r. wiceszef Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki posunął się daleko, porównując naszą koleżankę Różę Thun do...

 • Krasnodębski o zatrzymaniu Frasyniuka: Jesteśmy krajem praworządnym, prawo obowiązuje wszystkich

  ...szans na objęcie funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, mówiąc: „Czekam na poparcie PO”. „To była osobista decyzja Ryszarda Czarneckiego (żeby nie przepraszać Róży Thun). To przykra...

 • Janusz Korwin-Mikke: Izaak, Szewach i zasadźcy

  Jak się Państwo zapewne domyślają, nie lubię śp. Róży Luksemburżanki - bo nie lubię żadnych lewaków: czy to antysemitów, jak tow. Hitler, czy to Żydów, jak tow. Luksemburg.

Zdjęcia na temat: imię róży
 • 22.11.1982, Paryż. Umberto Eco odbiera prestiżową nagrodę Prix Renaudot za "Imię Róży"
 • Umberto Eco
Wideo na temat: imię róży