• Informacje na temat:

  imiona

Artykuły na temat: imiona
 • Dali dziecku na imię "Dżihad". Prokuratura wszczęła postępowanie

  ...niemowlęciu. Tym bardziej, że zdarzało się już we Francji, że sędziowie uznawali takie imiona jak np. "Fraise" ("Truskawka") czy "Joyeux" (czyli "Wesoły") za "niezgodne z interesem dziecka". (mn)

 • Najpopularniejsze imiona. Znasz historię ich patronów?

  Córka - Zuzanna, syn - Jakub. Według danych Ministerstwa Cyfryzacji właśnie te imiona w 2015 roku młodzi rodzice najczęściej nadawali swoim dzieciom. Na szczycie listy jest także między innymi Julia, Lena, Antoni i Szymon. Imiona wybieramy ze względu na modę, upodobania, na historię. Ale czy pamiętamy, kim są święci, którzy im patronują? Przypominamy o nich w Dniu Wszystkich Świętych! A opowiada...

 • Wyśpij się, zapamiętasz imię

  ...zdolność rozpoznania twarzy i imion, a także pewność wskazań znacznie rośnie. Badano 14 ochotników, którym z bazy 600 zdjęć pokazywano 20 twarzy i podawano ich imiona. Sprawdzano potem, czy zdolność(...) pokazywano im zdjęcia z poprawnymi lub niepoprawnymi imionami, proszono o ich rozpoznanie i wskazanie poziomu pewności, co do odpowiedzi, w skali od 1 do 9. Każdy z uczestników przechodził test...

 • Antoni, Timothy, Oliwia. Zobacz najczęściej i najrzadziej wybierane imiona

  Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało statystykę imion za 2017 rok. Na liście znalazły się najczęściej i najrzadziej wybierane przez rodziców imiona ich pociech.

 • Tatuażysta zrobił błąd. Zamiast usunąć tatuaż, zmieniła synowi imię

  Pewna Szwedka kazała wytatuować sobie na ramieniu imiona swoich dzieci. Ale jak zobaczyła gotowy tatuaż, rozpłakała się i… zmieniła synowi imię – pisze "Blekinge Läns Tidning".

 • Wybrano imiona dla syna księcia Williama i księżnej Kate

  Po czterech dniach od urodzenia rodzice maleńkiego brytyjskiego księcia wybrali dla niego imiona. Trzecie dziecko Williama i Kate będzie się nazywać Louis Arthur Charles.

 • Łotwa zakaże nazywania dzieci zagranicznymi imionami? Rosjanie już protestują

  Łotewskie Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało poprawki do ustawy o zmianach w zapisach imion, nazwisk i narodowości. Zmiany doprowadzą do tego, że dzieciom będzie można nadawać jedynie imiona łotewskie. Rząd zajmie się poprawkami po wakacjach, ale protestować zaczęła już mniejszość rosyjska na Łotwie.

 • Najczęściej wybierane imiona dla chłopców w 2016 r.

  ...oraz Aleksander. Natomiast rodzice z Wielkopolski chętnie nazywali synków Wojciechami.  Jakub, Szymon, Antoni - te trzy imiona męskie były też najczęściej wybierane przez rodziców w 2015 roku.  

 • Mohammed najpopularniejszym imieniem na Wyspach

  Od ubiegłego roku Mohammed "podskoczył" o 27 oczek i zajął pierwszą pozycję, tuż przed bardziej brytyjsko brzmiącymi Oliverem i Jackiem. Ten niezwykły awans w rankingu eksperci przypisują napływowi ludności z krajów arabskich i Dalekiego Wschodu. Innym czynnikiem, który wpływa na decyzje rodziców, są imiona celebrytów oraz postaci pojawiających się w popularnych serialach telewizyjnych. Na...

 • Mafijne miasto nazywa ulice imionami ofiar przestępców

  Prawie 60 ulic w mieście Casal di Principe na południu Włoch, jednej z kolebek tamtejszej mafii, nadane zostaną imiona jej ofiar - zapowiedziały władze. To nie mająca precedensu decyzja w rejonie szczególnej aktywności najgroźniejszych gangów kamorry.

Zdjęcia na temat: imiona
 • Uroczysty bankiet po wręczeniu Nagród Nobla
 • Miłość kwitnie na przystankach
Wideo na temat: imiona
 • Internauci nadadzą imiona małym lwom z zoo w Oregonie

  Pracownicy ogrodu zoologicznego w Oregonie poprosili internautów o pomoc w nadaniu imion trzem lwiątkom, które przyszły na świat we wrześniu. Do tej pory kotki miały przypisane jedynie numery. Dla każdego z trzech lwiątek pracownicy zoo zaproponowali po dwa imiona do wyboru. Głosowanie kończy się 23 października. Głosować możecie tutaj http://survey.optinpanel.org/survey/selfserve/be2/opt13010

 • Białe tygryski z Borysewa mają imiona

  Właściciele ZOO Safari w Borysewie w Łódzkiem wybrali imiona dla samiczki i samczyka pierwszych, polskich, białych tygrysów bengalskich. Ta komisja wyborcza miała trudne zadanie, bo było niemal tysiąc imion, przesłanych przez Was - naszych słuchaczy. Ostatecznie tygryski dostały imiona: Safra i Amir.

Dyskusje na temat: imiona