• Informacje na temat:

  immunitet

Artykuły na temat: immunitet
 • Kontrowersyjny europoseł pozbawiony immunitetu

  Na wniosek francuskiego wymiaru sprawiedliwości Parlament Europejski uchylił we wtorek immunitet parlamentarny przysługujący nestorowi francuskiej skrajnej prawicy, Jean-Marie Le Penowi, który jest ścigany za zachęcanie do nienawiści na tle rasowym.

 • Uchylą immunitet ministra Jurgiela?

  Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zbył możliwość uchylenia mu immunitetu. "Klub Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję, że będzie głosował przeciw jego uchyleniu" - oznajmił szef resortu.

 • Sędzia przeklejała metki. Uchylono immunitet

  Prokuratura Krajowa może już postawić sędzi Wiesławie B.-M. zarzut za przeklejenie przez nią cen w markecie na sprzedawanych w promocji przewodnikach. W czwartek Sąd Najwyższy prawomocnie zgodził się na uchylenie jej sędziowskiego immunitetu.

 • Polskiemu europosłowi uchylono immunitet. Ponownie

  Parlament Europejski uchylił immunitet europosłowi Robertowi Iwaszkiewiczowi z Kongresu Nowej Prawicy. Podczas poprzedniej sesji za podobne przewinienia uchylono immunitet innemu polskiemu europosłowi.

 • Ziobro: Tusk nie może się zasłaniać immunitetem

  Donald Tusk nie może się zasłaniać immunitetem jako przewodniczący Rady Europejskiej - powiedział w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w TVP. Podkreślił, że taki immunitet nie obejmuje zdarzeń sprzed objęcia tej funkcji.

 • Przewodniczący PO zabrał głos ws. immunitetu Stanisława Gawłowskiego

  ...​Nie widzę podstaw, by namawiać sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego do zrzeczenia się immunitetu - mówi w wywiadzie dla piątkowej "Rzeczpospolitej" szef PO Grzegorz Schetyna. "Immunitet powinien chronić opozycję przed politycznymi naciskami władzy" - dodał. Według szefa Platformy, "sposób przeprowadzenia akcji CBA i prokuratury przypomina praktyki Zbigniewa Ziobry z lat 2005-2007

 • Sejmowa komisja za uchyleniem immunitetu Ryszardowi Petru

  ...​Komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych rekomenduje Sejmowi uchylenie immunitetu byłemu liderowi Nowoczesnej Ryszardowi Petru i tym samym udzielenie zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej. O uchylenie posłowi immunitetu wnioskował sekretarz stanu w KPRM i zastępca koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik, który prywatny akt oskarżenia skierował przeciw Petru...

 • Parlament Europejski uchylił immunitet Marine Le Pen

  Marine Le Pen odpowie za zamieszczenie na Twitterze szokujących zdjęć dokumentujących okrucieństwa ISIS - podaje AFP. Parlament Europejski zdecydował w czwartek o uchyleniu immunitetu liderce Frontu Narodowego i kandydatce na prezydenta Francji.

 • Sejm uchylił immunitet prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego

  Sejm uchylił immunitet prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego. Prokuratura z Katowic chce mu przedstawić zarzuty przekroczenia uprawnień przy obsadzaniu stanowisk w NIK. Wnosił o to sam Kwiatkowski. Mówił, że nie popełnił przestępstwa.

 • Wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu Grabarczykowi w Sejmie

  Do Sejmu trafił wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu b. ministrowi sprawiedliwości Cezaremu Grabarczykowi; poseł PO ma odpowiedzieć za nielegalne zdobycie pozwolenia na broń - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do prokuratury.

Zdjęcia na temat: immunitet
Wideo na temat: immunitet
Dyskusje na temat: immunitet
 • Re: Co zmienić w POLSCE "BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ"?

  zabrać posłom przywileje proste... wraz z immunitetem to najważniejszy przywilej I w czym to ma niby pomóc? Immunitet powstał, by chronić parlamentarzystów przed naciskami ze strony rzadu, służb, kosztuje niewiele, a ma ważne znaczenie.

 • Re: Bez litości.

  A CO NASZA policja robi już nie raz tak było pan ma immunitet i nietykalny jak by nie rozrabiał to by go nie przyskrzynili chodzę nocą i jakoś patrol przechodzi obojętnie ale nie rozrabiam na ulicy nawet nie spojrzą w moją stronę

 • Re: "SE": Poseł PiS spowodował wypadek i zasłaniał się immunitetem?

  Jakim prawem poseł dostał mandat! Chroni go immunitet! Poseł nie może być winny, bo to szkodzi wizerunkowi parlamentu.

 • Re: Najwięksi piraci drogowi to... politycy?!

  TAK..poseł Suski z PO, odpowiedział, że nie zapłaci, bo chroni go immunitet i już ! Tacy posłowie, tacy urzędnicy państwowi, taki rząd.....TAKI KRAJ......nic dziwnego, że syf w każdym wymiarze i dziewczyny znikają...i sami zainteresowani muszą szukać.....syf, kiła ...... Tyle w temacie ! Miłego dnia :)

 • Re: Bez litości.

  A CO NASZA policja robi już nie raz tak było pan ma immunitet i nietykalny jak by nie rozrabiał to by go nie przyskrzynili chodzę nocą i jakoś patrol przechodzi obojętnie ale nie rozrabiam na ulicy nawet nie spojrzą w moją stronę Nieudolność a nawet żenadę nasza policja pokazała podczas zmagania się z Przemysławem Wiplerem - naczelny policmajster powinien to przemyśleć. Koleżanka po pale

 • Re: CBA zatrzymało byłego prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie

  Immunitet powinien obejmować tylko orzekanie. Jak sędzia jest złodziejem to nie powinien go chronić immunitet!

 • Re: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....

  NO NIE NARZEKJAJ ŻEBY NIE TV TO BY NIE było NIC I NIKT BY NIC nie wiedział a tak wie i tu nie chodzi o to że balował ale o to jak zachował się w stosunku do władzy już to o czymś świadczy to że ma immunitet nie upoważnia go do wrednego zachowania i obrażania ludzi i co tak postępuje poseł każdy ma prawo zabawić się ale władza to władza te mundury nas bronią i jaki to przykład idzie