• Informacje na temat:

  imperator

Artykuły na temat: imperator
 • Putin jak "bizantyjski imperator"

  Rosyjscy dziennikarze nazwali Władimira Putina "bizantyjskim imperatorem". Sformułowania tego użyto, gdy okazało się, że prezydent Rosji złoży oficjalną wizytę na soborze biskupów Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej.

 • ​"Jestem dumny z sankcji, panie imperatorze Trump"

  ..."Jestem dumny z tych sankcji, panie imperatorze Trump (...) Nie przyjmuję rozkazów z imperium" - powiedział w poniedziałek Maduro, kilka godzin po tym, jak USA ogłosiły nałożenie na niego sankcji finansowych. W reakcji na niedzielne wybory do Konstytuanty i "podważanie demokracji w Wenezueli" ministerstwo skarbu USA ogłosiło nałożenie na Maduro bezprecedensowych sankcji finansowych; jego aktywa...

 • W willi rzymskiego cesarza Hadriana archeolodzy natknęli się na schody i fragmenty posągu bez głowy, który może być rzeźbą młodego kochanka imperatora.

 • Barack Obama i Władimir Putin jak rzymscy imperatorzy

  Rosyjski artysta z Petersburga stworzył dwie rzeźby prezydentów: Stanów Zjednoczonych i Rosji. Popiersia Baraka Obamy i Władimira Putina wyglądają niczym posągi rzymskich imperatorów. Na głowach mają oryginalne hełmy, a ciała owinięte zostały w drogie szaty.

 • Kosmiczny karambol w Zamku

  W czasach kiedy Imperium rosło w siłę, a Anakin Skwalker przeszedł na ciemną stronę mocy, przy życiu pozostało tylko kilku Jedi. Dwóch mistrzów Zakonu - Yoda i Obi-wan Kenobi - przeczesują kosmos w poszukiwaniu przeciwników Imperatora i Lorda Vadera.

 • Policjantki w czadorach bronią islamskiej rewolucji

  Noszą czarne czadory, które szczelnie osłaniają całe ciało. Z czerni wyrzynają się jedynie ich twarze i białe rękawiczki. Przypominają wojsko złowrogiego imperatora ze starego filmu fantasy. To policjantki, które patrolują ulice irańskich miast.

 • W willi rzymskiego cesarza Hadriana archeolodzy natknęli się na schody i fragmenty posągu bez głowy, który może być rzeźbą młodego kochanka imperatora.

 • "Przeżywamy głęboką tragedię". Poważne spięcie w relacjach Ukrainy i Włoch

  ...tylko imperator, który chce wchłonąć mój kraj nie pytając nawet o opinię mojego narodu. Podał następnie hipotetyczny przykład: Załóżmy, że jutro zechce zrobić to samo z Sardynią. Mógłby zorganizować...

 • Ostatni car Rosji Mikołaj II Romanow abdykował w marcu 1917 r., jeszcze przed wybuchem wielkiej rewolucji komunistycznej. Przez ponad rok imperator i jego rodzina przetrzymywani byli w areszcie domowym. Najpierw w Carskim Siole pod Petersburgiem, a później w Jekaterynburgu. Tam też na rozkaz ówczesnych władz komunistycznych 18 lipca 1918 r. zamordowano cara i jego najbliższych. Zgodę na...

 • Uwiodła cara i rozgniewała Rosję. Kim była polska baletnica Matylda Krzesińska?

  ...teatrów z członkami carskiej rodziny były zresztą czymś tak nagminnym, że charakter utrzymywanego przez imperatora Teatru Maryjnego budził ambiwalentne oceny. Jednocześnie to balet uznawano za rosyjską(...) zapowiadające się młode tancerki. Niecierpliwy Aleksander III domagał się jednak w pierwszej kolejności przedstawienia sobie Polki. "A gdzie jest ta Krzemińska?" - dopytywał imperator, który później...

Dyskusje na temat: imperator