• Informacje na temat:

  imperiał

Artykuły na temat: imperiał
 • Grzyby halucynogenne pomogą na depresję?

  Badacze z Imperial College London wykorzystali psylocybinę zawartą w halucynogennych grzybkach, żeby pomóc osobom z ciężką depresją. Jak wykazały wstępne wyniki badań, terapia znacznie pomogła chorym, u których zawiodły inne formy leczenia.

 • Poskramiają fale jak zawodowcy. Surfingowe psie zawody w Kalifornii

  Kalifornia to raj dla każdego surfera, także… czworonożnego. Można było się o tym przekonać w Imperial Beach, gdzie odbyły się doroczne zawody psich surferów.

 • W piątek samolot, należący do amerykańskiej piechoty morskiej, runął na budynki na północy kalifornijskiego Imperial Valley.

 • Zamach w Tunezji: Setki zagranicznych turystów przerywają wakacje

  Setki zagranicznych turystów jest ewakuowanych z Tunezji dzień po ataku na plaży i w hotelu Imperial Marhaba w mieście Susa. Do ataku przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego. Zginęło 39 osób, głównie zagranicznych turystów.

 • Test na HIV na... pendrivie

  Testy na obecność wirusa HIV mogą stać się jeszcze prostsze i jeszcze bardziej... prywatne. Naukowcy z Imperial College London i firmy DNA Electronics skonstruowali urządzenie w postaci pendrive'a z łączem USB, które na podstawie analizy kropli krwi potrafi wykonać badanie i przesłać jego wynik do komputera. Jednorazowe testy tego typu mogą w przyszłości nie tylko uprościć diagnozę samej infekcji, ale przede wszystkim pomóc leczonym już chorym w precyzyjnym określeniu skuteczności terapii.

 • Sprawca krwawego zamachu na plaży był szkolony w Libii

  Seifedin Rezgui, który w piątek zastrzelił 38 osób w ataku terrorystycznym w nadmorskim kurorcie Susa, przeszedł szkolenie w Libii. W poniedziałek tunezyjskie MSW poinformowało o aresztowaniu przez władze grupy ludzi, którzy mogą mieć związek z zamachem na hotel Imperial Marhaba w Susie.

 • Amerykański myśliwiec Harrier AV-8B rozbił się w miasteczku Imperial w południowej Kalifornii w USA. Maszyna runęła na dwa domy, które stanęły w płomieniach. Brak jest informacji o ofiarach wypadku.

 • Zamach w Tunezji: Setki zagranicznych turystów ewakuowanych po ataku w Susie

  Setki zagranicznych turystów jest ewakuowanych w sobotę z Tunezji nazajutrz po ataku na plaży i w hotelu Imperial Marhaba w mieście Susa (Sousse). Do ataku przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego. Zginęło 39 osób, głównie zagranicznych turystów. W związku z dramatycznymi wydarzeniami w Tunezji, polskie biura podróży także zadecydowały o sprowadzeniu turystów do kraju. Pierwszy samolot czarterowy ma wylądować na warszawskim Okęciu dziś przed 15.00, dwa następne ok. północy.

 • Lata 1964, 1983, 1991 - przełomowe w historii muzyki

  Czy matematyka może pomóc w analizie historii muzyki rozrywkowej, wskazać najważniejsze, przełomowe momenty jej dziejów? Badacze Queen Mary University of London i Imperial College London przekonują, że tak i na potwierdzenie tej tezy przedstawiają wyniki analizy ostatnich 50 lat muzyki pop w Stanach Zjednoczonych. Ich zdaniem, do największych rewolucji doszło w latach 1964, 1983 i 1991. Najmniej ciekawy i różnorodny był rok 1986.

 • Dorośli chorują na grypę przeciętnie dwa razy na 10 lat

  Dzieci zapadają na grypę nawet raz do roku, ale z wiekiem sytuacja się zmienia - dorośli są znacznie bardziej odporni. Wyniki badań naukowców z Imperial College London, opublikowane w najnowszym numerze czasopisma "PLOS Biology", wskazują, że osoby powyżej 30. roku życia chorują na prawdziwą grypę przeciętnie nie częściej niż dwa razy na 10 lat. Znacznie częściej doskwierają im wywoływane przez inne wirusy infekcje grypopochodne.

Wideo na temat: imperiał
 • Sfilmowali ucieczkę zamachowca. Najnowsze nagranie

  23-letni Saifedin Rezgui zastrzelił na plaży przed hotelem Imperial Marhaba w Susie 39 osób i ranił 36. Na amatorskim nagraniu widać, jak napastnik ucieka po ataku.

 • Poskramiają fale jak zawodowcy. Surfingowe psie zawody w Kalifornii

  Kalifornia to raj dla każdego surfera, także… czworonożnego. Można było się o tym przekonać w Imperial Beach, gdzie odbyły się doroczne zawody psich surferów. Kilkadziesiąt psów mknęło na desce pokonując fale w technice dowolnej. Jedne siedząc, inne - leżąc, zaś prawdziwi mistrzowie równowagi balansowali na chybotliwej desce stojąc pewnie na czterech łapach.

Dyskusje na temat: imperiał
 • Re: Witalij Kliczko dla RMF FM: Broń atomowa najlepszą obroną

  I pan Kliczko ma rację- broń atomowa świetnie się nadaje do zniechęcenia wroga (lub przynajmniej wymuszenia'czystej' gry- jeśli tylko jedna strona ma 'atomówki', dla drugiej całe, nawet silne wojsko jest psu na budę). Z tym, że powinny ją posiadać tylko "poważne" państwa, w których radykalne ruchy nie mają dużego poparcia; dlatego Ukraina kategorycznie odpada. Za to Polska jak najbardziej. Owszem, prowadzimy głupią, zbyt emocjonalną politykę zagraniczną... Ale posiadanie broni nuklearnej to...

 • Re: A może by tak zapewnić Kielcom dostęp do morza? O to warto powalczyć.

  Niezły opomysl. Mielibyśmy wreszcie, "Polskę od morza do morza".

 • Re: "Donald go tak zjeb.... Szkoda, że tej rozmowy nie nagraliśmy"

  Niech PiS wygra wybory, błagam! Chwilę porządzą to skończy się to rzucanie mięchem w każdego niepopierającego Jedynej Prawej i Sprawiedliwej partii- zamiast tego wszyscy będą rzucać mięchem w PiSowców. Wiecie, żałuję, że cały sejm nie może latać i zahaczyć o jakąś brzozę (czy też wybuchnąć/spaść w sztucznej mgle, jak kto woli). Przydałaby się całkowicie świeża krew.

 • Re:

  R.R.H.Coombs z Wydziału Medycznego londyńskiego Imperiał College nadmienił, iż w gruncie rzeczy „99,9 procent wszystkich operacji ortopedycznych można wykonać bez (…) przetaczania krwi”. Wciąż rośnie liczba