• Informacje na temat:

  imperiał

Artykuły na temat: imperiał
 • Grzyby halucynogenne pomogą na depresję?

  Badacze z Imperial College London wykorzystali psylocybinę zawartą w halucynogennych grzybkach, żeby pomóc osobom z ciężką depresją. Jak wykazały wstępne wyniki badań, terapia znacznie pomogła chorym, u których zawiodły inne formy leczenia.

 • Rzymskie Koloseum pod specjalną ochroną

  Koloseum, Forum Romanum i pobliska aleja Fori Imperial będą pod specjalnym nadzorem. Decyzję podjęto po wtorkowym zamachu w Strasburgu. "Być może nawet trochę przesadzając wolę zapobiegać niż leczyć" – argumentował włoski minister kultury Alberto Bonisoli.

 • Wielka Brytania żąda wyjaśnień od Iranu

  Brytyjski resort spraw zagranicznych podał w środę, że zażądał od MSZ Iranu wyjaśnień ws. matematyka, prof. Abbasa Edalata, wykładowcy na wydziale informatyki w Imperial College w Londynie. W połowie kwietnia miał on być aresztowany przez Gwardię Rewolucyjną.

 • Poskramiają fale jak zawodowcy. Surfingowe psie zawody w Kalifornii

  Kalifornia to raj dla każdego surfera, także… czworonożnego. Można było się o tym przekonać w Imperial Beach, gdzie odbyły się doroczne zawody psich surferów.

 • W piątek samolot, należący do amerykańskiej piechoty morskiej, runął na budynki na północy kalifornijskiego Imperial Valley.

 • Zamach w Tunezji: Setki zagranicznych turystów przerywają wakacje

  Setki zagranicznych turystów jest ewakuowanych z Tunezji dzień po ataku na plaży i w hotelu Imperial Marhaba w mieście Susa. Do ataku przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego. Zginęło 39 osób, głównie zagranicznych turystów.

 • Nadciśnienie? Jedz mniej soli, innego wyjścia nie ma

  Spożywasz więcej soli, masz wyższe ciśnienie. I fakt, że poza tym jesz zdrowo, niewiele pomoże - przekonuje na łamach czasopisma "Hypertension" międzynarodowy zespół naukowców. Badacze m.in. z Imperial College London i Northwestern University przeanalizowali dietę ponad 4500 osób i przekonali się, że rosnących problemów z nadciśnieniem nie da się ograniczyć bez ścisłego monitorowania ilości soli, nie tylko przez samych konsumentów, ale i producentów żywności.

 • Wreszcie skuteczny sposób na przeziębienie?

  Grupa naukowców pod kierunkiem badaczy z Imperial College London obiecuje lekarstwo na przeziębienie. Nie, nie jakiś kolejny środek łagodzący objawy, ale rzeczywiste lekarstwo, które ma zapobiegać rozwojowi infekcji. Przeziębienie wywołuje cała grupa wirusów, które dodatkowo szybko się zmieniają, nie ma szans, by się przeciwko nim wszystkim zaszczepić. Opracowana właśnie nowa cząsteczka IMP-1088 ma jednak działać na innej zasadzie. Jak pisze w najnowszym numerze czasopismo "Nature Chemistry",...

 • Test na HIV na... pendrivie

  Testy na obecność wirusa HIV mogą stać się jeszcze prostsze i jeszcze bardziej... prywatne. Naukowcy z Imperial College London i firmy DNA Electronics skonstruowali urządzenie w postaci pendrive'a z łączem USB, które na podstawie analizy kropli krwi potrafi wykonać badanie i przesłać jego wynik do komputera. Jednorazowe testy tego typu mogą w przyszłości nie tylko uprościć diagnozę samej infekcji, ale przede wszystkim pomóc leczonym już chorym w precyzyjnym określeniu skuteczności terapii.

 • Sprawca krwawego zamachu na plaży był szkolony w Libii

  Seifedin Rezgui, który w piątek zastrzelił 38 osób w ataku terrorystycznym w nadmorskim kurorcie Susa, przeszedł szkolenie w Libii. W poniedziałek tunezyjskie MSW poinformowało o aresztowaniu przez władze grupy ludzi, którzy mogą mieć związek z zamachem na hotel Imperial Marhaba w Susie.

Wideo na temat: imperiał
 • Sfilmowali ucieczkę zamachowca. Najnowsze nagranie

  23-letni Saifedin Rezgui zastrzelił na plaży przed hotelem Imperial Marhaba w Susie 39 osób i ranił 36. Na amatorskim nagraniu widać, jak napastnik ucieka po ataku.

 • Poskramiają fale jak zawodowcy. Surfingowe psie zawody w Kalifornii

  Kalifornia to raj dla każdego surfera, także… czworonożnego. Można było się o tym przekonać w Imperial Beach, gdzie odbyły się doroczne zawody psich surferów. Kilkadziesiąt psów mknęło na desce pokonując fale w technice dowolnej. Jedne siedząc, inne - leżąc, zaś prawdziwi mistrzowie równowagi balansowali na chybotliwej desce stojąc pewnie na czterech łapach.

Dyskusje na temat: imperiał
 • Re: "Dziennik Gazeta Prawna": Amerykańskie ultimatum dla Polski

  "Żydzi mieszkający w Polsce pytają, czy już mają się pakować". A po co? Niech jadą, jak stoją.

 • Re: Witalij Kliczko dla RMF FM: Broń atomowa najlepszą obroną

  I pan Kliczko ma rację- broń atomowa świetnie się nadaje do zniechęcenia wroga (lub przynajmniej wymuszenia'czystej' gry- jeśli tylko jedna strona ma 'atomówki', dla drugiej całe, nawet silne wojsko jest psu na budę). Z tym, że powinny ją posiadać tylko "poważne" państwa, w których radykalne ruchy nie mają dużego poparcia; dlatego Ukraina kategorycznie odpada. Za to Polska jak najbardziej. Owszem, prowadzimy głupią, zbyt emocjonalną politykę zagraniczną... Ale posiadanie broni nuklearnej to...

 • Re: A może by tak zapewnić Kielcom dostęp do morza? O to warto powalczyć.

  Niezły opomysl. Mielibyśmy wreszcie, "Polskę od morza do morza".

 • Re: "Donald go tak zjeb.... Szkoda, że tej rozmowy nie nagraliśmy"

  Niech PiS wygra wybory, błagam! Chwilę porządzą to skończy się to rzucanie mięchem w każdego niepopierającego Jedynej Prawej i Sprawiedliwej partii- zamiast tego wszyscy będą rzucać mięchem w PiSowców. Wiecie, żałuję, że cały sejm nie może latać i zahaczyć o jakąś brzozę (czy też wybuchnąć/spaść w sztucznej mgle, jak kto woli). Przydałaby się całkowicie świeża krew.

 • Re:

  R.R.H.Coombs z Wydziału Medycznego londyńskiego Imperiał College nadmienił, iż w gruncie rzeczy „99,9 procent wszystkich operacji ortopedycznych można wykonać bez (…) przetaczania krwi”. Wciąż rośnie liczba