• Informacje na temat:

  imperium

Artykuły na temat: imperium
 • Imperium Osmańskie to państwo znajdujące się na Bliskim Wschodzie, które zostało założone przez Turków osmańskich.

 • Victoria Beckham wyróżniona Orderem Imperium Brytyjskiego

  Victoria Beckham została oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego (OBE). Doceniony został jej wkład w świat mody.

 • Piłkarska LM. Hiszpańskie media: Upadek barcelońskiego imperium

  ..."Historyczna wpadka", "Upadek barcelońskiego imperium", "Z całą pewnością największa kompromitacja w historii" - takimi nagłówkami hiszpańskie serwisy internetowe opatrzyły relacje meczu "Dumy Katalonii" z Romą, wygranego we Włoszech przez gospodarzy 3:0.

 • "Imperium zmysłów"

  Imperium zmysłów to władza zmysłów i władza nad zmysłami. Trudno o lepszą metaforę dla działalności artystów - pedagogów, związanych z Katedrą Intermediów na Wydziale Komunikacji Multimedialnej(...). Wkroczenie do wnętrza Imperium zmysłów jest niczym poruszanie się w specyficznej "sensopolis" - przestrzeni różnych sensorycznych doznań oscylujących wokół przyjemności. Jest to propozycja bardziej sensualnej...

 • Wielkie odliczanie na Ukrainie. "To pożegnanie z rosyjskim imperium"

  ...​"Likwidacja wiz unijnych dla obywateli Ukrainy oznacza ostateczne pożegnanie tego kraju z imperium rosyjskim" - oświadczył prezydent Petro Poroszenko, uruchamiając licznik, który będzie odliczał ostatnie godziny przed tą chwilą.

 • Odliczanie na Ukrainie. "Ostateczne pożegnanie z imperium rosyjskim"

  ..."Likwidacja wiz unijnych dla obywateli Ukrainy oznacza ostateczne pożegnanie tego kraju z imperium rosyjskim" - oświadczył w sobotę prezydent Petro Poroszenko, uruchamiając licznik, który będzie odliczał ostatnie godziny przed tą chwilą.

 • Władimir Putin "majsterkuje przy odbudowie imperium"

  Dwie największe niemieckie gazety, "Suedeutsche Zeitung" i "Frankfurter Allgemeine Zeitung", krytykują prezydenta Rosji Władimira Putina za jego interwencję w Syrii. Zdaniem komentatorów wspierając Asada Kreml odbudowuje imperium korzystając z błędów Zachodu.

 • Bielan: Imperium kontratakuje. PO się boi

  ...- Sprawę senatora Biereckiego Platforma chce wykorzystać w kampanii wyborczej. Boi się porażki wyborczej i imperium kontratakuje – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM polityk Polski Razem Adam Bielan.

 • ...​W Monte Carlo zmarł w sobotę w wieku 89 lat najbogatszy Włoch Michele Ferrero, 29. na światowej liście najbardziej majętnych ludzi, właściciel gigantycznego imperium słodyczy. Jego majątek "Forbes" oszacował na ponad 23 miliardy dolarów.

 • Imperium ekonomiczne Kataru we Włoszech: Hotele, plaże i wieżowce

  Włoska gazeta podkreśla, że imperium ekonomiczne emiratu, rządzonego przez dynastię Al-Thani , która utworzyła fundusz suwerenny, rozciąga się od Mediolanu po Sardynię. Przypomina, że 10 lat temu ówczesny prezydent Giorgio Napolitano podczas wizyty w Katarze mówił, że rodzina tam panująca jest "zakochana we Włoszech". Własnością katarskiego funduszu jest między innymi słynny dom mody Valentino...

Zdjęcia na temat: imperium
Wideo na temat: imperium
Dyskusje na temat: imperium