• Informacje na temat:

  imperium osmańskie

Artykuły na temat: imperium osmańskie
 • Imperium Osmańskie to państwo znajdujące się na Bliskim Wschodzie, które zostało założone przez Turków osmańskich.

 • Liban: Polscy archeolodzy badali zabytki z czasów Imperium Osmańskiego

  Polscy archeolodzy przez miesiąc prowadzili prace w pałacu emirów Akkaru z czasów Imperium Osmańskiego w Bire w Libanie. To pierwsze wykopaliska archeologiczne w tym kraju poświęcone temu okresowi historycznemu. Polacy sprawdzali, jak głęboko sięgają fundamenty Serai Merheb w Bire, na czym stoi pałac i czy jego mury są postawione na innej budowli. Polakom w pracach towarzyszyli syryjscy uchodźcy.

 • Bundestag potępił masakrę Ormian jako ludobójstwo

  Niemiecki parlament potępił jako ludobójstwo masakrę dokonaną przez imperium osmańskie na Ormianach podczas pierwszej wojny światowej. Uchwałę Bundestagu poparły w głosowaniu w czwartek, pomimo protestów władz tureckich, wszystkie kluby parlamentarne.

 • Policja chroni posła Zielonych po pogróżkach

  Berlińska policja wzmocniła patrole w okolicach mieszkania szefa niemieckich Zielonych Cema Oezdemira, któremu po głosowaniu za uchwałą Bundestagu uznającą masakrę Ormian przez imperium osmańskie za ludobójstwo nieznani sprawcy grożą śmiercią.

 • ​Erdogan ostrzega Merkel przed uznaniem masakry Ormian za ludobójstwo

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wyraził we wtorek w rozmowie telefonicznej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel zaniepokojenie planowaną uchwałą Bundestagu potępiającą imperium osmańskie za ludobójstwo Ormian podczas pierwszej wojny światowej.

 • "Spiegel": Berlin zdystansuje się od rezolucji ws. ludobójstwa Ormian

  Rząd Niemiec zamierza zdystansować się od rezolucji Bundestagu potępiającej masakrę Ormian przez imperium osmańskie jako ludobójstwo - podał "Spiegel online". Ankara uzależnia od tego gestu zgodę na wizytę niemieckich deputowanych w bazie Incirlik.

 • "Spiegel": Berlin zdystansuje się od rezolucji ws. ludobójstwa Ormian

  Rząd Niemiec zamierza zdystansować się od rezolucji Bundestagu potępiającej masakrę Ormian przez imperium osmańskie jako ludobójstwo - podał w piątek "Spiegel online". Ankara uzależnia od tego gestu zgodę na wizytę niemieckich deputowanych w bazie Incirlik.

 • Turcja o niemieckiej uchwale: "Nic nie znaczy"

  Czwartkowe głosowanie w niemieckim Bundestagu nad uchwałą potępiającą imperium osmańskie za ludobójstwo Ormian podczas I wojny światowej będzie "prawdziwym testem przyjaźni" między Berlinem a Ankarą - oświadczył premier Turcji Binali Yildirim.

 • Turcja chce zablokować koncert w Dreźnie poświęcony zamordowanym Ormianom

  Władze Turcji usiłują zablokować koncert orkiestry symfonicznej z Drezna poświęcony pamięci Ormian zamordowanych przez Imperium Osmańskie podczas I wojny światowej. Ankara interweniowała w Brukseli, by wstrzymać dotacje dla tego projektu - pisze "Bild"

 • Rezolucja ws. ludobójstwa Ormian. Rząd Niemiec dementuje doniesienia

  Rząd Niemiec zdementował podaną przez "Spiegel online" wiadomość, że zamierza zdystansować się od rezolucji Bundestagu potępiającej masakrę Ormian przez imperium osmańskie jako ludobójstwo. "Nie ma o tym mowy" - powiedział w piątek rzecznik rządu.

Zdjęcia na temat: imperium osmańskie
Dyskusje na temat: imperium osmańskie