• Informacje na temat:

  imperium rosyjskie

Artykuły na temat: imperium rosyjskie
 • Zdaniem amerykańskiego senatora Johna McCaina, Władimir Putin chce odbudować rosyjskie imperium. - Gdy odsunięto Janukowycza, Putin musiał zająć Krym by mieć bazę morską i dostęp do Morza Śródziemnego. Musimy pamiętać, że to stary pułkownik KGB - powiedział McCain.

 • Jakie rosyjskie imperium?

  .... "Wspólnota Niepodległych Państw" (WNS), którą wielu błędnie uznało za nową fasadę Związku Radzieckiego - a niektórzy wręcz okrzyknęli rosyjskim imperium w "nowym wydaniu" - pomyślnie wykonała misję, jaką było(...) prostu "zagranicą". Uderzający brak zainteresowania Rosjan ich dawnym imperium znajduje swoje odzwierciedlenie w postawie byłych republik radzieckich, które oddalają się od tradycyjnego imperialnego...

 • Władimir Putin "majsterkuje przy odbudowie imperium"

  Dwie największe niemieckie gazety, "Suedeutsche Zeitung" i "Frankfurter Allgemeine Zeitung", krytykują prezydenta Rosji Władimira Putina za jego interwencję w Syrii. Zdaniem komentatorów wspierając Asada Kreml odbudowuje imperium korzystając z błędów Zachodu.

 • Saakaszwili: Ta wojna ma na celu odbudowę rosyjskiego imperium

  Zdaniem b. prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego wojna, którą obecnie prowadzi Rosja na Ukrainie, przypomina tę z 2008 r. w Gruzji. "Ma to na celu odbudowę rosyjskiego imperium" - ocenił.

 • Putin odbudowuje imperium. "Były agent jest realistą - nie dąży do pokoju"

  Dwie największe niemieckie gazety, "Suedeutsche Zeitung" i "Frankfurter Allgemeine Zeitung", krytykują prezydenta Rosji Władimira Putina za jego interwencję w Syrii. Zdaniem komentatorów wspierając Asada Kreml odbudowuje imperium korzystając z błędów Zachodu. "Wojna Asada staje się wojną Putina" - piszą gazety.

 • Wielkie odliczanie na Ukrainie. "To pożegnanie z rosyjskim imperium"

  ...​"Likwidacja wiz unijnych dla obywateli Ukrainy oznacza ostateczne pożegnanie tego kraju z imperium rosyjskim" - oświadczył prezydent Petro Poroszenko, uruchamiając licznik, który będzie odliczał ostatnie godziny przed tą chwilą.

 • Odliczanie na Ukrainie. "Ostateczne pożegnanie z imperium rosyjskim"

  ..."Likwidacja wiz unijnych dla obywateli Ukrainy oznacza ostateczne pożegnanie tego kraju z imperium rosyjskim" - oświadczył w sobotę prezydent Petro Poroszenko, uruchamiając licznik, który będzie odliczał ostatnie godziny przed tą chwilą.

 • Powstaje nowe rosyjskie imperium

  Kremla w dziedzinie energii zahamuje w 2007 r. plany budowy nowych rurociągów, zapewniających gaz ze źródeł innych niż rosyjskie. Nabucco, rurociąg, który ma dostarczać gaz z terenów Azerbejdżanu(...) bez klientów gotowych zapłacić za jego budowę, perspektywa kupna gazu rosyjskiego, dostarczanego przez istniejące już rurociągi, wydaje się tańsza i przez to bardziej kusząca. Ponadto w nadchodzącym...

 • Imperium kłamstw publicznych

  ...dramatycznej powagi, gdy uświadomimy sobie, że za takie nic nieznaczące gesty setki tysięcy obywateli radzieckich trafiały na lata w nieznane, odległe zakątki azjatyckich terenów tego imperium zła. Okres ten(...). Dekretuje to samo państwo rosyjskie, które nie sprzeciwiło się wydaniu w 2008 roku podręcznika szkolnego, z którego wynika, że Stalin działał "całkowicie" racjonalnie przeprowadzając w latach 30. XX wieku...

 • W rosyjskich mediach obrona aneksji Krymu

  ...bliskich, zapomnieć o krwi przelewanej przez 200 lat i zapomnieć o zwycięstwach, które dokonały się od czasów imperium rosyjskiego" - cytuje wypowiedź polityka "Rossijskaja Gazieta". "Sewastopol - rosyjskie miasto na zawsze pozostanie rosyjskie" - stwierdza Sobolew. "Sankcje wyszły Rosji na dobre" Z kolei w "Moskiewskim Komsomolcu" politolog Oleg Bondarienko tłumaczy, że aneksja Krymu...

Zdjęcia na temat: imperium rosyjskie
Wideo na temat: imperium rosyjskie
 • Jedyna taka cerkiew w Polsce

  Cerkiew w Hrubieszowie jest świątynią trójdzielną, orientowaną, reprezentuje – podobnie jak inne wznoszone w tym samym okresie w Imperium Rosyjskim świątynie prawosławne – styl bizantyjsko-rosyjski. Wyróżnia się swoim monumentalizmem oraz liczbą kopuł. Jako jedyna w Polsce ma ich trzynaście. Na świecie jest jeszcze tylko jedna cerkiew z taką liczbą kopuł.

Dyskusje na temat: imperium rosyjskie