• Informacje na temat:

  indie wschodnie

Artykuły na temat: indie wschodnie
 • Indie: 23 osoby zginęły w pożarze szpitala

  ..., dochodziło już w Indiach wielokrotnie. W 2011 r. w pożarze szpitala w mieście Kolkata (wschodnie Indie) zginęło 89 osób.

 • Indie: Ponad 300 ofiar powodzi

  Ponad 300 osób zginęło wskutek powodzi, jakie nawiedziły stan Kerala w południowo-wschodnich Indiach. Poinformowały o tym władze stanu, zastrzegając, że liczba ofiar może być większa.

 • Cyklon Hudhud uderzył w Indie. Troje zabitych, prawie 400 tysięcy ewakuowanych

  Zniszczone domy, drzewa powyrywane z korzeniami, poprzewracane latarnie, zablokowane drogi… cyklon Hudhud uderzył we wschodnie wybrzeże Indii. Zginęły dotąd trzy osoby. Jak podały lokalne władze, przed nadejściem żywiołu ekipy ratunkowe ewakuowały z zagrożonych terenów około 370 tysięcy ludzi.

 • Mogą one być wymierzone przeciwko zachodnim turystom, odwiedzanym przez nich atrakcjom turystycznym oraz imprezom masowym. Szczególnie zagrożona ma być południowo-zachodnia część kraju. W ostrzeżeniu zaznaczono, że narażone na ataki mogą być imprezy sylwestrowe odbywające się na plażach i w klubach nadmorskich. Co roku do południowo-wschodniej części Indii przyjeżdżają tysiące turystów, aby...

 • Indie: Katastrofa wojskowego śmigłowca. Zginęło pięciu żołnierzy

  Wojskowy śmigłowiec rozbił się w piątek w pobliżu granicy Indii z Chinami. Zginęło pięciu żołnierzy, a szósty został poważnie ranny - informuje AFP.

 • W Zatoce Gwinejskiej zaginął tankowiec z załogą składającą się z 22 obywateli Indii - poinformowało w niedzielę indyjskie MSZ. Jednostka przewoziła 13,5 tys. ton benzyny. Kontakt z załogą statku utracono w piątek.

 • Indie: 20 osób zginęło w starciach w Kaszmirze

  ...20 osób zginęło, a ponad 70 zostało rannych w niedzielnych starciach między rebeliantami a wojskiem indyjskim w kontrolowanym przez Indie Kaszmirze - podał w poniedziałek portal BBC. Według władz był to najbardziej krwawy w regionie dzień od kilku lat.

 • Indie: Lampart uwięziony w studni uratowany

  Akcja ratunkowa lamparta trwała dwie godziny. Zwierzę zaklinowało się w pustej studni w Guwahati w stanie Assam, w północno-wschodniej części Indii. Wygłodniałe zwierzę przemieściło się w poszukiwaniu jedzenia na teren zamieszkiwany przez ludzi. Tam wpadło do dziesięciometrowej studni. Przestrzeń życiowa lampartów jest ciągle ograniczana przez ludzi osiedlających się na terytorium zajmowanym...

 • Indie: Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy kolejowej

  Do 61 ofiar śmiertelnych i 72 rannych wzrósł bilans piątkowej katastrofy kolejowej w pobliżu miasta Amritsar w stanie Pendżab na północy Indii - podały w sobotę lokalne władze.

 • Indie: Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy budowlanej

  Do co najmniej 17 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się we wtorek czterokondygnacyjnego budynku na przedmieściach Bombaju, stolicy finansowej Indii. 30 osób odniosło obrażenia.

Dyskusje na temat: indie wschodnie