• Informacje na temat:

  industrializacja

Artykuły na temat: industrializacja
 • Kaczyński: Przekop przez Mierzeję Wiślaną szansą nie tylko dla Elbląga

  ​To będzie szansa nie tylko na przyspieszenie industrializacji Elbląga, ale także na rozwój całego regionu warmińsko-mazurskiego - powiedział w środę dziennikarzom prezes PiS Jarosław Kaczyński o planowanym przekopie przez Mierzeję Wiślaną.

 • Od II wojny światowej Polska przeżyła trzy wielkie zmiany. Pierwszą była tzw. socjalistyczna industrializacja lat pięćdziesiątych i wcześniejszych, kiedy miliony chłopskich dzieci przeprowadziło się ze wsi do miast, z drewnianych chałup do bloków z bieżącą wodą. Z karłowatych gospodarstw do budowanych fabryk. Awans społeczny milionów przeorał Polskę, zmienił ją, tak naprawdę stworzył kraj...

 • Prawie wszystkie miasta są zanieczyszczone

  Prawie wszystkie chińskie miasta, w których w ubiegłym roku badano poziom zanieczyszczenia, nie spełniły krajowych norm - poinformował wiceminister ds. ochrony środowiska, przedstawiając plany walki ze skutkami szybkiej industrializacji.

 • Leszek Miller: Mówimy prawicy: Dość naszkodziliście!

  "Prawicowi politycy stworzyli Europę strachu i drastycznych oszczędności. My mówimy: Dość! Dość naszkodziliście. Czas na lewicę. To się odnosi również do sytuacji w Polsce. Mówimy polskiej prawicy: Dość! Dość naszkodziliście"- stwierdził szef SLD Leszek Miller podczas wojewódzkiej inauguracji kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego w sobotę w Lublinie. "Polityka sprowadzająca się do oszczędności, drastycznych cięć socjalnych osłabiła naszą europejską gospodarkę. Jej ożywienie wymaga...

 • Po stu latach wilki wracają do Belgii

  ...industrializacja. Wilkom nie pomagał też ich wizerunek krwiożerczej bestii, która zagraża gospodarstwom domowym. Dopiero w 1979 r. gatunek uznano za chroniony.  Obrońcy praw zwierząt i aktywiści...

 • W Polsce jest ok. 100 muzeów, prezentujących dawne technologie i urządzenia. Wiele z nich - zazwyczaj mało znanych - znajduje się w obiektach, które same są pomnikami pierwszej industrializacji z początku XIX wieku.

 • ...panelu w ramach kongresu będzie "Polska industrializacja 3.0", a w piątek - rywalizacja międzynarodowa i neoliberalizm. Prof. Piotr Gliński, który był kandydatem PiS na premiera rządu...

 • W Rio zdobył medal, ale wykonał antyrządowy gest. "Jak wrócę, to mogą mnie zabić"

  Etiopskie władze zapewniły, że srebrny medalista olimpijski w maratonie Feyisa Lilesa, który na mecie biegu w Rio de Janeiro wykonał antyrządowy gest, może bezpiecznie wrócić do kraju. Zawodnik obawia się, że może zostać zabity.

 • Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz z goszczącym w Krakowie prezydentem Słowacji Andrejem Kiską zwiedzili w piątek wystawę "Koszycka moderna". Szefowie państw ocenili, że wystawa zbliża Polskę i Słowację oraz pokazuje bliskość kulturową obu krajów.

 • Ubóstwo i bezrobocie w Kosowie. Mieszkańcy chcą „nowego początku”

  W dziewięć lat po ogłoszeniu niepodległości od Serbii klasa polityczna Kosowa wciąż nie radzi sobie z ubóstwem i brakiem pracy w kraju pogrążonym w politycznych kryzysach, jak ten, który doprowadził do przedterminowych wyborów organizowanych w niedzielę.

Dyskusje na temat: industrializacja