• Informacje na temat:

  inflacja w polsce

Artykuły na temat: inflacja w polsce
 • Inflacja w Polsce lekko przyspieszyła. GUS podał najnowsze dane

  Inflacja w sierpniu wyniosła 1,8 proc. rok do roku, a w porównaniu z lipcem tego roku mieliśmy do czynienia z kolejnym miesiącem deflacji; ceny - podobnie, jak w zeszłym miesiącu - spadły o 0,2 proc. - podał w czwartek GUS w tzw. eksperymentalnym szybkim szacunku.

 • Majowy wskaźnik inflacji jest najniższy od 1989 roku - jej poziom spadł najprawdopodobniej poniżej 2 proc. Niska inflacja może stać się kolejnym pretekstem do nacisków na Radę Polityki Pieniężnej, by obniżyła stopy procentowe.

 • W sierpniu inflacja spadła z 11,6 do 10,7 procent. Analitycy prognozowali, że od września inflacja będzie już tylko spadać i na koniec roku może wynieść nawet poniżej 9 procent.

 • W czerwcu ceny spadły o 0,4 procent. Inflacja roczna wynosi 1,6 procent. To kolejny rekord, jeśli chodzi o spadek cen. Tak rekordowo niskiej inflacji jeszcze w Polsce nie było, także niewiele krajów Unii Europejskiej może poszczycić się takimi danymi.

 • ...w Polsce 1 stycznia 1995 r. Jak podkreśla Gacek, na wystawie można zobaczyć pieniądze, które były w obiegu od początku wieku XX. - To będzie trzon wystawy. Na przykładach zaprezentujemy pieniądze państw...

 • Inflacja w zeszłym roku wyniosła 8,5 procenta - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • Inflacja hamuje. W maju wyniosła 3,6 procent

  Wreszcie mamy jakieś dobre wiadomości dla gospodarki. Inflacja wyraźnie wyhamowała. Jak podał Główny Urząd Statystyczny roczne ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w maju o 3,6 proc., a w porównaniu z kwietniem tego roku - o 0,2 procent.

 • "Matura podlega inflacji. To nikomu nie służy"

  - Z punktu widzenia przyszłości społeczeństwa nie jest dobrze, jeżeli pewne pojęcia, które miały swoją wartość - np. świadectwo maturalne, dyplom ukończenia studiów itd. - ulegają inflacji. To nikomu nie służy - mówi w rozmowie z RMF FM rektor Uniwersytetu Warszawskiego profesor Marcin Pałys. - Kandydaci na studia z coraz większym trudem są w stanie używać informacji, wyciągać wnioski. Bardzo łatwo i bardzo sprawnie przychodzi im sklejanie informacji z kawałków, ale nie powstaje z tego...

 • Po godzinie 14:00 Główny Urząd Statystyczny podał, że inflacja wzrosła w maju do 5,0 proc. w ujęciu rok do roku. Ta informacja zaskoczyła inwestorów, którzy typowali wzrost do 4,6 proc (poprzedni odczyt to 4,5 proc.). Ponadto jest to najwyższy odczyt od sierpnia 2001 roku, a tempo wzrostu cen przekracza aktualny cel inflacyjny, ustalony na 2,5 proc.

 • Rektor UW: Matura podlega inflacji. To nikomu nie służy

  "Z punktu widzenia przyszłości społeczeństwa nie jest dobrze, jeżeli pewne pojęcia, które miały swoją wartość - np. świadectwo maturalne, dyplom ukończenia studiów itd. - ulegają inflacji. To nikomu nie służy" - mówi w rozmowie z RMF FM rektor Uniwersytetu Warszawskiego profesor Marcin Pałys. "Kandydaci na studia z coraz większym trudem są w stanie używać informacji, wyciągać wnioski. Bardzo łatwo i bardzo sprawnie przychodzi im sklejanie informacji z kawałków, ale nie powstaje z tego...

Wideo na temat: inflacja w polsce
 • Balcerowicz: Reforma emerytalna jest zbyt wolna, by nas umocnić

  , a tam gdzie nie ma reform jest dużo podwyżek podatków" - ostrzega. "Wprowadzona przez rząd podwyżka podatku VAT, jest jednym z powodów gwałtownej inflacji w Polsce. Mam duże wątpliwości co do działalności interwencyjnej NBP" - twierdzi Balcerowicz. "RPP powinna być teraz czujna. Jeżeli inflacja sama nie spadnie, konieczne są podwyżki stóp procentowych" - dodaje.

 • Marcin Mrowiec: Będzie lepiej niż prognozuje NBP

  "Wydaje mi się, że zarówno ten jak i przyszły rok będą troszkę lepsze niż to, co Narodowy Bank Polski pokazał dzisiaj w swojej centralnej projekcji" - uważa Marcin Mrowiec, ekonomista Pekao. Wg raportu NBP czeka nas spowolnienie wzrostu inflacji: z 4 procent w tym roku do 2,7 w przyszłym. czeka na jednak wyhamowanie rozwoju gospodarczego.

Dyskusje na temat: inflacja w polsce