• Informacje na temat:

  ingres

Artykuły na temat: ingres
 • Ingres nowego metropolity krakowskiego

  Biciem dzwonu "Zygmunt" rozpoczął się w sobotę ingres nowego metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego do Katedry Wawelskiej. W uroczystości uczestniczyła para prezydencka, premier rządu, przedstawiciele władz państwowych, duchowieństwa i wierni.

 • Ingres bp Romualda Kamińskiego do katedry warszawsko-praskiej

  W sobotę w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie odbył się ingres nowego ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej bp Romualda Kamińskiego. W uroczystości wzięli udział biskupi z całej Polski, przedstawiciele władz państwowych i lokalnych oraz liczni wierni.

 • Ingres nowego prymasa Polski

  W południe w Gnieźnie odbędzie się ingres - uroczyste objęcie władzy przez nowego prymasa, abp Wojciecha Polaka.

 • Ingres nowego metropolity krakowskiego. "Podejmijcie ze mną trud głoszenia Chrystusa"

  ..., historyk i dyrektor Archiwum Kurii Metropolitalnej, będzie to 79. ingres biskupa Krakowa od założenia biskupstwa, a abp Marek Jędraszewski jest 14. biskupem Krakowa pochodzącym z Wielkopolski. Nowy...

 • Ingres nowego prymasa Polski

  Boga. Zwracając się do uczestników ingresu, prymas Polski zaapelował: "Zanurzmy się w całe bogactwo naszej duchowej historii, w tradycję prymasowskiego Gniezna, w dziedzictwo naszych praojców...

 • Setki wiernych uczestniczyły w sobotę w ingresie biskupa Edwarda Dajczaka, nowego ordynariusza diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. Biskup przybył na uroczystości do katedry w Koszalinie (Zachodniopomorskie) w towarzystwie 20 hierarchów polskiego kościoła.

 • Ingres abp. Stanisława Budzika

  Do jedności, "która nie buduje murów, ale mosty" wezwał w sobotę wiernych archidiecezji lubelskiej ich nowy metropolita abp Stanisław Budzik podczas swego ingresu, czyli uroczystego wprowadzenia do katedry w Lublinie.

 • Ingres nowego biskupa opolskiego

  Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta wziął udział w ingresie nowego biskupa diecezji Opolskiej księdza prof. Andrzeja Czai. Nowy ordynariusz pochodzi z Wysokiej w powiecie olekim, jest profesorem teologii dogmatycznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

 • W Białymstoku odbył się w czwartek ingres do tamtejszej katedry nowego metropolity białostockiego, arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Wcześniej, przez 27 lat był on biskupem pomocniczym w tym mieście. Zastąpił on arcybiskupa Wojciecha Ziembę, który w czerwcu został metropolitą warmińskim.

 • Jutro ingres nowego metropolity lubelskiego

  Sobotni ingres, czyli uroczyste wprowadzenie do katedry lubelskiej, rozpocznie oficjalne urzędowanie abpa Stanisława Budzika jako nowego metropolity lubelskiego.

Zdjęcia na temat: ingres
Dyskusje na temat: ingres