• Informacje na temat:

  inkorporacja

Artykuły na temat: inkorporacja
 • Inkorporacja polega na wcieleniu przez państwo określonego terytorium - innego kraju bądź jego części.

 • Na Krymie odsłonięty pomnik poświęcony "uprzejmym" rosyjskim żołnierzom

  W Symferopolu na Krymie odsłonięto pomnik poświęcony tzw. uprzejmym ludziom – rosyjskim żołnierzom, którzy wzięli udział w inkorporacji półwyspu w marcu 2014 roku. Inicjatorem pomnika jest jeden z krymskich deputowanych.

 • Media o groźnych planach moskiewskich strategów wobec Mińska

  O planach "wymiany" Alaksandra Łukaszenki, inkorporacji Białorusi pod pozorami integracji i możliwej powtórce scenariuszu ukraińskiego piszą białoruskie media, komentując raport rosyjskich analityków związanych z prestiżową moskiewską uczelnią i rosyjskim MSZ.

 • Dębski: Rosja nie przyłączy Krymu po referendum, ale zrobi to później

  ...będzie się starała przedstawić "jako państwo niedokonujące agresji, za którą postępuje inkorporacja części terytorium państwa członkowskiego ONZ", lecz jako państwo popierające prawo narodów do...

 • Wznowienie walk na Ukrainie. W co gra Putin?

  Nadrzędnym celem Rosji, przyświecającym wznowieniu ofensywy separatystów w Donbasie, jest uzyskanie kontroli nad Ukrainą. Tylko od warunków zewnętrznych zależy, czy narzędziem służącym jej osiągnięciu będzie inkorporacja kolejnych obszarów ukraińskich - nawet kosztem izolacji międzynarodowej Kremla, czy też wasalizacja całego państwa nad Dnieprem przy pomocy wynegocjowanych z Zachodem porozumień...

 • W Symferopolu odsłonięto pomnik rosyjskiego żołnierza z 2014 roku

  W Symferopolu na Krymie odsłonięto w sobotę pomnik poświęcony tzw. uprzejmym ludziom - rosyjskim żołnierzom, którzy wzięli udział w inkorporacji półwyspu w marcu 2014 roku. Inicjatorem pomnika jest jeden z krymskich deputowanych.

 • Ołeh Sencow wysłany na 20 lat do łagru w Jakucji na Syberii

  Ołeh Sencow, ukraiński reżyser skazany w sierpniu ubiegłego roku przez sąd w Rostowie nad Donem na 20 lat łagru za rzekome przygotowywanie zamachów terrorystycznych na Krymie po inkorporacji półwyspu przez Rosję, będzie odbywać karę na terytorium Jakucji.

 • 1475 - urodził się Michał Anioł, włoski malarz, rzeźbiarz. 1454 - Kazimierz Jagiellończyk na prośbę stanów pruskich wydał akt inkorporacji Prus do Korony. ...

 • Rosja zagarnia zbuntowane gruzińskie republiki

  Rosyjscy pogranicznicy, podlegli Federalnej Służbie Bezpieczeństwa, obsadzają granice pomiędzy Osetią Południową a Gruzją. Zgodnie z porozumieniami zawartymi w Moskwie rosyjscy żołnierze pojawili się również na granicy gruzińsko-abchaskiej. Decyzja Moskwy, która oznacza faktyczną inkorporację zbuntowanych gruzińskich republik, wywołuje zdecydowany sprzeciw nie tylko Gruzji, ale i państw NATO.

 • W sobotę kolejne spotkanie Łukaszenki i Putina

  Prezydenci Białorusi i Rosji Alaksandr Łukaszenka i Władimir Putin przeprowadzą w sobotę w Moskwie kolejne rozmowy na temat współpracy dwustronnej. Główne tematy to, jak poinformował Kreml, umowa o państwie związkowym i tzw. manewr podatkowy.

Dyskusje na temat: inkorporacja