• Informacje na temat:

  inkwizycja

Artykuły na temat: inkwizycja
 • ...​Inkwizycja to instytucja kościelna mająca na celu walkę z heretykami. Okres jej funkcjonowania przypada na XIII - XIX wiek.

 • Wiceprezydent Warszawy o Komisji Weryfikacyjnej: Inkwizycja i sąd ludowy

  To inkwizycja, która ma spalić na stosie przeciwników politycznych. Tak zapowiedź powołania Komisji Weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji w Warszawie komentuje wiceprezydent stolicy Witold Pahl, odpowiedzialny za kwestie reprywatyzacyjne. Zaapelował do marszałka Sejmu o podjęcie prac nad ustawą reprywatyzacyjną.

 • Afera reprywatyzacyjna. Pahl: Komisja weryfikacyjna będzie jak inkwizycja

  Zapowiedziana komisja weryfikacyjna ws. reprywatyzacji będzie inkwizycją wymierzoną w politycznych przeciwników - ocenił w środę wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za kwestie reprywatyzacyjne Witold Pahl. Zaapelował do marszałka Sejmu o podjęcie prac nad ustawą reprywatyzacyjną.

 • Orban: To co się dzieje w EU wobec Polski to jakaś inkwizycja

  Droga obrana przez rządy Polski i Węgier w kwestii nielegalnej migracji, okazała się słuszna. Przyjmujemy do wiadomości werdykty europejskich sądów, jednak główną wytyczną naszych działań, musi być bezpieczeństwo naszych obywateli - powiedziała premier Beata Szydło. Podważanie praworządności w Polsce ma charakter polityczny, to wygląda jak jakaś inkwizycja. To co dzieje się wobec Polski w Unii...

 • Chodorkowski o procesie Pussy Riot: "Średniowieczna inkwizycja"

  Najbardziej znany rosyjski więzień - były szef Jukosu Michaił Chodorkowski - powiedział w poniedziałek, że członkinie Pussy Riot zapewne posunęły się za daleko w swym proteście w soborze, lecz ich proces przypomina średniowieczną inkwizycję.

 • "Terror jakobinów i nowa inkwizycja w Polsce"

  W komentarzu zatytułowanym "Nowa inkwizycja" tymi słowami podsumowuje on działania polskich władz, które chcą sądzić generała Wojciecha Jaruzelskiego i wprowadziły lustrację 700 tysięcy osób. "Obecnie demokratyczna Polska - w czkawce antykomunistycznej furii - wydaje się chcieć wprowadzić na nowo, 18 lat po końcu komunizmu, i to w postaci autodonosów, rodzaj umiarkowanego terroru...

 • Argentyńska charyzma i hiszpańska inkwizycja, czyli subiektywny przegląd blogosfery

  Jakkolwiek odważnie by to nie brzmiało, trzeba powiedzieć wprost: duch w narodzie nie ginie. Ostatnie dni pokazały bardzo wyraźnie, że są momenty i sytuacje, w których ideologiczne podziały tracą na znaczeniu, a ludzie z prawej, lewej, a nawet ci całkiem niezorientowani, mówią jednym głosem. Co ważne, nie trzeba do tego tragedii czy sytuacji podbramkowej.

 • Armand Ryfiński (RP) skrytykował komisję etyki poselskiej za ukaranie go naganą i nazwał ją "komisją inkwizycji". Posła ukarano za słowa, że "Kościół jest instytucją szkodliwą społecznie". Nie mieliśmy wątpliwości co do kary - mówi szef komisji Kazimierz Ziobro (SP).

 • Hiszpańscy nauczyciele religii będą musieli przejść specjalne rozmowy kwalifikacyjne. Przeprowadzą je przedstawiciele Kościoła. Tamtejsza Konferencja Episkopalna, powołała specjalny departament do spraw inspekcji, który wyeliminuje nauczycieli nie dających swoim postępowaniem, chrześcijańskiego przykładu.

 • "Apokryf czarownicy". Nowa książka Anny Brzezińskiej

  "Woda na sicie. Apokryf czarownicy" - to nowa książki Anny Brzezińskiej, autorki "Córek Wawelu". Tym razem sceną wydarzeń jest nie dwór ostatnich Jagiellonów, ale wymyślona przez pisarkę fantastyczna kraina wzorowana na dawnej Italii. Oskarżona o morderstwo i praktykowanie magii La Vecchia snuje swoją opowieść wprost z lochów inkwizycji.

Dyskusje na temat: inkwizycja