• Informacje na temat:

  instytut pamięci narodowej

Artykuły na temat: instytut pamięci narodowej
 • "Lista 21". Instytut Pamięci Narodowej komentuje

  ...także innej dokumentacji niż wskazana w art. 25, niezależnie od czasu jej wytworzenia lub zgromadzenia, jeżeli jest ona niezbędna do wypełnienia zadań Instytutu Pamięci określonych w ustawie(...)", 23 lutego listę wysłał do oddziałów IPN Andrzej Zawistowski, dyrektor Biura Edukacji Publicznej Instytutu. Zdaniem "GW", powołując się na polecenie prezesa IPN Łukasza Kamińskiego, poprosił on...

 • IPN: Oświadczenie ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej przyjęliśmy ze zdziwieniem

  Polski IPN twierdzi, że obawy dotyczące bezpieczeństwa ukraińskich uczestników debat naukowych w Polsce są "całkowicie nieuzasadnione". Jak oświadczył w środę Instytut Pamięci Narodowej, "ze zdziwieniem przyjęliśmy oświadczenie ukraińskiego IPN o braku możliwości kontynuowania prac Polsko-Ukraińskiego Forum Historyków w jego dotychczasowym formacie"

 • Senat przyjął kontrowersyjną nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej

  ...sformułowania jak "polskie obozy śmierci" procesów cywilnych, m.in. przez organizacje pozarządowe i Instytut Pamięci Narodowej. Odszkodowanie lub zadośćuczynienie będą przysługiwać Skarbowi Państwa...

 • Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa

  Mszą św. odprawioną w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie rozpoczęły się w środę centralne państwowe obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej na Wołyniu.

 • Nocny Festiwal Gier Planszowych, na którym będzie można zagrać m.in. w popularną grę "Kolejka" oraz prezentację dokumentów SB o inwigilowaniu piłkarzy w PRL przygotował Instytut Pamięci Narodowej w ramach warszawskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę.

 • Wrocławską siedzibą Instytutu Pamięci Narodowej będzie prawdopodobnie budynek przy ul. Sołtysowickiej 23. Od 7 lat znajdował się tam klub żołnierski. Obiekt uzyskał już wstępną akceptację prezesa IPN-u, prof. Leona Kieresa.

 • Szpytma: Z zaskoczeniem przyjąłem oświadczenie Instytutu Yad Vashem

  Z zaskoczeniem przyjąłem oświadczenie Instytutu Yad Vashem krytykujące deklarację polsko-izraelską; ta deklaracja nie zawiera jakichkolwiek kontrowersyjnych dla mnie fragmentów - powiedział w czwartek PAP wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej Mateusz Szpytma.

 • IPN: Dialog z Izraelem? Instytut jest gotowy

  ..."Instytut Pamięci Narodowej jest w pełni gotowy do dialogu historycznego ze stroną izraelską" - zapewnił wiceprezes IPN Mateusz Szpytma. "Podstawą rozmów powinny być badania naukowe dotyczące relacji polsko-żydowskich z okresu wojny" - podkreślił.

 • Wiceprezes IPN: Z zaskoczeniem przyjąłem oświadczenie Instytutu Yad Vashem

  ...​Z zaskoczeniem przyjąłem oświadczenie Instytutu Yad Vashem krytykujące deklarację polsko-izraelską; ta deklaracja nie zawiera jakichkolwiek kontrowersyjnych dla mnie fragmentów - powiedział w czwartek PAP wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej Mateusz Szpytma. Izraelski Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu skrytykował w czwartek wspólną deklarację premierów Polski i Izraela...

 • Ostra reakcja IPN na oświadczenie ukraińskiego instytutu

  Ze zdziwieniem przyjęliśmy oświadczenie ukraińskiego IPN o braku możliwości kontynuowania prac Polsko-Ukraińskiego Forum Historyków w jego dotychczasowym formacie - oświadczył polski Instytut Pamięci Narodowej. Dodał, że obawy dotyczące bezpieczeństwa ukraińskich uczestników debat naukowych na terytorium Polski są "całkowicie nieuzasadnione, wręcz prowokacyjne".

Zdjęcia na temat: instytut pamięci narodowej
Wideo na temat: instytut pamięci narodowej
 • Prezes IPN: Dzisiaj elementem sprawiedliwości jest pamięć

  „Dzisiaj elementem sprawiedliwości jest pamięć” - stwierdził w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Jarosław Szarek. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej odniósł się w ten sposób do akcji „Światełko pamięci” w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. „To jest forma oddania hołdu wszystkim jego ofiarom” - mówił. Marcin Zaborski pytał też o wyniki sondażu CBOS, w którym 52 proc

 • Żołnierze NATO uczą się historii Polski

  Żołnierze Wielonarodowej Dywizji NATO Północ-Wschód rozpoczęli naukę historii Polski. W Elblągu chętne osoby mogły wziąć udział w specjalnej prelekcji przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej

 • Dziennikarze i historycy przeglądają akta TW Bolka w IPN

  Instytut Pamięci Narodowej udostępnił dziennikarzom i historykom pierwszą część dokumentów przekazanych przez Marię Kiszczak. Mają one potwierdzać współpracę byłego prezydenta Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa w latach 70.

Dyskusje na temat: instytut pamięci narodowej