• Informacje na temat:

  insygnia królewskie

Artykuły na temat: insygnia królewskie
 • Zaprzysiężenie: Komorowski otrzymał insygnia

  Nowo zaprzysiężony prezydent Bronisław Komorowski odebrał w piątek na Zamku Królewskim w Warszawie insygnia Orderu Odrodzenia Polski i Orderu Orła Białego.

 • Komorowski otrzymał insygnia prezydenckie

  Na Zamku Królewskim w Warszawie prezydent Bronisław Komorowski otrzymał insygnia Orderu Odrodzenia Polski i Orderu Orła Białego. Uroczystość odbyła się w najbardziej reprezentacyjnej sali - Sali Wielkiej. Zdobią ją miecz Stanisława Augusta Poniatowskiego z głową orła w rękojeści, łańcuch wielkiego mistrza Orderu Orła Białego i chorągiew prezydenta RP z wizerunkiem orła białego.

 • 6 sierpnia uroczysta inauguracja prezydentury Andrzeja Dudy

  Prezydentura Andrzeja Dudy zostanie uroczyście zainaugurowana 6 sierpnia. Nowy prezydent złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym, wygłosi orędzie, przejmie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi i odbierze insygnia Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski.

 • Kraków ma już oficjalnie nowego Króla Kurkowego. Mieczysław Mietła, który kilka tygodni temu zestrzelił historycznego kura, dzisiaj odebrał królewskie insygnium. O zaszczytny tytuł walczyło 20 krakowskich rzemieślników, przemysłowców i biznesmenów. Nowy król jak sam mówi, na co dzień jest piwowarem i ekonomistą. Zamierza w trakcie swego panowania uczyć "podwładnych" miłości do Krakowa.

 • Prezydent otworzył wystawę "Za Ojczyznę i Naród"

  Z okazji Święta Niepodległości prezydent Bronisław Komorowski otworzył w piątek wystawę "Za Ojczyznę i Naród" w stołecznej Galerii Kordegarda. Na wystawie, zorganizowanej z inicjatywy głowy państwa, znalazły się insygnia Orderu Orła Białego.

 • Bronisław Komorowski złożył w piątek przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i formalnie objął urząd prezydenta. Po zaprzysiężeniu wraz z najbliższą rodziną wziął udział w mszy świętej w Archikatedrze św. Jana. Następnie w Zamku Królewskim odebrał insygnia Orderów: Orła Białego i Odrodzenia Polski.

 • Papież rozpoczął swój pontyfikat. Tłumy na placu Św. Piotra

  ..."Nie bójmy się dobroci ani wrażliwości, troszczmy się o całe stworzenie i o wszystkich, przede wszystkim najsłabszych" - zaapelował papież Franciszek w homilii podczas inauguracji swojego pontyfikatu na Placu św. Piotra. W trakcie uroczystości otrzymał paliusz i Pierścień Rybaka - insygnia władzy papieskiej. W ceremonii wzięły udział dziesiątki tysięcy wiernych i 130 oficjalnych delegacji, w tym...

 • Bronisław Komorowski objął urząd prezydenta

  Bronisław Komorowski złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i formalnie objął urząd prezydenta. Po zaprzysiężeniu wraz z najbliższą rodziną wziął udział w mszy w Archikatedrze św. Jana. Następnie w Zamku Królewskim odebrał insygnia Orderów: Orła Białego i Odrodzenia Polski.

 • Z Krakowa do Warszawy. 420 lat temu król przeniósł stolicę

  ...pozostał Kraków, tam również nadal przechowywano insygnia królewskie. Jednak Warszawa, którą Zygmunt III Waza uczynił swoim miastem rezydencjonalnym, stopniowo przejmowała od Krakowa wszelkie...

 • ...odesłał cesarzowi insygnia królewskie rezygnując z korony i uznając zwierzchnictwo cesarza.  Żona Mieszka II Rycheza wraz z dziećmi udała się do Niemiec. Po przejęciu władzy Bezprym rozpoczął...

Zdjęcia na temat: insygnia królewskie
Wideo na temat: insygnia królewskie
 • Prezydent odebrał insygnia orderów

  Bronisław Komorowski odebrał na Zamku Królewskim insygnia Orderu Odrodzenia Polski i Orderu Orła Białego. W siedzibie dawnych królów Polski nowozaprzysiężony prezydent mówił o historii polskiej państwowości i ciągłości państwa.

Dyskusje na temat: insygnia królewskie