• Informacje na temat:

  internacjonalizm

Artykuły na temat: internacjonalizm
 • Biskupi: Dojrzały patriotyzm nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem

  "Dojrzały patriotyzm nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem i zamykaniem się na inne kultury i tradycje. Z drugiej jednak strony nie ma nic wspólnego z coraz bardziej dziś modnym internacjonalizmem, zamazującym różnice między poszczególnymi narodami" – piszą polscy biskupi w liście pasterskim do Polonii i Polaków za granicą.

 • ​Przewodniczący KEP: Odróżniajmy patriotyzm od nacjonalizmu

  ..., ale też internacjonalizm, kosmopolityzm, "naiwnie rozumianą tolerancję", czy "ideologię multikulturalizmu". Podkreśla też, że nowa generacja "polskich środowisk narodowych" wymaga "formacji(...) internacjonalizm. Odmawia on człowiekowi prawa do zabiegania o dobro własnego narodu z uwagi na rzekome bezwzględne pierwszeństwo klasy czy abstrakcyjnie rozumianej ludzkości (...). Tymczasem każdy człowiek ma...

 • Chagall w Hrebennem? Obraz znaleziono podczas kontroli

  Rutynowa kontrola na przejściu granicznym w Hrebennem zakończyła się niecodziennym ujawnieniem. Celnicy podczas kontroli samochodu osobowego znaleźli obraz. Widniejące na nim podpisy wskazują na to, że dzieło mogło wyjść spod pędzla Marca Chagalla.

 • "Bild": Znaleziono legitymację Stasi wystawioną dla Władimira Putina

  W Dreźnie znaleziono legitymację służbową wystawioną przez Stasi dla Władimira Putina - poinformował niemiecki dziennik "Bild". Dokument znajdował się w aktach wydziału kadr i szkolenia okręgowego zarządu ministerstwa bezpieczeństwa państwowego (Stasi) NRD.

 • Gabriel wzywa do walki z nacjonalistyczną prawicą w Europie

  ...wszystkich europejskich socjaldemokratów. - Potrzebny jest nam nowy internacjonalizm - podkreślił. W walce z nacjonalistami Europa powinna - zdaniem Gabriela - zmienić dotychczasową politykę. Wezwał...

 • Bono w PE: Afryka jest szansą dla Europy

  Choć ludzie w Europie obawiają się niekontrolowanej migracji z południa, Afryka jest szansą dla Europy, która się starzeje. Potrzebne jest europejsko-afrykańskie partnerstwo - przekonywał w Parlamencie Europejskim w Brukseli lider zespołu U2 Bono.

 • Bono w PE: Potrzebne jest europejsko-afrykańskie partnerstwo

  Choć ludzie w Europie obawiają się niekontrolowanej migracji z południa, Afryka jest szansą dla Europy, która się starzeje. Potrzebne jest europejsko-afrykańskie partnerstwo - przekonywał w Parlamencie Europejskim w Brukseli lider zespołu U2 Bono.

 • Lubelskie: Próba przemytu cennego obrazu na granicy z Ukrainą

  Podczas rutynowej kontroli na przejściu granicznym z Ukrainą w Hrebennem celnicy udaremnili przemyt obrazu, prawdopodobnie autorstwa Marca Chagalla. Do Polski zamierzał go wwieźć 51-letni Ukrainiec.

 • Bono po spotkaniu z Tajanim i Tuskiem

  "Choć ludzie w Europie obawiają się niekontrolowanej migracji z południa, Afryka jest szansą dla Europy, która się starzeje. Potrzebne jest europejsko-afrykańskie partnerstwo" - przekonywał w środę w Parlamencie Europejskim w Brukseli lider zespołu U2 Bono. Irlandzki muzyk spotkał się tego dnia z przewodniczącym PE Antonio Tajanim oraz szefami grup politycznych, a także szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

 • Szef kancelarii Orbana: Trzeba dokończyć zarzuconą zmianę ustrojową

  O konieczności dokończenia zaniechanych przemian ustrojowych i doprowadzenia do zwycięstwa rewolucji węgierskiej 1956 roku mówił w sobotę szef kancelarii premiera Viktora Orbana, Janos Lazar na uroczystości odsłonięcia pomnika w 60. rocznicę tej rewolucji.

Dyskusje na temat: internacjonalizm