• Informacje na temat:

  internowanie

Artykuły na temat: internowanie
 • Jan Rokita domaga się odszkodowania za internowanie

  Przed krakowskim sądem okręgowym toczy się proces Jana Rokity. Były polityk PO i opozycjonista PRL żąda ponad pół miliona odszkodowania za półroczne internowanie w okresie stanu wojennego – donosi "Super Express".

 • Hollande: Francja uznaje swoją odpowiedzialność za internowanie Romów

  ...​Francois Hollande potwierdził odpowiedzialność władz Francji za internowanie Romów podczas II wojny światowej. Prezydent odwiedził dziś obóz w Montreuil-Bellay w 70 rocznicę jego wyzwolenia, by oddać hołd Romom przetrzymywanym tam decyzją rządu Vichy.

 • Skierniewice: Były komendant milicji skazany za internowanie opozycjonistów

  Byłego komendanta wojewódzkiej milicji w Skierniewicach skazano na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Sąd Rejonowy w Skierniewicach uznał, że jest on winny bezprawnego pozbawienia wolności 36 działaczy opozycji, którzy jego decyzją zostali internowani w grudniu 1981 roku.

 • IPN oskarżył b. gdańskiego milicjanta ws. internowań w stanie wojennym

  ...dokumentów rozproszonych w różnych archiwach na terenie Polski, aby ustalić, na podstawie czyjej decyzji nastąpiło internowanie danego działacza. Nikt dotąd nie prowadził żadnych badań na ten temat...

 • Odszkodowanie za internowanie

  Przed opolskim sądem rozpoczął się w piątek proces, w którym b. szef "Solidarności" w jednym z zakładów pracy w Kluczborku (woj. opolskie) domaga się od Skarbu Państwa odszkodowania i zadośćuczynienia za internowanie podczas stanu wojennego.

 • Odszkodowanie za internowanie

  ...21 tysięcy złotych odszkodowania od Skarbu Państwa dostanie Andrzej Bortel, radny z Leszna za internowanie w 1981 roku. Decyzję taką podjął we wtorek Sąd Okręgowy w Poznaniu.

 • 100 tys. zł zadośćuczynienia dla działacza Solidarności za internowanie

  100 tys. zł zadośćuczynienia za 10 miesięcy internowania przyznał w poniedziałek krakowski Sąd Okręgowy działaczowi opozycyjnemu, jednemu z założycieli NSZZ "Solidarność" Małopolska Ryszardowi Majdzikowi. Majdzik, który domagał się 500 tys. zł, od wyroku zamierza apelować.

 • Krakowski sąd apelacyjny przyznał działaczowi opozycji Pawłowi Witkowskiemu 164 tys. zł zadośćuczynienia i odszkodowania za 7 miesięcy internowania. Zwiększył w ten sposób kwotę przyznaną mu przez sąd I instancji w wysokości 82,5 tys. zł - ustaliła w piątek PAP w sądzie.

 • Maksymalne odszkodowanie za internowanie

  ...25 tysięcy złotych, najwyższe możliwe do uzyskania odszkodowanie za internowanie, przyznał w czwartek współzałożycielowi Solidarności w Olsztynie Andrzejowi Boberowi tamtejszy sąd okręgowy.

 • ...33 tys. zł zadośćuczynienia przyznał w środę Sąd Okręgowy w Suwałkach (woj. podlaskie) Mirosławowi Basiewiczowi, działaczowi związkowemu Milicji Obywatelskiej, za straty związane z internowaniem go w stanie wojennym.

Zdjęcia na temat: internowanie
 • Incydent w sądzie
 • Incydent w sądzie
Wideo na temat: internowanie
 • Pocztówka do internowanej Anny Walentynowicz znaleziona na śmietnisku

  Nazwisko adresatki kartki wielkanocnej przykuło uwagę pracownika sortowni śmieci z Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Gdańsku Szadółkach. Jak się okazało, mężczyzna wypatrzył kopertę z życzeniami dla legendarnej działaczki Solidarności Anny Walentynowicz. Kartka została nadana z Krakowa w kwietniu 1982 roku i wysłana do obozu dla internowanych w Gołdapi, gdzie przetrzymywano wtedy Annę Walentynowicz. Znalezisko trafi do zbiorów Europejskiego Centrum Solidarności.

 • Stan wojenny w Olsztynie

  Pierwszym budynkiem w Olsztynie, który był zajęty przez Służbę Bezpieczeństwa 13 grudnia 1981 roku była siedziba regionalna „Solidarności” przy ulicy Dąbrowszczaków. Nasz reporter Piotr Bułakowski odwiedził to miejsce z Wojciechem Ciesielskim, byłym nauczycielem akademickim, który tego dnia był internowany do zakładu karnego w Iławie.

 • Onyszkiewicz: Zapytałem milicjanta "dokąd nas wieziecie?". Powiedział, że do Kaliningradu

  "Skuto nas kajdankami, doprowadzono do helikoptera. Potem do nas dołączyło jeszcze kilkanaście innych osób, no i ten helikopter wystartował. Lecimy i widzę, że jesteśmy nad morzem, więc się pytam siedzącego obok nas milicjanta: Dokąd nas wieziecie?. Powiedział, że do Kaliningradu. To sobie pomyślałem, że może być niedobrze" – wspomina moment swojego zatrzymania jeden z założycieli mazowieckiej filii NSZZ „Solidarność” Janusz Onyszkiewicz, który był internowany w areszcie w Białołęce. „Tam...

Dyskusje na temat: internowanie