• Informacje na temat:

  interpunkcja

Artykuły na temat: interpunkcja
 • Interpunkcja - wyjaśnienie, funkcje interpunkcji w języku polskim, znaki interpunkcyjne.

 • Bez interpunkcji nie możesz być taksówkarzem

  Doświadczonemu taksówkarzowi w Bournemouth w W. Brytanii odmówiono odnowienia licencji ponieważ podczas testów wykazał się brakiem znajomości zasad interpunkcji - donosi "The Daily Telegraph".

 • Sprawdzili umiejętności gimnazjalistów. Oto wyniki

  ...przedmówca, tylko w tym czasie w głowie przygotowują sobie swoją wypowiedź. Wielkim problemem gimnazjalistów jest też interpunkcja. Potrafią w zdaniu złożonym wskazać zdanie podrzędne i nadrzędne...

 • Jak może zostać coś, czego nie ma?

  Hasło kampanii Polskiej Fundacji Narodowej „Niech zostanie tak jak było” jest opisem mało znanego fizyce uskoku czasoprzestrzeni. Uznaje faktyczną nieciągłość czasu, poddanego działaniu zjawisk politycznych. Efekt łamie zasady logiki i interpunkcji języka polskiego.

 • Jest nowy Krakowski Mistrz Ortografii! Codziennie wertuje słownik, pochodzi z Dzierzążni...

  Arkadiusz Kleniewski nowym Krakowskim Mistrzem Ortografii! Dzierzążnianin z pochodzenia wygrał IV Dyktando Krakowskie, popełniając zaledwie pięć błędów! "Codziennie wertuję słownik" - przyznał po ogłoszeniu wyników w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Michałem Dobrołowiczem. W kategorii Junior triumfowała 15-letnia Oliwia Harnik z Woźnik koło Wadowic. W sumie z wyzwaniem, jakim są niełatwe zasady ortografii i interpunkcji języka polskiego, zmierzyło się około 500 osób, w tym 70 juniorów!

 • Sprawdzian szóstoklasisty w liczbach

  ​Prawie 360 tysięcy szóstoklasistów podejdzie 1 kwietnia do sprawdzianu podsumowującego naukę w szkole podstawowej. Ostatnie testy pokazują, że dzieci radzą sobie nie najlepiej z ortografią, interpunkcją i redagowaniem tekstu.

 • Sprawdzian szóstoklasisty w liczbach

  Prawie 360 tysięcy szóstoklasistów podejdzie 1 kwietnia do sprawdzianu podsumowującego naukę w szkole podstawowej. Ostatnie testy pokazują, że dzieci radzą sobie nie najlepiej z ortografią, interpunkcją i redagowaniem tekstu.

 • Problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu, prawidłowym liczeniem oraz ortografią i interpunkcją. Brak logicznego myślenia. To najczęściej występujące błędy w testach kompetencji dla szóstoklasistów, które na prośbę RMF FM tym razem wypełnili politycy, ubiegający się o poselski mandat.

 • Podstawowe błędy polityków w testach komptetencyjnych

  Problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu, prawidłowym liczeniem oraz ortografią i interpunkcją. Brak logicznego myślenia. To najczęściej występujące błędy w testach kompetencji dla szóstoklasistów, które na prośbę RMF FM tym razem wypełnili politycy, ubiegający się o poselski mandat.

 • Egzamin gimnazjalny 2014. Oto najczęstsze błędy na teście z polskiego

  ...ortograficzne, częstokroć bardzo podstawowe, takie, do których właściwie już nie mają prawa. Jednocześnie kompletnie zapominają o kropkach, przecinkach, w ogóle interpunkcja jest takim działem, który sprawia...

Wideo na temat: interpunkcja
 • Egzamin gimnazjalny 2014. Ekspert: Zerknijcie na lektury pod kątem motywów

  "Dobrze byłoby zerknąć na teksty lektur pod kątem motywów - typu: miłość, samotność, przyjaźń, patriotyzm, wędrówka - i zastanowić się, które z nich można byłoby wykorzystać przy określonych tematach wypracowania" - radzi uczniom klas trzecich gimnazjum Bożenia Stec, nauczycielka języka polskiego ze Społecznego Gimnazjum nr 7 w Krakowie. Podpowiada również, że warto dla ćwiczenia napisać wypracowanie na dowolny temat: "Pisanie zawsze kształci pewne umiejętności, czyli sposób wysławiania się,...