• Informacje na temat:

  intifada

Artykuły na temat: intifada
 • Paryż: Przywódca Palestyńczyków ostrzega przed intifadą

  Sytuacja jest niezwykle niebezpieczna; jeśli nic nie zrobimy, grozi nam palestyńskie powstanie, czyli intifada - powiedział we wtorek w Paryżu szef Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas, nawiązując do ostatnich zamieszek na Wzgórzu Świątynnym.

 • ​Strefa Gazy: 5 zabitych Palestyńczyków. Hamas: To trzecia intifada

  Pięciu młodych Palestyńczyków zginęło, a około 20 zostało rannych w piątek w starciach z siłami bezpieczeństwa Izraela podczas zamieszek w Strefie Gazy. To trzecia intifada, czyli palestyńskie powstanie - powiedział przywódca radykalnego ugrupowania Hamas.

 • Hamas wzywa do nowej intifady

  Palestyński Hamas wezwał dziś do nowego powstania przeciwko Izraelowi. Według lidera tej grupy piątek ma być "dniem gniewu". To reakcja na decyzję amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy stolicą Izraela.

 • Intifada marginesu społecznego

  .... "Intifada marginesu społecznego, jak ktoś nazwał to w poniedziałek wieczorem, niesie ze sobą żałosne porównanie z tegorocznymi powstaniami w świecie arabskim. Młodzi ludzie w Egipcie i Tunezji, gdy...

 • Lider Hamasu wzywa do "nowej intifady"

  Przywódca radykalnej palestyńskiej organizacji Hamas Ismail Hanije wezwał w czwartek do "nowej intifady", czyli palestyńskiego powstania przeciwko Izraelowi.

 • Hamas wezwał do "nowej intifady". "Niech piątek będzie dniem gniewu"

  P​rzywódca radykalnej organizacji palestyńskiej Hamas Ismail Hanije wezwał do "nowej intifady" - palestyńskiego powstania przeciw Izraelowi. "Niech 8 grudnia (piątek) będzie pierwszym dniem intifady przeciwko okupantowi" - nawoływał w mieście Gaza. Apel nastąpił dzień po ogłoszeniu przez prezydenta Donalda Trumpa, że USA uznają Jerozolimę za stolicę Izraela. "Możemy jedynie stawić czoło syjonistycznej polityce wspieranej przez Stany Zjednoczone, wzniecając nową intifadę" - powiedział...

 • Eskalacja napięcia. Niemcy ostrzegają przed intifadą

  ​W obliczu starć w ostatnich dniach w Jerozolimie, istnieje ryzyko wybuchu palestyńskiego powstania, czyli trzeciej intifady - ostrzegł w poniedziałek rzecznik MSZ Niemiec Martin Schaefer na kilka dni przed wizytą premiera Izraela w Berlinie.

 • Izrael: Internetowe wezwanie do "trzeciej intifady"

  ...stwierdzić, że "trzecia intifada" nie wybuchnie, bo nie jest w nią zaangażowana żadna znacząca organizacja. "Jak nie będzie politycznego rozkazu jej rozpoczęcia, to nie będzie intifady" - powiedział.

 • ...nam zatem "europejska intifada"? Nie sądzę. Myślę, że to jest przede wszystkim problem polityki francuskiej. Niemniej grozi nam to, że część biorącej udział w protestach młodzieży może trafić do...

 • W czasie trwającego od 18 miesięcy powstania palestyńskiego - intifady - zginęło 1532 Palestyńczyków, 459 Izraelczyków i 11 przedstawicieli innych narodowości, łącznie 2002 osoby - podała agencja AP.