• Informacje na temat:

  intronizacja

Artykuły na temat: intronizacja
 • Stefan Miedziok, król Pszczyńskiego Bractwa Strzeleckiego AD 2006 tuż po chwalebnym zdobyciu tytułu obiecywał, że podczas intronizacji toast za jego pomyślność spełniany będzie wodą mineralną. (Tradycyjnie używane są do tego celu płyny nieco mocniejsze.) A tu nie dość, że bal przesunięto z karnawału na wiosnę, to na dodatek król bawił za granicą i uroczystość w ub. piątek odbyła się per procura (w zastępstwie). W zastępstwie męża wystąpiła Krystyna Miedziokowa.

 • Wystrzałem z armatki-wiwatówki rozpoczęła się w sobotę w południe na Rynku Głównym w Krakowie intronizacja nowego Króla Kurkowego. Przedsiębiorca budowlany Józef Hojda odebrał od swojego poprzednika Krzysztofa Wójcika symbol władzy - srebrnego kura.

 • Relikwie dłoni bł. ks. Jerzego Popiełuszki zostaną intronizowane w poznańskim kościele Matki Boskiej Bolesnej we wtorek, w 26. rocznicę śmierci męczennika. W kościele tym w latach 80. odbywały się poznańskie msze za ojczyznę.

 • Rosja: Intronizacja patriarchy Cyryla

  W Soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, głównej świątyni Rosji, odbyła się dzisiaj uroczystość intronizacji nowego patriarchy Moskwy i Wszechrusi Cyryla.

 • Indie: Intronizacja Rahula Gandhiego, dziedzica politycznej dynastii

  Rahul Gandhi, dziedzic dynastii Nehru-Gandhich, którzy rządzili Indiami przez większość ich niepodległego istnienia, został w sobotę wyniesiony na stanowisko wiceprzewodniczącego panującej partii Indyjski Kongres Narodowy (INC-I).

 • Ostatnie przygotowania do intronizacji najmłodszego władcy w Europie

  .... Zarówno nowy monarcha, jak i jego matka, wygłoszą krótkie przemówienia. Intronizacja Wilhelma Aleksandra Przed godz. 14 księżniczka Beatrix i członkowie rodziny królewskiej udadzą się do...

 • Przebywający na emigracji duchowy przywódca Tybetańczyków obchodzi dziś 60. rocznicę intronizacji. Podczas uroczystości wezwał swych rodaków do zwiększenia wysiłków na rzecz oswobodzenia ojczyzny z rąk Chińczyków.

 • Relikwie Jana Pawła II w Legnicy

  Parafia pw. Świętego Jana Chrzciciela w Legnicy przeżywała w piątek swoje wielkie święto. Podczas uroczystej Sumy Odpustowej w świątyni odbyła się intronizacja relikwii błogosławionego Jana Pawła II.

 • Złote Maliny 2016. Ogłoszono nominacje!

  W tym roku zdecydowanie najwięcej nominacji do Złotej Maliny, bo aż po 6, zgarnęły produkcje: „Jupiter: Intronizacja”, „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „Piksele" oraz „Oficer Blart w Las Vegas”. W gronie najgorszych aktorów znalazł się Johnny Depp, Jamie Dornan, Adam Sandler oraz Channing Tatum. Na tytuł najgorszej aktorki minionego roku mają szansę: Dakota Johnson, Mila Kunis, Jennifer Lopez oraz...

 • Tajlandia: Wniosek rządu ws. następcy tronu

  Zbierający się raz w tygodniu gabinet ministrów Tajlandii wystosował we wtorek oficjalny wniosek do Zgromadzenia Narodowego, aby rozpoczął procedurę intronizacji i zwrócił się do następcy tronu, którym jest książę Maha Vajiralongkorn, o zgodę na swą koronację.

Zdjęcia na temat: intronizacja
Wideo na temat: intronizacja
 • Złote Maliny. Ogłoszono nominowanych

  Nominacje do Złotych Malin 2016 ogłoszone! O tytuł najgorszego filmu powalczy „Fantastyczna czwórka”, „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „Jupiter: Intronizacja”, „Piksele” oraz „Oficer Blart w Las Vegas(...), bo aż po 6, otrzymały produkcje: „Jupiter: Intronizacja”, „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „Piksele" oraz „Oficer Blart w Las Vegas”. Zdobywców Złotych Malin poznamy na dzień przed wręczeniem Oscarów

Dyskusje na temat: intronizacja