• Informacje na temat:

  ionesco

Artykuły na temat: ionesco
 • "KRÓL UMIERA, CZYLI CEREMONIE" - Powrót Ionesco

  Powrót na polską scenę Euge`ne'a Ionesco, długo nieobecnego mistrza teatru absurdu.

 • ​PAŹDZIERNIK W TEATRZE POLONIA I OCH-TEATRZE

  W październiku w Teatrze Polonia odbędzie się premiera "Krzeseł" Eugène’a Ionesco w reżyserii Piotra Cieplaka. Ponadto w Teatrze Polonia i Och-Teatrze zobaczymy spektakle repertuarowe, wśród których znajdą się także propozycje dla dzieci i młodzieży.

 • Premiera spektaklu "Nosorożec" Eugene Ionesco w reżyserii Artura Tyszkiewicza i wernisaż wystawy plakatów Henryka Tomaszewskiego odbędą się w piątek w warszawskim Teatrze Dramatycznym. Ekspozycja zainauguruje działalność Galerii Teatru Dramatycznego.

 • "Król umiera, czyli ceremonie"

  W 1962 roku sztuka Ionesco szokowała. Teraz nawet nie dziwi. To raczej rodzajowa opowieść. Intrygująca, choć już trochę straciła na znaczeniu - cały absurd jakby wyparował. Mimo to warto zobaczyć ten świat marionetek pozbawionych życia i autentyzmu.

 • Premierowa "Łysa śpiewaczka"

  Teatr Poczekalnia zaprasza na wieczór z absurdem, czyli premierę antysztuki Eugene Ionesco "Łysa śpiewaczka", która odbędzie się 27 marca o godz. 18. w Klubie Garnizonowym w Gdańsku.

 • Teatr Banialuka zagra dla Francuzów

  Bielski Teatr Lalek Banialuka wyjeżdża do Francji, gdzie w piątek na deskach Teatru Rutebeuf w Clichy koło Paryża zaprezentuje spektakl "Król umiera" Eugene'a Ionesco w reżyserii Francois Lazaro.

 • "Nosorożec" w Dramatycznym. "11 listopada utwierdził mnie, że warto"

  ...​W Teatrze Dramatycznym w Warszawie 15 listopada odbędzie się premiera sztuki Eugene Ionesco "Nosorożec". Nowy przekład dla Teatru Dramatycznego przygotował Piotr Kamiński, spektakl reżyseruje Artur Tyszkiewicz. "Wydarzenia 11 listopada utwierdziły mnie w przekonaniu, że warto robić ten tekst" - mówi reżyser.

 • W krakowskim Starym teatrze rozpoczęły się przygotowania do spektaklu „Krzesła” Eugene’a Ionesco w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego, który w ten sposób...

 • Ionesco w reżyserii Grzegorza Kempinsky'ego w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. To komedia, której widzowie przenoszą się w rzeczywistość języka i pustosłowia płynących z ekranów telewizorów; w świat śmieszny do łez, a zarazem tragiczny. Za reżyserię nagrodę odebrali ex aequo: Grzegorz Kempinsky za spektakl "Łysa śpiewaczka" Eugene Ionesco w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu i Attila Keresztes za "Iwonę...

 • "Król umiera" najlepszym spektaklem

  To już druga w ostatnich dniach nagroda dla spektaklu. Wcześniej uhonorowany został "Złotą Maską" za najlepsze przestawienie teatralne w województwie śląskim. "Laurem" wyróżniony został także Ryszard Sypniewski, który w spektaklu wcielił się w postać króla Berengera. Premiera spektaklu "Król umiera" Eugene Ionesco w inscenizacji i reżyserii Francois Lazaro odbyła się w kwietniu ubiegłego roku...

Dyskusje na temat: ionesco