• Informacje na temat:

  irena

Artykuły na temat: irena
 • Irena Jurgielewiczowa została zapamiętana przede wszystkim jako autorka powieści "Ten obcy" oraz jej dalszej części, "Inna". Ale nie były to jej jedyne powieści młodzieżowe, które zyskały popularność.

 • Zmarła Irena Kwiatkowska

  Nie żyje Irena Kwiatkowska. Gwiazda teatru, filmu i kabaretu zmarła w czwartek nad ranem w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie - poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Miała 98 lat.

 • Conti Di Mauro czy Gelblum: Kim naprawdę była Irena?

  Podczas wojny Irena Gelblum, łączniczka Żydowskiej Organizacji Bojowej, bohatersko ratowała ludzi. Po 1968 roku Irena Waniewicz, upokorzona odmową wydania paszportu „ze względu na pochodzenie” wyjechała do Włoch. W latach 80. wróciła do Polski jako Irena Conti Di Mauro, włoska poetka, gorliwa katoliczka. Nie poznawała dawnych przyjaciół, nowym nie przyznała się, że kiedyś nazywała się Gelblum...

 • Irena Szewińska kończy 70 lat. "Właściwie wszystko o czym marzyłam udało się zrealizować"

  Najbardziej utytułowana polska lekkoatletka Irena Szewińska we wtorek kończy 70 lat. Pierwsze życzenia otrzymała już w niedzielę od organizatorów i uczestników Biegu Łomianek jej imienia. "Nie spodziewałam się tego. To zaskoczenie, że pamiętali" - przyznała.

 • Prok. Irena Laura Łozowicka kandydatką na Prokuratora Generalnego

  Prok. Irena Laura Łozowicka z Prokuratury Generalnej to kandydatka Krajowej Rady Prokuratury na Prokuratora Generalnego - ogłosiła we wtorek KRP, która swoją kandydaturę przedłożyła już prezydentowi. Ma on do wyboru Łozowicką lub prok. Krzysztofa Karsznickiego z PG.

 • Irena Doroszkiewicz: Pierwsza kobieta generał w polskiej policji

  Dziś prezydent Bronisław Komorowski wręczył nominacje generalskie sześciu oficerom policji. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że po raz pierwszy w historii polskiej policji taki awans otrzymała kobieta - komendant wojewódzka z Opola, Irena Doroszkiewicz.

 • Zmarła Irena Sendler

  Irena Sendler, działaczka społeczna, która ocaliła z holokaustu ok. 2,5 tys. żydowskich dzieci zmarła w poniedziałek w Warszawie.

 • Wystawa poświęcona Irenie Anders

  Prywatne fotografie i dokumenty z życia żony generała Władysława Andersa pokazano na wystawie "Irena Anders. Moja wielka droga", którą w piątek otwarto w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

 • Irena Santor na Śląsku

  Irena Santor nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami jak np. Tych lat nie odda nikt, Powrócisz tu, Już nie ma dzikich plaż, Embarras. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej artystkę wielkiego formatu - ponadczasową, której nie zapomina się nigdy. Recital największych przebojów Ireny Santor przeplatany...

 • Irena Nawrot w GCK

  ...rzeczywistości - może być narzędziem zapisu innego rodzaju, nie dosłownego, ale zakamuflowanego i zaszyfrowanego. Piotr Majewski Irena Nawrot jest absolwentką Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie...

Zdjęcia na temat: irena
Wideo na temat: irena