• Informacje na temat:

  irena

Artykuły na temat: irena
 • Nie żyje Irena Dziedzic

  Nie żyje Irena Dziedzic – poinformował miesięcznik „Więź”. Dziennikarka i prezenterka telewizyjna, twórczyni programu „Tele-Echo”, pierwszego polskiego talk-show zmarła w wieku 93 lat.

 • Nie żyje legendarna dziennikarka Irena Dziedzic

  W wieku 93 lat zmarła legenda polskiej telewizji Irena Dziedzic. Pogrzeb dziennikarki odbędzie się 14 stycznia w Laskach.

 • Ta tablica upamiętnia Irenę Szewińską. Podobno...

  ...(@MajewskiMichal)" date="23 listopada 2018" user="MajewskiMichal" /> Jak oceniacie tę podobiznę słynnej lekkoatletki? Podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzach! Medale, rekordy, tytuły. Irena Szewińska jest legendą polskiego sportu Irena Szewińska była najwybitniejszą polską lekkoatletką i najbardziej utytułowanym polskim sportowcem w historii. W dorobku miała siedem medali olimpijskich...

 • Irena Kosmowska, pierwsza polska ministra

  Irena Kosmowska nie bała się być heretyczką. Dobrze wykształcona dziewczyna z inteligenckiej rodziny zamiast na warszawskich salonach, brylowała w chłopskich chatach. Zaraz po studiach, odbytych we Lwowie w latach 1905-1908, została nauczycielką w wiejskiej szkole dla dziewcząt pod Kutnem. Wszędzie było jej pełno. Organizowała kursy dla chłopów, zakładała biblioteki, działała w Kole Ziemianek...

 • Irena Sendlerowa Warszawianką Stulecia. "Dobro lubi działać w ukryciu"

  Irena Sendlerowa - Sprawiedliwa wśród Narodów Świata, dama Orderu Orła Białego i Orderu Uśmiechu, pielęgniarka podczas Powstania Warszawskiego. Organizatorka ewakuacji tysiąca dzieci z terenów getta...

 • Nie żyje Irena Szewińska - wybitna polska lekkoatletka

  Zmarła Irena Szewińska - poinformował jej mąż Janusz Szewiński, miała 72 lata. Polska lekkoatletka specjalizowała się w biegach sprinterskich i skoku w dal. Siedmiokrotnie w latach 1964-1976 sięgała po olimpijskie medale - 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

 • Irena Lasota: Spotkanie Duda-Trump zadało kłam przekonaniom opozycji

  Szefowa waszyngtońskiego Instytutu Na Rzecz Demokracji w Europie Wschodniej Irena Lasota powiedziała PAP, że spotkanie prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa zadało kłam przekonaniu "totalnej opozycji" w Polsce, iż nigdy do takiego spotkania nie dojdzie.

 • Irena Santor w szpitalu. Menedżerka uspokaja: Nic niepokojącego się nie dzieje

  Królowa polskiej piosenki - Irena Santor ponownie zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W marcu walczyła z infekcją, która uniemożliwiła jej koncerty. Teraz media informują, że artystka trafiła do szpitala. Jej menedżerka Grażyna Miczka przyznała w rozmowie z se.pl, że pani Irena "chwilowo przebywa w szpitalu i niebawem wychodzi". I jak dodała: nic niepokojącego się nie dzieje.

 • Irena Lasota: Kiedy zobaczyłam zomowców biegnących i pałujących na ślepo, to był szok

  Marzec ’68 nauczył wielu ludzi tego, co pokazali później w 1980 roku – mówi w RMF FM publicystka Irena Lasota. To ona w czasie studenckiego wiecu 8 marca 1968 roku na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego odczytywała petycję w obronie studentów wyrzuconych z uczelni. Tego samego dnia trafiła do aresztu.

 • Irena Jurgielewiczowa została zapamiętana przede wszystkim jako autorka powieści "Ten obcy" oraz jej dalszej części, "Inna". Ale nie były to jej jedyne powieści młodzieżowe, które zyskały popularność.

Zdjęcia na temat: irena
Wideo na temat: irena