• Informacje na temat:

  irena

Artykuły na temat: irena
 • Nie żyje Irena Szewińska - wybitna polska lekkoatletka

  Zmarła Irena Szewińska - poinformował jej mąż Janusz Szewiński, miała 72 lata. Polska lekkoatletka specjalizowała się w biegach sprinterskich i skoku w dal. Siedmiokrotnie w latach 1964-1976 sięgała po olimpijskie medale - 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

 • Irena Lasota: Spotkanie Duda-Trump zadało kłam przekonaniom opozycji

  Szefowa waszyngtońskiego Instytutu Na Rzecz Demokracji w Europie Wschodniej Irena Lasota powiedziała PAP, że spotkanie prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa zadało kłam przekonaniu "totalnej opozycji" w Polsce, iż nigdy do takiego spotkania nie dojdzie.

 • Irena Santor w szpitalu. Menedżerka uspokaja: Nic niepokojącego się nie dzieje

  Królowa polskiej piosenki - Irena Santor ponownie zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W marcu walczyła z infekcją, która uniemożliwiła jej koncerty. Teraz media informują, że artystka trafiła do szpitala. Jej menedżerka Grażyna Miczka przyznała w rozmowie z se.pl, że pani Irena "chwilowo przebywa w szpitalu i niebawem wychodzi". I jak dodała: nic niepokojącego się nie dzieje.

 • Irena Lasota: Kiedy zobaczyłam zomowców biegnących i pałujących na ślepo, to był szok

  Marzec ’68 nauczył wielu ludzi tego, co pokazali później w 1980 roku – mówi w RMF FM publicystka Irena Lasota. To ona w czasie studenckiego wiecu 8 marca 1968 roku na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego odczytywała petycję w obronie studentów wyrzuconych z uczelni. Tego samego dnia trafiła do aresztu.

 • Irena Jurgielewiczowa została zapamiętana przede wszystkim jako autorka powieści "Ten obcy" oraz jej dalszej części, "Inna". Ale nie były to jej jedyne powieści młodzieżowe, które zyskały popularność.

 • Zmarła Irena Kwiatkowska

  Nie żyje Irena Kwiatkowska. Gwiazda teatru, filmu i kabaretu zmarła w czwartek nad ranem w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie - poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Miała 98 lat.

 • Bańka wspomina Irenę Szewińską. "Już nigdy nie usłyszę: co słychać, panie Witku?"

  Odeszła od Nas najwybitniejsza, wspaniała Pierwsza Dama sportu Irena Szewińska. Ogromny cios dla nas wszystkich. Pani Ireno, dziękuję za każde spotkanie, rozmowę...za wszystko... - podkreślił szef resortu sportu i turystyki, były lekkoatleta. To tak bardzo boli, gdy umiera ktoś tak bliski. Ciężko się z tym pogodzić. Była Najwybitniejsza, prawdziwa Legenda, Dama, nasza Duma. Wydawała się...

 • Conti Di Mauro czy Gelblum: Kim naprawdę była Irena?

  Podczas wojny Irena Gelblum, łączniczka Żydowskiej Organizacji Bojowej, bohatersko ratowała ludzi. Po 1968 roku Irena Waniewicz, upokorzona odmową wydania paszportu „ze względu na pochodzenie” wyjechała do Włoch. W latach 80. wróciła do Polski jako Irena Conti Di Mauro, włoska poetka, gorliwa katoliczka. Nie poznawała dawnych przyjaciół, nowym nie przyznała się, że kiedyś nazywała się Gelblum...

 • Irena Szewińska kończy 70 lat. "Właściwie wszystko o czym marzyłam udało się zrealizować"

  Najbardziej utytułowana polska lekkoatletka Irena Szewińska we wtorek kończy 70 lat. Pierwsze życzenia otrzymała już w niedzielę od organizatorów i uczestników Biegu Łomianek jej imienia. "Nie spodziewałam się tego. To zaskoczenie, że pamiętali" - przyznała.

 • Prok. Irena Laura Łozowicka kandydatką na Prokuratora Generalnego

  Prok. Irena Laura Łozowicka z Prokuratury Generalnej to kandydatka Krajowej Rady Prokuratury na Prokuratora Generalnego - ogłosiła we wtorek KRP, która swoją kandydaturę przedłożyła już prezydentowi. Ma on do wyboru Łozowicką lub prok. Krzysztofa Karsznickiego z PG.

Zdjęcia na temat: irena
Wideo na temat: irena