• Informacje na temat:

  irlandzka literatura

Artykuły na temat: irlandzka literatura
 • ​Kto spoczywa w grobie irlandzkiego noblisty?

  Nowo odkryte dokumenty nasiliły spekulacje dot. grobu słynnego irlandzkiego poety W.B. Yeatsa. Wszystko wskazuje, że to nie jego szczątki znajdują się pod ziemią - donosi agencja AFP.

 • Festiwal Conrada coraz bliżej. To będzie intensywny tydzień z literaturą!

  Intensywność to postawa wobec świata. Dotyczy wielu dziedzin, w tym literatury, polityki i religii. Ma wymiar indywidualny i wspólnotowy, można ją rozumieć jako prywatne doświadczenie i jeden z aspektów procesu twórczego. Intensywny może być również sam odbiór sztuki, nasze uczestnictwo w rozmowie na temat literatury. Wszystkie te znaczenia znajdują swój wyraz w ogłoszonym dzisiaj programie Festiwalu Conrada, który odbędzie się w Krakowie w dniach 24–30 października.

 • Eksperymentalna literatura Nicka Montforta

  ...tego projektu, równie mocny jak "Chronostych na 1998 rok" Harry’ego Mathewsa. Literatura, którą się pan zajmuje, powstaje przy użyciu specjalnego kodu. Czy wymaga kodu, klucza, aby lepiej ją zrozumieć(...) prowokować, pobudzać do dyskusji, ale też być zrozumiałe. Powszechnie znane jest wykorzystywanie maszyn obliczeniowych na potrzeby wojska czy przemysłu, literatura, którą się zajmuję, wykorzystuje je...

 • Nauka języka irlandzkiego, wykłady, projekcje filmów odbędą się podczas rozpoczynającej się w poniedziałek w Szczecinie I edycji Tygodnia Irlandzkiego. Imprezę organizuje Katedra Filologii Angielskiej Uniwersytetu Szczecińskiego.

 • Ponad 30 humanistów z sześciu krajów uczestniczyć będzie w Festiwalu Literatury i Teatru between.pomiędzy 2013, który rozpocznie się w poniedziałek w Sopocie. To czwarta edycja tej imprezy, która ma charakter konferencji naukowej.

 • Anty-Nobel z literatury dla... irlandzkiej policji

  Polski ślad na uroczystości wręczenia anty-Nobli, za odkrycia naukowe, które nas śmieszą, ale i uczą. "Wyróżnienie" przyznawane przez Uniwersytet Harvarda w dziedzinie literatury przyznano irlandzkiej policji za wlepienie 50 mandatów piratowi drogowemu o nazwisku "Prawo Jazdy".

 • Nuala Ni Dhomhnaill laureatką nagrody im. Zbigniewa Herberta

  Irlandzka poetka Nuala Ni Dhomhnaill została laureatką Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta. Jej twórczość jest "aktem ratowania języka z pozoru skazanego na zagładę, gestem przeciwstawiania się kulturowej unifikacji" - uznali jurorzy.

 • Wystartowała gdyńska Globaltica

  Irlandzka wokalistka Sinead O'Connor jest gwiazdą tegorocznego Festiwalu Kultur Świata Globaltica, który w czwartek rozpoczął się w Gdyni. Podczas pięciodniowej imprezy wystąpią artyści z 11 krajów.

 • Wszystkie twarze pana Greya

  Niewinna studentka Anastasia i bogaty biznesmen Christian. Ona studiuje angielską literaturę, on lubi wizyty w nietypowym pokoju zabaw. Ekranizacja erotycznej książki "Pięćdziesiąt twarzy Greya" wchodzi dziś do kin.

 • A KuKu Książka

  Stowarzyszenie "A KuKu Sztuka" rozpoczęło kolejny etap swojej działalności. 22 lutego do księgarń trafiła "Irlandzka herbatka", autorstwa Ciarana Carsona, wydana przez stowarzyszenie.

Zdjęcia na temat: irlandzka literatura