• Informacje na temat:

  irving

Artykuły na temat: irving
 • Negacjonista David Irving chce przyjechać do Polski. ​Izrael apeluje

  Minister ds. diaspory i oświaty Izraela Naftali Bennett zaapelował w środę do władz Polski, by nie zezwoliły na przyjazd brytyjskiego negacjonisty Davida Irvinga. Kontrowersyjny historyk planuje na wrzesień dziewięciodniową podróż po Polsce.

 • ​Szef MSZ: Negacjonista David Irving prawdopodobnie nie zostanie wpuszczony do Polski

  ...- Brytyjski negacjonista Holokaustu David Irving prawdopodobnie nie będzie mógł wjechać na teren Polski w związku z tym, że prezentowane przez niego opinie są niedopuszczalne z punktu widzenia polskiego prawa - poinformował w piątek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 • David Irving, kontrowersyjny brytyjski historyk, karany za kłamstwo oświęcimskie, odwiedził w sobotę przed południem dawną kwaterę Adolfa Hitlera w "Wilczym Szańcu" k. Gierłoży - dowiedziała się PAP ze źródeł lokalnych z tej miejscowości. Wizytę obserwowała policja.

 • Jeden z najwybitniejszych matematyków, pochodzący z Ukrainy Irving Gelfand zmarł w wieku 96 lat - poinformowała w czwartek jego rodzina.

 • Irving Kristol

  W wieku 89 lat zmarł w piątek w Waszyngtonie pisarz polityczny, publicysta, wydawca i wykładowca Uniwersytetu Nowojorskiego Irving Kristol, nazywany ojcem chrzestnym amerykańskiego neokonserwatyzmu.

 • Słynny amerykański fotograf mody Irving Penn zmarł w środę w swym domu w Nowym Jorku w wieku 92 lat. O zgonie poinformował jego asystent Roger Krueger.

 • John Irving we wrześniu odwiedzi Polskę

  John Irving, jeden z najbardziej znanych współczesnych pisarzy amerykańskich, odwiedzi w dniach 7-9 września 2010 Polskę. Wizyta pisarza ma związek z europejską trasą promującą jego najnowszą, wydaną w tym roku w Polsce powieść "Ostatnia noc w Twisted River".

 • Apelacja Irvinga

  Kontrowersyjny brytyjski historyk David Irving zapowiada apelację od wyroku. Wiedeński sąd skazał go wczoraj na trzy lata więzienia za negowanie Holocaustu.

 • John Irving spotka się z warszawiakami

  John Irving - "najbardziej europejski pisarz amerykański", jak nazywają go krytycy - spotka się we wtorek i środę z warszawskimi czytelnikami. Okazją do odwiedzin w Polsce jest wydanie polskiego przekładu najnowszej książki Irvinga "Ostatnia noc w Twisted River".

 • David Irving, znany z kwestionowania ustaleń historyków o zagładzie Żydów w czasie II wojny światowej, nie zostanie wpuszczony do obiektów należących do Gminy Żydowskiej w Warszawie - zapowiadają jej przedstawiciele. Muzeum w Treblince zamierza monitorować jego wizytę.

Zdjęcia na temat: irving
Wideo na temat: irving
 • David Irving: Muzeum w Auschwitz to świetny biznes

  Zdaniem Davida Irvinga, brytyjskiego historyka, muzeum w Auschwitz jest świetnie prosperującym biznesem. Historyk nazwał kłamcami tych, którzy zarzucają mu kłamstwo w sprawie Holokaustu. Opowiedział także o rzekomym spotkaniu polskiego ambasadora w Berlinie, Józefa Lipskiego, który miał zaproponować postawienie pomnika Hitlerowi w Warszawie za pomoc w "rozwiązaniu kwestii żydowskiej".

 • Konkurs rzutów za trzy punkty

  Innym stałym punktem drugiego dnia weekendu gwiazd NBA jest konkurs rzutów za trzy punkty. Tu najlepszy był Eric Gordon, który w finale pokonał Kyrie’a Irvinga z Cleveland Cavaliers.