• Informacje na temat:

  irygacja

Artykuły na temat: irygacja
 • Jak prawidłowo płukać zatoki?

  Wskazania do zabiegu Płukanie zatok jest zabiegiem bezpiecznym, który można wykonać samodzielnie w domu. Irygację zatok zaleca się wykonywać w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych oraz w stanach przewlekłych i ostrych zapaleniach zatok. Irygacja, wykonywana za pomocą roztworu chlorku sodu, pozwala oczyścić zatoki z gęstej wydzieliny, co sprzyja pozbywaniu się źródła chorobotwórczych...

 • Tłum protestujący przeciw budowie tamy oraz systemu irygacji na południu Peru starł się w czwartek z policją; zginęła jedna osoba, a 43 zostały ranne - podała agencja AFP.

 • Tylko co trzecia Polka wykonuje cytologię

  Zaledwie co trzecia Polka poddaje się badaniom cytologicznym pozwalającym wcześnie wykryć lub zapobiec rakowi szyjki macicy. To zdecydowanie za mało - mówili we wtorek eksperci na spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie.

 • Nowa iglica na kościele w Kołbaczu

  Pochodzący z przełomu XIII i XIV w. gotycki kościół wchodzący dawniej w skład budynków tworzących klasztor cysterski w Kołbaczu zyskał dwunastometrową iglicę. Poprzednia iglica i fragment wieży, na której była osadzona zniszczyła wichura w 1978 roku.

 • Najgorsza od blisko dwóch dekad susza może spowodować znaczne straty w uprawach ryżu w Tajlandii. Kraj ten jest największym na świecie eksporterem tego zboża.

 • Zdaniem szefa Międzynarodowego Komitetu Koordynacyjnego w Iraku prof. Marka Belki, jesienią sytuacja gospodarcza w tym kraju poprawi się; koszty inwestycji pozostaną jednak wysokie, dopóki w Iraku poprawie nie ulegnie stan bezpieczeństwa.

 • Po haj do apteki. Przyjmuje czy już bierze?

  W gimnazjach i szkołach średnich rok szkolny już się zaczął, wakacje skończyły się też dla studentów. Poza powrotem do nauki, młodzi ludzie wracają też do niepokojącej "mody" zażywania ogólnodostępnych leków w nadmiernych dawkach, by uzyskać pożądany efekt - pobudzenie, uspokojenie, halucynacje, euforię czy nawet depersonalizację.

 • Starożytni Nubijczycy cierpieli na chorobę pasożytniczą, którą wywołuje przywra Schistosoma mansoni. Ślady pasożyta odkryto w starożytnej mumii - informują naukowcy na łamach "American Journal of Physical Anthropology".

 • Obama odracza decyzję w sprawie kontrowersyjnego ropociągu

  Administracja prezydenta Baracka Obamy ogłosiła, że rozważy poprowadzenie inną trasą projektowanego przedłużenia ropociągu z Kanady do Zatoki Meksykańskiej. Przeciwko jego budowie odbyła się niedawno kilkutysięczna demonstracja przed Białym Domem. Ostateczna decyzja zapadnie dopiero za co najmniej 15 miesięcy, czyli już po wyborach.

 • Mania nowoczesności niszczy skarby cywilizacji

  Z powodów politycznych, przez straszną ignorancję i manię nowoczesności starożytne miasto Hasankeyf ma niedługo zniknąć z powierzchni ziemi - zostanie zalane.

Dyskusje na temat: irygacja
 • Re: Wyniki wyborów w Małopolsce

  na czosnek najlepsza jest Lewa-tywa POst mortem + irygacja POchwy

 • Re: UNICEF: Koszmarna sytuacja dzieci w Somalii

  Studnie, irygacja jak chodzi o wodę. Żywność magazynować gdy niema suszy. W końcu to Afryka. Susza to tam norma. Wielkie tam bezrobocie więc ludzi do pracy znajdą wszędzie. Tylko, że... lepiej robić 14naste dziecko niż zabrać się do roboty.

 • Re: Wyniki wyborów w Małopolsce

  POranoya wiecznie żywa :D Kochamy cię, prosiłem POłmózgu weź lewatywę z czosnkiem + irygacja POchwy witaj obrzezany przyjacielu w gronie Naszym

 • Re: "Washington Post": Świat głuchy na groźbę śmierci 20 mln ludzi

  Pomagac trzeba rozsadnie! Niestety, to przebogate panstwa Zachodu ROZDAJAC ZA DARMO swoja pomoc humanitarna zniszczyly tam na miejscu lokalne rolnictwo! Oczywiscie warunki pogodowe wplywaja w niektorych latach na wysokosc zbiorow, ale i my w Polsce mielismy dokladnie takie same problemy z susza, czy przeciwnie - nadmiernym nawodnieniem. Stad rozwinieto wiele dzialan zwiazanych z irygacja na

 • Re: Wstrząsający obraz działań Państwa Islamskiego

  To, że muzułmanie nic znaczącego dla ludzkości nie stworzyli to odjechałeś, oto namiastka: maszyna latająca, kamera otworkowa, mydło, destylacja, wał korbowy, łuk, wiatrak, wieczne pióro, szczepionki!!, czeki, dowody na kulistość ziemi, irygacja,algebra, chirurgia, łuki ostre, co pozwalało na budowanie wysokich wież, system oczyszczania miast, mozna tak wymieniać w nieskończoność...I coś ty byś

 • Re: RMF24: Wynaleźli materiał czarniejszy od czarnego

  1 ogień, 2 udomowienie zwierząt i roślin, 3 pismo, 4 matematyka, 5 koło, 6 astronomia, 7 papier, 8 druk, 9 szkutnictwo, 10 garncarstwo, 11 ciesielstwo, 12 murarstwo, 13 irygacja, 14 kanalizacja, 15 edukacja, 16 medycyna, 17 rybołustwo, 18 malarstwo, rzeźba, architektura, muzyka, teatr, opera, happening... 19 demokracja, 20 lampy i świece, 21 optyka, 22 tkactwo, krawiectwo, obuwnictwo, 23 balon