• Informacje na temat:

  iskander

Artykuły na temat: iskander
 • Rosja grozi "Iskanderami"

  ...​Rosyjski ambasador na Litwie oświadczył, że odpowiedzią Kremla na rozmieszczenie przez NATO w Europie tarczy antyrakietowej może być ulokowanie w Obwodzie Kaliningradzkim rakiet balistycznych krótkiego zasięgu "Iskander". Przybliżenie systemu obrony przeciwrakietowej NATO do naszych granic zmusza Rosję do podjęcia odwetowych działań - powiedział Aleksander Udalcow.

 • Litwa wyraziła zaniepokojenie manewrami sił zbrojnych Rosji w obwodzie kaliningradzkim, w ramach których przewidziane jest rozmieszczenie tam rakiet balistycznych Iskander-M.

 • Prezydent Grybauskaite: w Kaliningradzie Iskandery na stałe

  Rosja w obwodzie kaliningradzkim w poniedziałek rozmieściła na stałe rakiety Iskander mogące przenosić głowice jądrowe - poinformowała prezydent Litwy Dalia Grybauskaite.

 • Kreml potwierdza: W Kaliningradzie rozmieszczono iskandery

  Moskwa potwierdza doniesienia litewskie: w obwodzie kaliningradzkim rozmieszczone zostały kompleksy rakietowe Iskander. Rakiety o zasięgu do 500 kilometrów są dla Polski bardzo niebezpieczne. Mogą atakować cele w republikach bałtyckich, na morzu, a nawet na części terytorium Niemiec.

 • Estońskie media: Rosjanie przewożą Iskandery do Kaliningradu

  ...​Rosyjska Flota Bałtycka wysłała do obwodu kaliningradzkiego rakiety balistyczne krótkiego zasięgu typu Iskander-M - podał w piątek estoński portal ERR News. Broń płynie na pokładzie cywilnej jednostki.

 • Waszczykowski komentuje rozmieszczenie rakiet Iskander w Kaliningradzie

  Rozmieszczenie przez Rosję rakiet Iskander-M w Kaliningradzie jest odpowiedzią absolutnie nieadekwatną wobec tego, co robi Sojusz Północnoatlantycki w regionie - powiedział w poniedziałek szef MSZ Witold Waszczykowski. Zapewnił, że NATO i Polska nie mają agresywnych zamiarów wobec Rosji.

 • Iskandery blisko polskiej granicy. Wywiad USA potwierdza

  Wywiad Stanów Zjednoczonych potwierdził informację estońskich mediów o tym, że Rosja wysłała rakiety balistyczne Iskander-M do obwodu kaliningradzkiego. W ocenie przedstawiciela wywiadu, cytowanego przez agencję Reutera, dyslokacja systemu może się okazać w istocie "nieszkodliwa".

 • Pieskow o Iskanderach i spotkaniu Putin-Trump

  Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w wywiadzie dla BBC, że Rosja nie może wycofać z obwodu kaliningradzkiego rakiet Iskander nie mając pewności, że anulowane zostaną plany rozmieszczenia w Europie elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Jednocześnie Pieskow potwierdził, że Władimir Putin chce się spotkać z Donaldem Trumpem.

 • Rosja: Pomyślna próba rakiety Iskander

  Na poligonie Kapustin Jar na południu europejskiej części Rosji przeprowadzono pomyślną próbę manewrującego modelu rakiety taktyczno-operacyjnej Iskander-M - poinformowały rosyjskie władze wojskowe. Celem ćwiczebnego uderzenia był odległy od miejsca startu o około 200 kilometrów punkt dowodzenia umownego przeciwnika.

 • Prezydent Litwy: ​Rosja w Kaliningradzie rozmieściła na stałe rakiety Iskander

  ...​Rosja w obwodzie kaliningradzkim w poniedziałek rozmieściła na stałe rakiety Iskander mogące przenosić głowice jądrowe - poinformowała prezydent Litwy Dalia Grybauskaite.

Wideo na temat: iskander
Dyskusje na temat: iskander