• Informacje na temat:

  islam

Artykuły na temat: islam
 • ...tożsamości islamskiej mogą słusznie protestować laiccy liberałowie, niechętni wszelkiej religijnej i narodowej wyrazistości i zapalczywości. Dość mają właśnie rodzimych nacjonalistów i wyznaniowych fanatyków(...) obrazę uczuć religijnych są jednakowo absurdalne i nieakceptowalne gdy wymierzane są na żądanie wyznawców islamu i katolicyzmu. Z punktu widzenia liberała każdy rodzaj religijnego fanatyzmu...

 • Islam potępia celibat

  Nie ma monastycyzmu w islamie - miał w VI wieku n.e. powiedzieć Mahomet, założyciel jednej z największych światowych religii. Tym samym sprawił, że muzułmanie uważają seks za źródło przyjemności i potrafią się nim cieszyć bardziej niż nam się wydaje.

 • ​Czeskie dyskusje o islamie

  ...spory obecne w czeskim społeczeństwie, a dotyczące kwestii islamu, uchodźców czy życia politycznego. Islam Niedawno Czechy obiegła wiadomość o dość nietypowej sytuacji: katolickie czasopismo odmówiło publikacji kontrowersyjnego tekstu prymasa o islamie i terrroryzmie. Inspiracją do napisania artykułu były zamachy we Francji i w Niemczech, w szczególności zaś zamordowanie katolickiego...

 • Brandenburgia. Polityk AfD przechodzi na islam

  Naczelnym hasłem antyimigranckiej partii AfD jest walka z islamem w Niemczech. Tymczasem jeden z jej polityków... przeszedł na islam.

 • Niemcy: Alternatywa dla Niemiec przeciwko islamowi

  Partia Alternatywa dla Niemiec poinformowała w poniedziałek, niespełna tydzień przed wyborami do Bundestagu, że będzie zabiegała o usunięcie islamu z niemieckiej przestrzeni publicznej. Partia uznała, że islam jest religią sprzeczną z demokratycznym ustrojem kraju.

 • Saudyjski książę: Przywrócimy "umiarkowany islam" i wykończymy ekstremizm

  ...​Saudyjski książę i następca tronu Muhammad ibn Salman obiecał przywrócić w kraju “umiarkowany islam", który będzie otwarty na wszystkie religie świata. Arabia Saudyjska znana jest z ultrakonserwatywnego prawa.

 • Z powodu ubóstwa bułgarscy Romowie zwracają się ku islamowi, co potencjalnie może prowadzić do ich radykalizacji. Na razie jednak wśród bułgarskich muzułmanów zagrożenie to jest znikome - wynika z opublikowanego w czwartek kompleksowego badania.

 • Krasnodębski: Toczy się walka kulturowa z islamem

  Obecnie widzę dwie tendencje: po pierwsze, liberalne grupy lewicowe bardzo zwalczają chrześcijan poważnie traktujących swoją religię, np. krytykując Polskę, a po drugie, podejście wobec islamu staje się coraz bardziej ustępliwe - mówi w rozmowie z Interią profesor Zdzisław Krasnodębski.

 • 600 lat islamu w Polsce

  Islam jest w Polsce religią rodzimą, obecną już ponad sześć wieków, co stanowi ewenement na skalę światową, a na pewno europejską - mówi, w rozmowie z INTERIA.P Musa Musa Czachorowski, członek Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP i jego rzecznik prasowy.

 • "Rzeczpospolita": Polityk chce delegalizacji islamu w Polsce

  ..."Islam nie jest religią, ale totalitarnym systemem politycznym" - stwierdza Paweł Banasiak w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Od połowy 2016 roku składa w prokuraturze wnioski o zdelegalizowanie islamu w naszym kraju. spotkał się nawet z ekspertami Ministerstwa Sprawiedliwości, którzy - jego zdaniem - reprezentują podobną do niego "wolę polityczną". "Panowie powiedzieli, że zajmą się sprawą, co...

Zdjęcia na temat: islam
 • Obchody najważniejszego święta islamu
Wideo na temat: islam
Dyskusje na temat: islam