• Informacje na temat:

  iwajło

Artykuły na temat: iwajło
 • Nie znaleziono bomby na pokładzie polskiego samolotu Airbus A320, który w czwartek rano wylądował awaryjnie na bułgarskim lotnisku Burgas - poinformował w parlamencie w Sofii minister transportu Iwajło Moskowski.

 • Nowy trener piłkarskiej drużyny z Bułgarii Lewski Sofia ma spory problem. Dymisji Iwajło Petewa domagają się kibice. Nie mogąc znieść faktu, że szkoleniowiec nosił koszulkę Lewskiego, wdarli się na konferencję prasową, rozebrali go i wyrzucili za drzwi.

 • Bułgaria: Będzie druga tura wyborów prezydenckich

  Kandydat na prezydenta z rządzącej centroprawicowej partii GERB Rosen Plewnelijew i jego główny rywal z opozycyjnej lewicowej Koalicji na rzecz Bułgarii Iwajło Kałfin spotkają się w drugiej turze wyborów - wynika z powyborczych sondaży.

 • Wybory w Bułgarii: Plewnelijew wyprzedza Kałfina

  Kandydat rządzącej w Bułgarii konserwatywnej partii GERB Rosen Plewnelijew prowadzi w wyborach prezydenckich z 39,6 proc. głosów, wyprzedzając kandydata lewicowej Koalicji na rzecz Bułgarii Iwajło Kałfina, który zdobył poparcie 29,7 proc. głosujących.

 • Bułgaria: Ze świata biznesu na prezydenta

  Nowym prezydentem Bułgarii po dwóch kadencjach wywodzącego się z lewicy Georgi Pyrwanowa zapewne będzie konserwatysta, 47-letni inżynier Rosen Plewnelijew. Wstępne wyniki 2. tury niedzielnych wyborów wskazują, że pokonał on kandydata lewicy Iwajło Kałfina.

 • ...52,2 proc. ważnych głosów otrzymał kandydat na prezydenta rządzącej centroprawicowej partii GERB (Obywatele na rzecz Europejskiego Rozwoju Bułgarii) Rosen Plewnelijew. Rywal zwycięzcy, kandydat lewicy Iwajło Kałfin otrzymał 47,4 proc. poparcia. Wyniki opublikowano po zliczeniu 98 proc. głosów.

 • Znamy częściowe wyniki wyborów w Bułgarii

  Kandydat rządzącej w Bułgarii konserwatywnej partii GERB Rosen Plewnelijew prowadzi w wyborach prezydenckich z 39,6 procent głosów, wyprzedzając kandydata lewicowej Koalicji na rzecz Bułgarii Iwajło Kałfina, który zdobył poparcie 29,7 procent głosujących. Takie informacje przekazała komisja wyborcza po przeliczeniu 40 procent głosów.

 • Adamek: Więcej ofert nie będzie

  My już swoje zaproponowaliśmy i nie mamy nic więcej do dodania - tak Tomasz Adamek opisuje rozmowy Ziggy'ego Rozalskiego z menedżerem Nigeryjczyka Samuela Petera, Iwajło Gotzewem. To z Peterem polski pięściarz miałby się zmierzyć w pojedynku eliminacyjnym w drodze do walki o pas federacji IBF.

 • Bułgarski wicepremier i minister spraw zagranicznych Iwajło Kałfin określił nowe warunki Libii, przedstawione podczas poniedziałkowych rozmów w Trypolisie unijnej komisarz ds. stosunków zewnętrznych Benity Ferrero-Waldner, jako zbyt ambitne i w części nie do przyjęcia - poinformowało publiczne radio bułgarskie.

 • Początkowo informowano o sześciu ofiarach śmiertelnych. Iwajło Konstantinow, właściciel firmy Iwkoni, do której należy autobus, poinformował, że pojazd przewrócił się na skutek zderzenia. Przyczyną tak ciężkich następstw kolizji była jego zdaniem nadmierna prędkość, z jaką poruszały się oba pojazdy w chwili wypadku. Liczba rannych może jeszcze wzrosnąć, gdyż trwa akcja ratunkowa i nadal nie...

Dyskusje na temat: iwajło