• Informacje na temat:

  iwan iii

Artykuły na temat: iwan iii
 • Wraz ze śmiercią Wasyla III dla księstwa moskiewskiego rozpoczął się trwający kilkanaście lat okres zamętu, krwawych walk o władzę i rozbojów. Następcą tronu został wtedy małoletni Iwan IV, który miał przejść do historii jako Iwan Groźny.

 • III Międzynarodowy˙Festiwal Sztuki "Fort.Missia"

  Eksperymenty z jazzem, elektroniką i sztuką współczesną, widowiska teatralne i salony literackie są w programie III Międzynarodowego Festiwalu Sztuki "Fort.Missia", który odbędzie się w weekend na pozostałościach fortów Twierdzy Przemyśl na polsko-ukraińskiej granicy.

 • Siergiej Iwanow: Polska współpracowała z Hitlerem

  Z oskarżeniami tymi wystąpił rzecznik Służby Wywiadu Zagranicznego Siergiej Iwanow, anonsując planowaną na poniedziałek prezentację wydanej przez SWR książki "Sekrety polskiej polityki zagranicznej(...) bezpośredni udział w rozbiorze Czechosłowacji, za zgodą III Rzeszy snuła agresywne plany w stosunku do Litwy i - jeśli sądzić na podstawie wypowiedzi różnych polityków - nie odmówiłaby wspólnej wojny...

 • III Festiwal Poezji i Prozy tuż, tuż!

  ..." "Księżniczka" i "Dziedziczki" oraz cyklu opowieści o losach i przygodach Jakuba Wędrowycza m. in. "Kroniki Jakuba Wędrowycza", "Czarownik Iwanow", w których pisarz odwołuje się często do historii(...)") oraz krytyk literacki, związany z "Nową Okolicą Poetów" - Wiesław Setlak. Spotkania oraz koncert piosenki poetyckiej odbywają się w ramach projektu III Festiwal Poezji i Prozy i realizowane są ze...

 • Moskwa i Waszyngton rozmawiają o układzie rozbrojeniowym START III.

 • Zwycięstwo Wigier w Radomiu

  W zaległym meczu III ligi piłkarskiej w Radomiu suwalskie Wigry pokonały jeden do zera drużynę Radomiaka.

 • 75 lat temu rozstrzelany został przez Niemców polski James Bond

  ...75 lat temu, 4 stycznia 1943 r., w Atenach rozstrzelany został przez Niemców Jerzy Iwanow-Szajnowicz, agent brytyjskich służb, bohater greckiego ruchu oporu. Podczas II wojny jako agent 033B brytyjskiego wywiadu zasłynął z tego, że sam wysadzał niemieckie okręty i statki zaopatrzeniowe. Jego pomnik stoi w Salonikach.

 • Rosjanie chcą wykupić pomnik sowieckiego generała za... pszenicę

  Rosjanie nie zaprzestają prób wykupienia zdemontowanego w Pieniężnie popiersia sowieckiego generała Iwana Czerniachowskiego - kata żołnierzy AK na Wileńszczyźnie. Jeden z rosyjskich biznesmenów zaproponował za popiersie... ciężarówkę pszenicy.

 • Prokuratura okręgowa w Moskwie umorzyła śledztwo w sprawie zagadkowej śmierci wojskowego komentatora dziennika "Kommiersant" Iwana Safronowa - poinformowała w środę redakcja tej opiniotwórczej gazety.

 • ...​Dymitriady to wyprawy szlachty polskiej do Rosji w XVI w. mające na celu zdobycie i zwiększenie tam wpływów. Nazwa "dymitriady" pochodzi od imienia Dymitra Samozwańca, domniemanego syna Iwana Groźnego, którego szlachta polska usiłowała wprowadzić na tron moskiewski.

Dyskusje na temat: iwan iii