• Informacje na temat:

  izba deputowanych

Artykuły na temat: izba deputowanych
 • Włochy: Izba Deputowanych poparła Węgry w sprawie art. 7

  Włoska Izba Deputowanych przyjęła w czwartek projekt uchwały wniesiony przez koalicję Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi o poparciu dla Węgier w związku z głosowaniem w Parlamencie Europejskim, który zgodził się na uruchomienie art. 7 traktatu UE wobec tego kraju.

 • Hiszpania: Deputowani za udziałem niepełnosprawnych umysłowo w wyborach

  Hiszpański Kongres Deputowanych zatwierdził w czwartek nowelizację ustawy o prawie wyborczym dającą niepełnosprawnym umysłowo możliwość udziału w wyborach powszechnych. Nowe prawo powiększy liczbę wyborców o około 100 tysięcy.

 • May apeluje do deputowanych o poparcie umowy wyjścia z UE

  Brytyjska premier Theresa May wezwała w poniedziałek deputowanych do "ponownego spojrzenia" na proponowaną przez nią umowę regulującą wyjście kraju z Unii Europejskiej i ostrzegła, że jej odrzucenie może zagrozić jedności Wielkiej Brytanii.

 • Włochy: Nowy rząd otrzymał wotum zaufania w Izbie Deputowanych

  Nowy rząd Włoch, na którego czele stoi Giuseppe Conte, otrzymał w środę wotum zaufania Izby Deputowanych. Głosowanie nad gabinetem Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi odbyło się po wielogodzinnej debacie.

 • Symboliczna porażka rządu May w Izbie Gmin

  Brytyjska Izba Gmin przyjęła we wtorek wniosek opozycyjnej Partii Pracy o "uczciwą podwyżkę" dla pracowników służby zdrowia. Po raz pierwszy od wyborów rządząca Partia Konserwatywna nie była w stanie uzyskać większości niezbędnej do zablokowania projektu.

 • Wielka Brytania: Izba Gmin nie poparła umowy ws. brexitu

  We wtorek wieczorem brytyjska Izba Gmin zagłosowała przeciwko proponowanemu przez rząd Theresy May projektowi umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciw propozycji zagłosowało 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia (większość wynosi 230 głosów). To największa porażka urzędującego premiera w historii brytyjskiego parlamentaryzmu.

 • Brazylia: Wpływowy polityk został pozbawiony mandatu deputowanego

  ...​Niższa izba brazylijskiego parlamentu zagłosowała w poniedziałek za pozbawieniem mandatu deputowanego jednego z najbardziej wpływowych polityków w kraju. Były przewodniczący Izby Deputowanych Eduardo Cunha oskarżany jest o składanie fałszywych zeznań ws. zagranicznych kont bankowych.

 • Francja: Izba niższa za wpisaniem do konstytucji stanu wyjątkowego

  ...​Zgromadzenie Narodowe, czyli niższa izba francuskiego parlamentu, przegłosowało w poniedziałek projekt wpisania do konstytucji kraju stanu wyjątkowego w razie zagrożenia terrorystycznego. Za reformą głosowało 103 deputowanych, przeciwko - 26.

 • Włochy: Izba Deputowanych uchwaliła program oszczędnościowy

  Włoska Izba Deputowanych uchwaliła program oszczędnościowy rządu Silvio Berlusconiego na łączną sumę 47 miliardów euro. Ma on doprowadzić do zrównoważenia do 2014 r. publicznych finansów, w których obecnie deficyt wynosi 119 proc. PKB.

 • Włoska Izba Deputowanych odrzuciła w głosowaniu wniosek prokuratury z Mediolanu o wyrażenie zgody na przeszukanie biura osobistego księgowego premiera Silvio Berlusconiego, którego podejrzewa o udział w procederze prostytucji w domu szefa rządu.

Zdjęcia na temat: izba deputowanych
Dyskusje na temat: izba deputowanych