• Informacje na temat:

  izba deputowanych

Artykuły na temat: izba deputowanych
 • Włochy: Izba Deputowanych poparła Węgry w sprawie art. 7

  Włoska Izba Deputowanych przyjęła w czwartek projekt uchwały wniesiony przez koalicję Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi o poparciu dla Węgier w związku z głosowaniem w Parlamencie Europejskim, który zgodził się na uruchomienie art. 7 traktatu UE wobec tego kraju.

 • Włochy: Nowy rząd otrzymał wotum zaufania w Izbie Deputowanych

  Nowy rząd Włoch, na którego czele stoi Giuseppe Conte, otrzymał w środę wotum zaufania Izby Deputowanych. Głosowanie nad gabinetem Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi odbyło się po wielogodzinnej debacie.

 • Symboliczna porażka rządu May w Izbie Gmin

  Brytyjska Izba Gmin przyjęła we wtorek wniosek opozycyjnej Partii Pracy o "uczciwą podwyżkę" dla pracowników służby zdrowia. Po raz pierwszy od wyborów rządząca Partia Konserwatywna nie była w stanie uzyskać większości niezbędnej do zablokowania projektu.

 • Brazylia: Wpływowy polityk został pozbawiony mandatu deputowanego

  ...​Niższa izba brazylijskiego parlamentu zagłosowała w poniedziałek za pozbawieniem mandatu deputowanego jednego z najbardziej wpływowych polityków w kraju. Były przewodniczący Izby Deputowanych Eduardo Cunha oskarżany jest o składanie fałszywych zeznań ws. zagranicznych kont bankowych.

 • Francja: Izba niższa za wpisaniem do konstytucji stanu wyjątkowego

  ...​Zgromadzenie Narodowe, czyli niższa izba francuskiego parlamentu, przegłosowało w poniedziałek projekt wpisania do konstytucji kraju stanu wyjątkowego w razie zagrożenia terrorystycznego. Za reformą głosowało 103 deputowanych, przeciwko - 26.

 • Włochy: Izba Deputowanych uchwaliła program oszczędnościowy

  Włoska Izba Deputowanych uchwaliła program oszczędnościowy rządu Silvio Berlusconiego na łączną sumę 47 miliardów euro. Ma on doprowadzić do zrównoważenia do 2014 r. publicznych finansów, w których obecnie deficyt wynosi 119 proc. PKB.

 • Włoska Izba Deputowanych odrzuciła w głosowaniu wniosek prokuratury z Mediolanu o wyrażenie zgody na przeszukanie biura osobistego księgowego premiera Silvio Berlusconiego, którego podejrzewa o udział w procederze prostytucji w domu szefa rządu.

 • Włochy: Izba Deputowanych udzieliła wotum zaufania rządowi

  Włoska Izba Deputowanych udzieliła dziś wotum zaufania rządowi Enrico Letty, co definitywnie kończy krótki kryzys polityczny, do którego doszło po podjętej przez lidera centroprawicy Silvio Berlusconiego próbie wycofania z gabinetu ministrów z jego partii.

 • Izba Gmin poparła w 3. czytaniu ustawę dot. wyjścia z UE

  Brytyjska Izba Gmin, niższa izba parlamentu, poparła w środę w trzecim czytaniu rządowy projekt ustawy upoważniającej premier Theresę May do rozpoczęcia procedury wyjścia z Unii Europejskiej. Dokument zostanie skierowany do dalszych prac w Izbie Lordów.

 • Izba Gmin przyjęła projekt ustawy o wyjściu z UE

  Brytyjska Izba Gmin przyjęła w środę wieczorem projekt rządowej ustawy zapewniającej ramy prawne wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Dalsze prace będą kontynuowane przez Izbę Lordów.

Dyskusje na temat: izba deputowanych