• Informacje na temat:

  izba deputowanych

Artykuły na temat: izba deputowanych
 • Włochy: Nowy rząd otrzymał wotum zaufania w Izbie Deputowanych

  Nowy rząd Włoch, na którego czele stoi Giuseppe Conte, otrzymał w środę wotum zaufania Izby Deputowanych. Głosowanie nad gabinetem Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi odbyło się po wielogodzinnej debacie.

 • Symboliczna porażka rządu May w Izbie Gmin

  Brytyjska Izba Gmin przyjęła we wtorek wniosek opozycyjnej Partii Pracy o "uczciwą podwyżkę" dla pracowników służby zdrowia. Po raz pierwszy od wyborów rządząca Partia Konserwatywna nie była w stanie uzyskać większości niezbędnej do zablokowania projektu.

 • Brazylia: Wpływowy polityk został pozbawiony mandatu deputowanego

  ...​Niższa izba brazylijskiego parlamentu zagłosowała w poniedziałek za pozbawieniem mandatu deputowanego jednego z najbardziej wpływowych polityków w kraju. Były przewodniczący Izby Deputowanych Eduardo Cunha oskarżany jest o składanie fałszywych zeznań ws. zagranicznych kont bankowych.

 • Francja: Izba niższa za wpisaniem do konstytucji stanu wyjątkowego

  ...​Zgromadzenie Narodowe, czyli niższa izba francuskiego parlamentu, przegłosowało w poniedziałek projekt wpisania do konstytucji kraju stanu wyjątkowego w razie zagrożenia terrorystycznego. Za reformą głosowało 103 deputowanych, przeciwko - 26.

 • Włochy: Izba Deputowanych uchwaliła program oszczędnościowy

  Włoska Izba Deputowanych uchwaliła program oszczędnościowy rządu Silvio Berlusconiego na łączną sumę 47 miliardów euro. Ma on doprowadzić do zrównoważenia do 2014 r. publicznych finansów, w których obecnie deficyt wynosi 119 proc. PKB.

 • Włoska Izba Deputowanych odrzuciła w głosowaniu wniosek prokuratury z Mediolanu o wyrażenie zgody na przeszukanie biura osobistego księgowego premiera Silvio Berlusconiego, którego podejrzewa o udział w procederze prostytucji w domu szefa rządu.

 • Włochy: Izba Deputowanych udzieliła wotum zaufania rządowi

  Włoska Izba Deputowanych udzieliła dziś wotum zaufania rządowi Enrico Letty, co definitywnie kończy krótki kryzys polityczny, do którego doszło po podjętej przez lidera centroprawicy Silvio Berlusconiego próbie wycofania z gabinetu ministrów z jego partii.

 • Izba Gmin poparła w 3. czytaniu ustawę dot. wyjścia z UE

  Brytyjska Izba Gmin, niższa izba parlamentu, poparła w środę w trzecim czytaniu rządowy projekt ustawy upoważniającej premier Theresę May do rozpoczęcia procedury wyjścia z Unii Europejskiej. Dokument zostanie skierowany do dalszych prac w Izbie Lordów.

 • Izba Gmin przyjęła projekt ustawy o wyjściu z UE

  Brytyjska Izba Gmin przyjęła w środę wieczorem projekt rządowej ustawy zapewniającej ramy prawne wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Dalsze prace będą kontynuowane przez Izbę Lordów.

 • Brytyjska Izba Gmin przyjęła projekt ustawy o wyjściu z Unii Europejskiej

  ...​Brytyjska Izba Gmin przyjęła w środę wieczorem projekt rządowej ustawy zapewniającej ramy prawne wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Dalsze prace będą kontynuowane przez Izbę Lordów.

Dyskusje na temat: izba deputowanych
 • Re: Prezydium Sejmu nie osiągnęło porozumienia

  Szwajcaria . Izba Wyższa 46 deputowanych , Izba Niższa 200 deputowanych.

 • Re: USA: Izba Reprezentantów ostatecznie przyjęła reformę podatków

  hehe na kilkudziesieciu deputowanych na zdjeciu tylko jeden czarnoskory...na dodatek to chyb vin diesel w garniturze. i na dodatek raczki trzyma w spodniach czyli roboty nienauczony. za to obok niego stoi taki starszy i rak nie trzyma w kieszeni...od razu widac ze byl w wojsku i to pewnie w marines.

 • Re: USA: Izba Reprezentantów ostatecznie przyjęła reformę podatków

  do rasizmu mi daleko. ale nie zastanawia cie to ze na kilkudziesieciu deputowanych tylko jeden czarnoskory sie garnie do parlamentu. nie zastanawia cie to ze czarnoskorzy nie angazuja sie za bardzo w zycie spoleczne? o czyms to swiadczy, ze albo maja usa gdzies, albo nie maja umiejetnosci do rzadzenia. btw celowo uzylem politycznego poprawnie czarnoskory a nie np. murzyn albo czarny bo nie jestem

 • Re: Nowacka: Do końca kwietnia złożymy projekt ustawy oddzielającej Kościół od państwa

  W imię Trójcy Świętej, Jedynej i Niepodzielnej Piąta Izba Deputowanych dla Rewizji Konstytucyjnej (...) uchwaliła: To jest preambuła do Konstytucji jednego z państw Unii Europejskiej. Zgadnijcie jakiego ?

 • Re: We Włoszech powstał najmłodszy parlament w historii

  No tak w Włoszech odmłodzona izba deputowanych i senat a czy ta zmiana cokolwiek wnosi w kierunku utworzenia rządu, jest jak było z tą różnicą że się odmłodzili.

 • Re: Szumowski: Nieprzyjęcie Kaczyńskiego do szpitala zagrażałoby jego życiu

  Progresji praw człowieka nie da się zatrzymać! Zawsze za zdrowiem i życiem kobiet! Argentyńska Izba Deputowanych większością głosów uchwaliła w czwartek projekt ustawy zezwalającej na dokonywanie aborcji do 14. tygodnia ciąży.

 • Re: Niemieckie media: Jeszcze jeden kryzys w Europie

  Dlaczego Lufthansa nie latała do 1992 roku do Berlina? Dlaczego w Niemczech jest Bundestag o Bundesrat ale w Berlinie izba deputowanych i senat? Dlaczego mieszkańcy berlina nie mają obowiązkowej służby wojskowej, a w Niemczech mają. Czy niemcy to suwerenny kraj, czy terytorium okupowane, czas zadawać pytania...........

 • Re: Kukiz: JOW granatem, który rozwali partiokrację

  JOW nie likwiduje partiokracji. Izba Gmin jest wybierana poprzez okręgi jednomandatowe. Na 650 miejsc w tej izbie dwie największe partie mają 562 deputowanych, czyli 86%

 • Re: ​Hollande ostrzega: To bardzo poważna groźba utraty dostępu

  17.06.2016. Rada Kantonów szwajcarskiego parlamentu zagłosowała za cofnięciem wniosku o wejście do UE, złożonego jeszcze w 1992 roku, podaje „Neue Zürcher Zeitung”. Większość posłów do Rady Kantonów Szwajcarii poparła cofnięcie wniosku. Przeciwko członkostwu państwa w UE zagłosowało 27 deputowanych, za zachowanie wniosku opowiedziało się 13 parlamentarzystów. W ten sposób najwyższa izba

 • Re: Prezes PiS chce wzorować się na Wielkiej Brytanii

  Zgromadzeniem Ludowym. W NZL zasiada 687 deputowanych. Są oni wybierani w drodze bezpośredniego, ogólnego, równego, tajnego głosowania na 5-letnią kadencję. Izba działa w systemie sesyjnym. Sesje zwykłe zwoływane są przez Prezydium NZL. Nadzwyczajne obrady mogą zostać zwołane również przez Prezydium lub na wniosek co najmniej ⅓ ogólnej liczby deputowanych. Do uznania sesji NZL za ważną potrzebne