• Informacje na temat:

  izba gmin

Artykuły na temat: izba gmin
 • Izba Gmin odrzuciła cztery propozycje ws. brexitu

  Brytyjska Izba Gmin odrzuciła w poniedziałek wieczorem cztery alternatywne plany wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Żadna z przedstawionych propozycji nie uzyskała większości głosów.

 • Izba Gmin odrzuciła alternatywy w sprawie brexitu

  Brytyjska Izba Gmin odrzuciła w poniedziałek wieczorem cztery alternatywne plany wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej po tym, jak żadna z przedstawionych propozycji nie uzyskała większości głosów.

 • Izba Gmin przeciwko brexitowi bez umowy

  Izba Gmin w głosowaniu poparła poprawkę mówiącą o sprzeciwie wobec brexitu bez umowy. Za taką propozycją zagłosowało 321 posłów, a przeciwko 278. Dzień wcześniej parlamentarzyści nie poparli projektu umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

 • ​Brexit: Wszystkie oczy na Izbę Gmin

  We wtorek w brytyjskiej Izbie Gmin odbędzie się kluczowe głosowanie w sprawie brexitu. Parlamentarzyści ponownie będą decydować o losach "umowy rozwodowej" z UE. Theresa May przywiozła ze Strasbourga dodatkowe, "prawnie wiążące" zapewnienia ze strony Wspólnoty, jednak mogą się one okazać niewystarczające.

 • Izba Gmin przeprowadzi orientacyjne głosowanie ws. brexitu

  Izba Gmin zagłosuje w środę nad serią alternatywnych propozycji rozwiązania kryzysu politycznego wokół wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jej decyzje nie będą wiążące, ale będą stanowiły instrukcję polityczną dla rządu Theresy May.

 • Brexit: Prestiżowa porażka rządu w Izbie Gmin

  Brytyjska Izba Gmin odrzuciła w czwartek projekt uchwały w sprawie poparcia dla rządowego stanowiska wobec brexitu. Za projektem głosowało 258 posłów, przeciw - 303. Parlament pozostaje głęboko podzielony na 43 dni przed terminem wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

 • Brytyjska Izba Gmin zatwierdziła rządowy chronogram brexitu

  Brytyjska Izba Gmin zatwierdziła rządowy chronogram brexitu, z możliwością wykluczenia wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia i opóźnieniem brexitu. Parlamentarzyści jednocześnie odrzucili propozycję opozycyjnej Partii Pracy, która oferowała alternatywną wersję brexitu.

 • Brytyjska Izba Gmin chce opodatkować Facebooka

  Raport komisji mediów brytyjskiej Izby Gmin rekomenduje regulowanie i opodatkowanie Facebooka i podobnych firm oraz zwiększenia nadzoru nad nimi, aby chronić demokrację przed manipulacją i oszustwami będącymi próbą wpłynięcia na wyniki wyborów.

 • Izba Gmin za renegocjacją umowy wyjścia z Unii Europejskiej

  Brytyjska Izba Gmin zagłosowała za poprawką wyrażającą poparcie dla umowy wyjścia z Unii Europejskiej - jeśli rządowi uda się zamienić kontrowersyjny mechanizm awaryjny dla Irlandii Płn. na nowy, alternatywny zapis.

 • Brytyjska Izba Gmin przerwała obrady z powodu przeciekającego dachu

  Brytyjska Izba Gmin przerwała w czwartek obrady z powodu cieknącej z dachu wody, która uniemożliwiała prowadzenie dalszych obrad. Posłowie najprawdopodobniej wrócą do pracy dopiero w przyszłym tygodniu.

Zdjęcia na temat: izba gmin
Wideo na temat: izba gmin
Dyskusje na temat: izba gmin