• Informacje na temat:

  izba gmin

Artykuły na temat: izba gmin
 • Brytyjska Izba Gmin chce opodatkować Facebooka

  Raport komisji mediów brytyjskiej Izby Gmin rekomenduje regulowanie i opodatkowanie Facebooka i podobnych firm oraz zwiększenia nadzoru nad nimi, aby chronić demokrację przed manipulacją i oszustwami będącymi próbą wpłynięcia na wyniki wyborów.

 • Symboliczna porażka rządu May w Izbie Gmin

  Brytyjska Izba Gmin przyjęła we wtorek wniosek opozycyjnej Partii Pracy o "uczciwą podwyżkę" dla pracowników służby zdrowia. Po raz pierwszy od wyborów rządząca Partia Konserwatywna nie była w stanie uzyskać większości niezbędnej do zablokowania projektu.

 • Izba Gmin planuje debatę o reparacjach wojennych dla Polski

  Brytyjska Izba Gmin przeprowadzi 20 czerwca krótką dyskusję o niemieckich reparacjach wojennych dla Polski i W. Brytanii - dowiedziała się PAP. Z wnioskiem o przeprowadzenie debaty wystąpił poseł Partii Konserwatywnej polskiego pochodzenia, Daniel Kawczyński.

 • Izba Gmin przyjęła projekt ustawy o wyjściu z UE

  Brytyjska Izba Gmin przyjęła w środę wieczorem projekt rządowej ustawy zapewniającej ramy prawne wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Dalsze prace będą kontynuowane przez Izbę Lordów.

 • Brytyjska Izba Gmin przyjęła projekt ustawy o wyjściu z Unii Europejskiej

  ...​Brytyjska Izba Gmin przyjęła w środę wieczorem projekt rządowej ustawy zapewniającej ramy prawne wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Dalsze prace będą kontynuowane przez Izbę Lordów.

 • Izba Gmin poparła w 3. czytaniu ustawę dot. wyjścia z UE

  Brytyjska Izba Gmin, niższa izba parlamentu, poparła w środę w trzecim czytaniu rządowy projekt ustawy upoważniającej premier Theresę May do rozpoczęcia procedury wyjścia z Unii Europejskiej. Dokument zostanie skierowany do dalszych prac w Izbie Lordów.

 • Izba Gmin odrzuciła pierwszą grupę poprawek Izby Lordów ws. brexitu

  Brytyjska Izba Gmin odrzuciła we wtorek grupę poprawek do ustawy o wyjściu z UE wniesionych przez Izbę Lordów, w tym m.in. prawo do tzw. wartościowego głosowania, czyli do odrzucenia porozumienia w sprawie brexitu i wpływu na postawę rządu w dalszych negocjacjach z UE.

 • "​Dawid kontra Goliat". Finał sądowego pojedynku sprzątacza z Izbą Gmin

  ..."​Dawid kontra Goliat" - tak brytyjskie media określają pojedynek sądowy sprzątacza z Izbą Gmin. Mężczyzna doznał kontuzji w kuchni dla parlamentarzystów. Niejaki Kiplin Gayle poślizgnął się na kałuży roztopionego tłuszczu, doznając urazu kręgosłupa i łokcia.

 • Brytyjska Izba Gmin o "konieczności zniesienia" dekretu Trumpa

  Brytyjska Izba Gmin przeprowadziła w poniedziałek debatę "o konieczności zniesienia dyskryminacyjnego, dzielącego ludzi i kontrproduktywnego" dekretu o zmianach w amerykańskich przepisach imigracyjnych wprowadzonych przez prezydenta Donalda Trumpa.

 • Wlk. Brytania: Izba Gmin przyjęła treść mowy tronowej

  Brytyjska Izba Gmin bez poprawek przyjęła w czwartek treść mowy tronowej wygłoszonej w ubiegłym tygodniu przez królową Elżbietę II. Mowa zawierała plany legislacyjne rządu premier Theresy May na kolejne dwa lata.

Zdjęcia na temat: izba gmin
Wideo na temat: izba gmin
 • Fotoradary do kontroli. Zbyt często zamiast bezpieczeństwu służą budżetom gmin

  "Najwyższa Izba Kontroli zajmie się fotoradarami" - zapowiedział szef NIK Krzysztof Kwiatkowski. "Plan kontroli jest już przygotowany"- ujawnił gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Kwiatkowski wyjaśnił, że Izba szczególnie chce sprawdzić usytuowanie fotoradarów. "Czy jest prawdą, że duża część usytuowania fotoradarów wcale nie jest uwarunkowana podniesieniem bezpieczeństwa kierowców i pasażerów

Dyskusje na temat: izba gmin