• Informacje na temat:

  izba gmin

Artykuły na temat: izba gmin
 • Brytyjska Izba Gmin poparła projekt ustawy w sprawie brexitu

  Brytyjska Izba Gmin poparła w głosowaniu projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej, które przyjęcie jest niezbędne do uporządkowanego brexitu 31 stycznia.

 • Wielka Brytania: Nowo wybrana Izba Gmin zaczęła pracę

  Nowo wybrana Izba Gmin zebrała się we wtorek po południu na pierwszym posiedzeniu. W pierwszym parlamentarnym przemówieniu po wyborach premier Boris Johnson zapowiedział dokończenie brexitu i wezwał do przeciwstawienia się próbom rozbicia Zjednoczonego Królestwa.

 • Izba Gmin poparła w pierwszym głosowaniu ustawę ws. brexitu

  Brytyjska Izba Gmin poparła w piątek po południu w pierwszym głosowaniu projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia kraju z Unii Europejskiej. Jej przyjęcie jest niezbędne do uporządkowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE w dniu 31 stycznia 2020 r.

 • Brytyjska Izba Gmin przegłosowała projekt ustawy w sprawie brexitu

  Posłowie Izby Gmin zdecydowali się poprzeć projekt porozumienia dotyczący wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Teraz komisje rozpoczną nad nim dalsze prace.

 • Izba Gmin została rozwiązana

  Zakończona właśnie kadencja wybranej w czerwcu 2017 r. Izby Gmin zostanie zapamiętana z kilku powodów. Składała się z dwóch sesji - pierwsza trwała 839 dni i była najdłuższą w historii Zjednoczonego Królestwa (czyli od aktu unii Anglii i Szkocji w 1707 r.), druga zaś była najkrótszą od 71 lat. Zaczęła się ona 14 października, co oznacza, że trwała - wliczając w to dni, w których Izba Gmin nie...

 • Wielka Brytania: Izba Gmin poparła projekt ustawy w sprawie brexitu

  Brytyjska Izba Gmin poparła w czwartek po południu projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej, której przyjęcie jest niezbędne do uporządkowanego brexitu 31 stycznia.

 • Izba Gmin zdecydowała o dacie przedterminowych wyborów

  Po wielu próbach Izba Gmin wyraziła zgodę na przedterminowe wybory parlamentarne. Decyzja ta będzie musiała jeszcze zostać zaakceptowana przez Izbę Lordów, niemniej kończy się ważny etap brexitu. Choć sam brexit pozostaje nierozstrzygnięty.

 • Izba Gmin podjęła decyzję w sprawie brexitu

  Izba Gmin przyjęła w pierwszym głosowaniu ustawę o porozumieniu ws. wystąpienia z UE, jednak odrzuciła wniosek o zakończenie prac nad nią w ciągu trzech dni. Brytyjski premier Boris Johnson po przegranym głosowaniu nad harmonogramem prac nad ustawą ws. porozumienia o wystąpieniu z UE zapowiedział, że wstrzymuje ją do czasu odniesienia się przez Brukselę do wniosku o przesunięcie terminu brexitu.

 • Izba Gmin została rozwiązana przed przedterminowymi wyborami

  ...dni, w których Izba Gmin nie obradowała - zaledwie 23 dni. Zazwyczaj sesja brytyjskiego parlamentu trwa rok. W trakcie ostatniej sesji parlamentu posłowie po raz pierwszy od 37 lat obradowali(...)Historyczna kadencja Izby Gmin Obecna kadencja była wybrana w czerwcu 2017 roku. Były to bardzo burzliwe dwa lata. Kadencja Izby Gmin składała się z dwóch sesji: pierwsza trwała 839 dni i była...

 • Izba Gmin przeciw brexitowemu ekspresowi. Boris Johnson spuszcza z tonu

  Brytyjska Izba Gmin poparła w pierwszym głosowaniu zgłoszony przez rząd Borisa Johnsona projekt ustawy o porozumieniu ws. wystąpienia z UE. Chwilę później Izba Gmin odrzuciła wniosek o zakończenie w ciągu trzech dni prac nad ustawą o porozumieniu ws. wystąpienia z UE.

Zdjęcia na temat: izba gmin
Wideo na temat: izba gmin
Dyskusje na temat: izba gmin