• Informacje na temat:

  izba lordów

Artykuły na temat: izba lordów
 • Izba Lordów zablokuje Brexit?

  Dziś w Izbie Lordów odbędzie się debata dotycząca ustawowego upoważnienia premier Theresy May do rozpoczęcia procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jak zauważa serwis AFP, szefowa rządu i Partia Konserwatywna nie posiadają większości w izbie wyższej brytyjskiego parlamentu, co może skomplikować debatę. Wcześniej Izba Gmin przytłaczającą większością głosów zaaprobowała projekt...

 • Weto wobec Brexitu: Izba Lordów przyjęła poprawkę

  Brytyjska Izba Lordów przyjęła we wtorek wieczorem poprawkę do ustawy upoważniającej premier Theresę May do rozpoczęcia procesu wyjścia z Unii Europejskiej, która zakłada wymóg uzyskania zgody obu izb parlamentu na ostateczne warunki opuszczenia wspólnoty.

 • Izba Lordów będzie sabotować Brexit?

  Brytyjska Izba Lordów planuje sabotować Brexit - ujawniła baronessa Wheatcroft. Była redaktor naczelna "Wall Street Journal" i "Sunday Telegraph" uważa, że parlament może co najmniej opóźnić procedurę uruchomienia artykułu 50. traktatu unijnego, który w bardzo ogólnym zarysie reguluje zasady występowania z Unii Europejskiej.

 • Izba Gmin odrzuciła pierwszą grupę poprawek Izby Lordów ws. brexitu

  Brytyjska Izba Gmin odrzuciła we wtorek grupę poprawek do ustawy o wyjściu z UE wniesionych przez Izbę Lordów, w tym m.in. prawo do tzw. wartościowego głosowania, czyli do odrzucenia porozumienia w sprawie brexitu i wpływu na postawę rządu w dalszych negocjacjach z UE.

 • Brytyjska Izba Lordów przyjęła poprawkę dot. praw obywateli UE

  Izba Lordów przyjęła poprawkę do ustawy dającej zgodę premier Wielkiej Brytanii Theresie May na rozpoczęcie rozmów o wyjściu kraju z Unii Europejskiej. Poprawka sugeruje zagwarantowanie praw obywateli Wspólnoty mieszkających w Wielkiej Brytanii. Decyzja nie jest ostateczna.

 • Wielka Brytania: Izba Lordów przyjęła poprawkę dot. praw obywateli UE

  ...​Brytyjska Izba Lordów przyjęła w środę wieczorem poprawkę do ustawy dającej zgodę premier Theresie May na rozpoczęcie rozmów o wyjściu kraju z Unii Europejskiej, która sugeruje zagwarantowanie zachowania praw wszystkich obywateli Wspólnoty w Wielkiej Brytanii.

 • Izba Lordów chce ewidencji dronów

  Początkowo miał być spis dronów używanych w celach komercyjnych. Ostatecznie miałby on zawierać wszystkie latające nad Wyspami Brytyjskimi zdalnie sterowane pojazdy. Lordowie powołują się w swych działaniach na względy bezpieczeństwa.

 • Izba Lordów debatuje nad ustawą dot. Brexitu. Co dalej z prawami obywateli UE?

  ...​Brytyjska Izba Lordów rozpoczęła dwudniową debatę nad ustawą zezwalającą premier Theresie May na uruchomienie procedury wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Izba Gmin już dwa tygodnie temu ją zaakceptowała, odrzucając wszystkie zaproponowane przez opozycje poprawki, łącznie z tą, która jak najszybciej gwarantować miała prawo stałego pobytu obywatelom Unii Europejskiej mieszających na...

 • Miliband chce zastąpić Izbę Lordów reprezentatywnym senatem

  Lider opozycyjnej Partii Pracy Ed Miliband zapowiada zastąpienie drugiej izby brytyjskiego parlamentu - Izby Lordów, wyłanianym w wyborach, reprezentatywnym senatem. Miliband będzie zabiegał o taką zmianę, jeśli wygra wybory powszechne w maju 2015 r.

 • Sprzeciw Izby Lordów ws. odrzucania przez rząd unii celnej z UE

  Brytyjska Izba Lordów uchwaliła w środę sprzeczną z planami premier Theresy May poprawkę do forsowanej przez rząd ustawy o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, opowiadając się w ten sposób za utrzymaniem po brexicie unii celnej z UE.

Zdjęcia na temat: izba lordów
Dyskusje na temat: izba lordów