• Informacje na temat:

  izba reprezentantów

Artykuły na temat: izba reprezentantów
 • USA: Izba Reprezentantów ostatecznie przyjęła reformę podatków

  Izba Reprezentantów, izba niższa Kongresu USA, w ponownym głosowaniu w środę ostatecznie przyjęła ustawę o historycznej reformie podatków.

 • Izba Reprezentantów potwierdziła zaangażowanie na rzecz NATO

  Izba Reprezentantów Kongresu prawie jednomyślnie poparła we wtorek zaangażowanie USA na rzecz NATO potwierdzając gwarancję, że wszyscy członkowie Sojuszu są zobowiązani do wzajemnej obrony.

 • Amerykańska Izba Reprezentantów oddaliła tzw. zamknięcie rządu

  Izba Reprezentantów USA przyjęła w środę ustawę o przeznaczeniu, do 30 września br., czyli do końca bieżącego roku budżetowego, 1 biliona 100 miliardów dolarów na wydatki rządu federalnego.

 • USA: Izba Reprezentantów przyjęła tzw. ustawę 447

  Izba Reprezentantów Kongresu USA jednomyślnie przyjęła we wtorek ustawę o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 • ​USA: Izba Reprezentantów uchwaliła reformę podatkową

  Kontrolowana przez Republikanów Izba Reprezentantów USA uchwaliła we wtorek największą od ponad 30 lat reformę podatkową, której wprowadzenie było jedną z głównych obietnic wyborczych prezydenta Donalda Trumpa.

 • USA: Rekordowe przemówienie w Izbie Reprezentantów

  ...​Rekordowe 8 godzin i 7 minut trwało wystąpienie liderki Demokratów w Izbie Reprezentantów USA Nancy Pelosi; w swojej przemowie broniła ona "marzycieli" - blisko 700 tys. nielegalnych imigrantów, którym grozi deportacja - relacjonuje w czwartek AFP. Pelosi stanęła przy mikrofonie o godz. 10:04 czasu lokalnego w środę, a odeszła od niego dopiero o godz. 18:11. Przez cały ten czas - podkreśla AFP...

 • USA: Izba Reprezentantów przyjęła budżet wartości 1,3 bln dolarów

  Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła w czwartek ustawę budżetową przewidującą wyasygnowanie w roku finansowym 2018 w sumie 1,3 bln dol. Za przyjęciem kompromisowego projektu ustawy głosowało 256 ustawodawców, przeciw - 167.

 • Izba Reprezentantów USA zatwierdziła nowe sankcje wobec Rosji

  Zdecydowaną większością głosów Izba Reprezentantów USA zatwierdziła we wtorek projekt ustawy, która wprowadza kolejne sankcje wobec Rosji, Iranu i Korei Północnej. Projekt musi jeszcze zaaprobować Senat i podpisać prezydent.

 • Izba Reprezentantów USA zatwierdziła zaostrzenie sankcji wobec Rosji. Co zrobi Donald Trump?

  Izba Reprezentantów USA przytłaczającą większością głosów zatwierdziła projekt ustawy przewidujący nowe sankcje wobec Rosji, Iranu i Korei Północnej. Jak informował wcześniej jeden z liderów demokratów w Izbie Steny Hoyer: nałożenie nowych sankcji na Rosję zostało uzgodnione w związku z jej ingerencją w ubiegłoroczne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych i z jej zaangażowaniem w konflikt na...

 • USA: Izba Reprezentantów blokuje projekt Obamy

  Amerykańska Izba Reprezentantów blokuje projekt prezydenta Baracka Obamy w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Decyzja izby niższej amerykańskiego parlamentu z pewnością poskutkuje prezydenckim wetem. Do głosowania doszło po powrocie Baracka Obamy z rozpoczętej w Paryżu konferencji klimatycznej.

Zdjęcia na temat: izba reprezentantów
Wideo na temat: izba reprezentantów
 • Rozbłysła choinka przed Kapitolem

  Świąteczna choinka rozbłysła przed Kapitolem w Waszyngtonie w USA. Uroczyście dokonali tego wspólnie przewodniczący Izby Reprezentantów John Boehner oraz młody baseballista Giovani Gaynor. Na 27-metrowym świerku rozbłysło ponad 5 tys. lampek. Wielka choinka przed siedzibą amerykańskiego Kongresu to już tradycja, po raz pierwszy pojawiła się w 1964 roku, za rządów prezydenta Johnsona.

Dyskusje na temat: izba reprezentantów