• Informacje na temat:

  izolacjonizm

Artykuły na temat: izolacjonizm
 • Politycy PiS: Grozi nam izolacjonizm

  Wypowiedzi premier Ewy Kopacz dotyczące polityki zagranicznej świadczą o tym, że rząd może przyjąć "postawę izolacjonizmu" m.in. w polityce wschodniej - mówi PiS. Uważa, że pozycja resortu spraw zagranicznych będzie osłabiona. PO przekonuje o kontynuacji aktywnej polityki wobec Ukrainy.

 • Ameryka wchodzi w okres izolacjonizmu, za mało interesuje się światem i nie docenia zmian, jakie niesie za sobą globalizacja - to opinie amerykańskich ekspertów politycznych wypowiadane w czasie dyskusji panelowej w środę na uniwersytecie George'a Washingtona.

 • Kerry i Hagel w Kongresie: Nie czas na izolacjonizm

  Nie czas na izolacjonizm, nie czas na przyglądanie się masakrze - mówił w Kongresie John Kerry. Sekretarz stanu i szef Pentagonu Chuck Hagel przekonywali senatorów do autoryzacji interwencji USA w Syrii, by zapobiec ponownemu użyciu tam broni chemicznej.

 • Merkel krytykuje Trumpa: Ogromny błąd

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel zarzuciła w Bundestagu w czwartek, na tydzień przed szczytem G20 w Hamburgu, prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi izolacjonizm i protekcjonizm. Zapowiedziała, że jej celem są wolne rynki i wielonarodowy system handlu.

 • Merkel: Na świecie jest obecnie zbyt wiele narodowych egoizmów

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała w środę kraje UE do ściślejszej współpracy w dziedzinie polityki zagranicznej, potrzebnej w obliczu toczących się konfliktów globalnych i zbliżającego się brexitu, oraz zaapelowała o odrzucenie izolacjonizmu i protekcjonizmu.

 • "Nowy układ sił na świecie pomoże Europie"

  Nowy układ sił na świecie, z izolacjonizmem prezydenta USA Donalda Trumpa i imperializmem prezydenta Rosji Władimira Putina, pomoże Europie - uznali w piątek w Paryżu uczestnicy konferencji zatytułowanej "Bilans 13 lat Polski w UE".

 • Rosyjska i niemiecka prasa komentują przemówienie Trumpa. Jest zwiastunem nowych czasów?

  ...​Komentując przemówienie Donalda Trumpa na inauguracji jego prezydentury, konserwatywny niemiecki dziennik "Die Welt" ocenił, że zwiastuje ono przyjęcie przez USA zdecydowanie konfrontacyjnej postawy na arenie międzynarodowej. Główne zasady, o jakich mówił w przemówieniu inauguracyjnym prezydent USA Donald Trump to populizm, izolacjonizm i protekcjonizm - podał z kolei rosyjski dziennik...

 • Ponad połowa Brytyjczyków krytykuje Baracka Obamę za wypowiedź ws. Brexitu

  ..."Widzimy nowe wezwania do izolacjonizmu, do ksenofobii” - mówił podczas spotkania w Londynie z młodymi Brytyjczykami amerykański prezydent. „Kiedy przemawiam do młodych, proszę ich, i tak samo proszę was, o odrzucenie takich wezwań do wycofania się" – podkreślał Barack Obama. Dzień wcześniej wezwał Brytyjczyków, by głosowali za pozostaniem w Unii Europejskiej. Z sondażu YouGov wynika, że 53 proc...

 • USA: Macron krytykuje nacjonalizm

  ..."Nie podzielam fascynacji nowymi silnymi mocarstwami, porzucaniem wolności i iluzją nacjonalizmu" - oświadczył Macron, wygłaszając przemówienie podczas wspólnej sesji obu izb Kongresu. "Możemy wybrać izolacjonizm, wycofanie i nacjonalizm - jest taka opcja. Może być ona dla nas kusząca jako tymczasowe lekarstwo na nasze lęki. Jednak zamknięcie drzwi na świat nie powstrzyma ewolucji świata...

 • Kanclerz Niemiec otworzyła obrady forum pokojowego w Paryżu

  ..."Tamten konflikt pokazał, dokąd może doprowadzić izolacjonizm, a niezabieranie głosu było wówczas jednym z istotnych czynników wiodących do katastrofy" - powiedziała.  Zdaniem szefowej niemieckiego rządu, dzisiaj znów coraz bardziej liczą się własne interesy, co może doprowadzić do wybuchów przemocy. W swym przemówieniu Merkel wystąpiła w obronie Organizacji Narodów Zjednoczonych, zaznaczając...

Dyskusje na temat: izolacjonizm