• Informacje na temat:

  izraelici

Artykuły na temat: izraelici
 • Rasistowski zbieg okoliczności?

  W mieście, które przed II wojną światową słynęło z tolerancji, a chrześcijanie i izraelici godnie pracowali na rzecz ogółu, pojawił się problem rasizmu.

 • Benny Shanon, profesor psychologii z Uniwersytetu Hebrajskiego, uważa, że biblijni Izraelici znajdowali się pod wpływem substancji psychoaktywnej, gdy Mojżesz zniósł z góry Synaj tablice z Dziesięcioma Przykazaniami (Time and Mind).

 • Wielkanocny koszyk. Co powinno się w nim znaleźć?

  Izraelici spożywali go przed wyjściem z niewoli egipskiej. Wcześniej wierzono, że poświęcony baranek ma uchronić domowników przed klęskami. Jajko Jajko jest nieodłącznym element każdej wielkanocnej(...) symbol baranka, który spożywali Izraelici przed wyjściem z niewoli egipskiej. W przeszłości, kiedy produkty mięsne były drogie, uważano to za symbol bogactwa. Mięso ma zapewnić dobrobyt zdrowie...

 • ​Tajemnice Ostatniej Wieczerzy w świątecznym tygodniku "Sieci"

  ...pobożni Żydzi. Każdej wiosny bowiem Izraelici na pamiątkę uwolnienia z niewoli egipskiej celebrowali święto Paschy. Jezus z Nazaretu również co roku brał udział w tej uroczystości. Pasja, po hebrajsku(...) pośladków, drugi zaś między łopatkami, ułatwiając powieszenie i oprawienie baranka. Izraelici przebywający podczas Paschy w Jeruzalem mogli więc widzieć tysiące "ukrzyżowanych" zwierząt. Francuski...

 • USA: FBI otrzymało ostrzeżenie tuż przed atakiem na synagogę

  FBI poinformowało w poniedziałek, że na pięć minut przed sobotnią strzelaniną w synagodze w Poway agenci otrzymali ostrzeżenie przed atakiem w związku z wpisem w mediach społecznościowych, ale było za późno, by zidentyfikować autora gróźb.

 • HRW: Izrael aresztował i torturował palestyńskie dzieci

  ...do zbrodni wojennych. Dopuszczali się ich zarówno Palestyńczycy jak i Izraelici. Podczas ostatniego konfliktu zbrojnego w Strefie Gazy, trwającego w lipcu i sierpniu 2014 roku, na skutek...

 • Atak na synagogę w San Diego. Sprawca działał sam

  19-letni mężczyzna, który w sobotę strzelał w synagodze Chabad-Lubawicz w Poway, 32 km na północ od San Diego, działał sam, bez pomocy jakiejkolwiek zorganizowanej grupy - poinformowały w niedzielę lokalne władze. W wyniku strzelaniny jedna osoba zmarła, a trzy są ranne.

 • ​USA: Sprawca strzelaniny w synagodze działał sam

  19-letni mężczyzna, który w sobotę strzelał w synagodze Chabad-Lubawicz w Poway, 32 km na północ od San Diego, działał sam, bez pomocy jakiejkolwiek zorganizowanej grupy - poinformowały lokalne władze. W wyniku strzelaniny jedna osoba zmarła, a trzy są ranne.

 • ​Pawłowicz przeprasza... PiS

  "Moje wpisy na Twitterze wyrażają wyłącznie moje prywatne zdanie i w żaden sposób nie mogą być łączone ze stanowiskiem rządu ani PiS" - oświadczyła we wtorek Krystyna Pawłowicz. Dodała, że jeśli PiS odniosło szkody z powodu jej wpisów, to jest jej przykro i przeprasza.

 • Obchody Rosz Haszana, czyli żydowskiego Nowego Roku

  ...tkwiącym w każdym człowieku - siłę szofaru pokazali starożytni Izraelici, którzy obalili z pomocą trąb mury Jerycha. Wspólny świąteczny posiłek rozpocznie się od modlitwy. Jednym z tradycyjnych...

Dyskusje na temat: izraelici